« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Lepper odwołany
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

haze napisał:
Poza tym nie wiem dlaczego tak usilnie wpychasz LiD w ramiona PO... Obecnie są partiami opozycyjnymi to i mówią podobnie (PSL np. też) - po wyborach wcale nie muszą współpracować, a Wy ciągle swoje - straszycie wyborców koalicją z LiDem, mówicie jaka ta Platforma beee bo subwencje bierze (reklama)...

Oczywiście, trzeba ludziom pokazać obłudę Platformy. Poza tym koalicja PO-LiD jest najbardziej prawdopodobna. Myślę, żę PO nie wygra z PiS-em. Wtedy jedyną możliwością dojścia do władzy będzie egzotyczny sojusz Tuska i Niesiołowskiego z Olejniczakiem i posłanką Senyszyn.

Hahahahaha
A koalicja PiSu z LPRem i Samoobroną nie jest egzotycznym sojuszem??
To jest bardziej egzotyczne niż republika bananowa na Karaibach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co PiS wybory?
Na to pytanie odpowiada w wywiadzie Roman Giertych:
http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20070801&id=po22.txt
Z wicepremierem Romanem Giertychem, przewodniczącym Ligi Polskich Rodzin,
rozmawia Magdalena M. Stawarska

Jak ocenia Pan powołanie Wojciecha Mojzesowicza na stanowisko ministra rolnictwa?
- Mamy do czynienia z sytuacją, w której Prawo i Sprawiedliwość od tygodni konsekwentnie prowadzi do zerwania koalicji. Jest to działanie celowe, zmierzające do tego, aby doprowadzić do wyborów. A po co te wybory PiS? Po to, żeby uzyskać duże poparcie społeczne dzięki różnym obietnicom, które są składane najczęściej bez pokrycia. A tak naprawdę chodzi o to, żeby oddać władzę Platformie i SLD, żeby łatwiej było przeprowadzić prezydencką kampanię wyborczą w 2010 roku. I taki jest stan polityczny - wyraźnie widać te działania realizowane z całą konsekwencją przez PiS. To nie ma nic wspólnego z dobrem Polski i oczywiście nie ma nic wspólnego z budowaniem IV RP, bo w rezultacie prowadzi do przejęcia władzy przez Platformę i SLD. Przynajmniej w zamiarze, bo oczywiście wybory są niewiadomą i nie wiemy, jak one się skończą. Mianowanie Wojciecha Mojzesowicza na stanowisko ministra rolnictwa jest jawnym, jaskrawym złamaniem umowy koalicyjnej, reaktywowanej cztery tygodnie temu. W tej sytuacji mamy do czynienia ze skrajnym wiarołomstwem.

Mówi Pan o zerwaniu umowy koalicyjnej, ale koalicja chyba nadal trwa...
- Ja tego nie powiedziałem, że koalicja trwa, bo jeżeli ktoś łamie umowę koalicyjną, to musi się liczyć z konsekwencjami tych czynów. Na przyszły tydzień, na wtorek, zwołałem zarząd główny Ligi Polskich Rodzin i będziemy oceniać tę sytuację, gdyż to nie jest kwestia tylko pana Leppera, ale to samo dzieje się z Danielem Pawłowcem. Z jakiej racji stanowisko w sprawie polityki zagranicznej, które reprezentuje cała partia, i to od kilku miesięcy, co więcej - stanowisko, które zostało wpisane w aneks do umowy koalicyjnej, staje się nagle podstawą do odwołania wiceministra Pawłowca? Przecież to jest jawna prowokacja.

Panie Premierze, czy Pana zdaniem los koalicji leży wyłącznie w rękach premiera?
- Nie, ja tak nie uważam, bo do tanga trzeba dwojga, a my mamy do czynienia z sytuacją, w której PiS w sposób jawny łamie umowę koalicyjną, i to nie tylko w tych punktach, ale też w innych, jak chociażby jawne wchodzenie w kompetencje ministra edukacji czy wykorzystania CBA do zwalczania rzekomej korupcji, kiedy jeszcze nic nie wiadomo - to są wszystko rzeczy, które są nakierowane przeciwko koalicjantom, i PiS zamiast zwalczać Platformę i SLD, zajmuje się tylko i wyłącznie zwalczaniem swoich sojuszników. Robi tak dlatego, że PiS do tej pory żyło w obłudzie. Uważam, iż mamy do czynienia z sytuacją ewangeliczną, że ktoś widzi drzazgę w oku bliźniego, a belki w swoim nie widzi.

Ale czy zatem nie jest łatwiej powiedzieć, że tej koalicji już nie ma?
- Ja jestem w tej chwili na urlopie i zaraz po moim przyjeździe zwołuję zarząd główny, i to zarząd powie, nie ja, bo nie jestem jednoosobową Ligą Polskich Rodzin. W tej sprawie musi się też wypowiedzieć zarząd LiS.

Ale Pan wraca do swojego resortu po urlopie?
- Jeżeli pan premier mnie nie odwoła, to wracam do resortu. Natomiast jaką decyzję podejmie zarząd partii, tego ja nie wiem. Nie jest wykluczone, że w sytuacji gdy odwołuje się poszczególnych ministrów, zaproponujemy panu premierowi odwołanie wszystkich. W poniedziałek poszliśmy na rozmowy z warunkami, które wydawały nam się minimalistyczne i które wynikały z umowy koalicyjnej, ale jeśli ktoś łamie tę umowę, to jak dalej z nim rozmawiać...

Dziękuję za rozmowę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Orion
Maniak

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Romus Gje. napisał:

A tak naprawdę chodzi o to, żeby oddać władzę Platformie i SLD, żeby łatwiej było przeprowadzić prezydencką kampanię wyborczą w 2010 roku.

Niestety Romek ocenia to za daleko w przod - chodzi o to aby PIS wchlonal elektorat i ludzi z SO i LPR - z SO juz sie prawie udalo bo stary znajomy wielu SOwcow Mojzesowicz zostal ministrem rolnictwa i SOwcy maja wybor - albo isc z Jedrkiem niewiadomo dokad albo przyjsc do PIS aby miec w miare pewny kolejny mandat w sejmie.
Z LPR PIS ma gorzej bo Romek trzyma te parie jak worek kartofli zawiazany u gory ale kartofle moga wylatywac dolem...

Szczerze to w tej sytuacji jestem za tym aby zwyciezca wyborow kimkolwiek bedzie mial od razu 231 glosow w sejmie, nie bedzie wtedy obstrukcji, abstrakcji i walki w koalicji.

a tak btw to co PIS w tej kampanii w 2010 bedzie mowic ? "PO wprowadzila podatek liniowy, bezrobocie sie zmniejszylo do 7%, dokonano ostatecznej lustracji, wprowadzono formularz PIT-widokowka (itd.itd.) natomiast Prezydent Lech Kaczynski zawetowal ponad 800 ustaw z 1000 uchwalonych przez sejm i rzad tej nikczemnej i chamskiej i wulgarnej i liberalnej Platformy!" ? ;]
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:

...PO przeszła do opozycji o wiele, wiele wcześniej niż sądzisz. Właściwie to zaraz po przegranych wyborach parlamentarnych i prezydenckich. Pamiętamy wszyscy te rozmowy koalicyjne, które na życzenie PO toczyły się przed kamerami.

A o czym ja piszę... czytaj że w końcu ze zrozumieniem...
Właśnie wtedy, podczas tych rozmów PiS traktował PO tak, jak teraz koalicjantów...
Skoro tak dobrze pamiętasz te rozmowy dostrzeżesz podobieństwa - odrzucanie kandydatów na stołki ze strony PO i wskazywanie kogo ewentualnie by PiS zaakceptował, a między czasie powoływanie swoich i tłumaczenie, że czas ucieka... Deklaracje przed kamerami o woli porozumienia, a robienie swego obok kamer....
Teraz mamy to samo, sprawdzony wg Jarka wariant - mówi, że chce koalicję utrzymać a robi co robi....
Problem koalicjantów w tym, że za późno się zorientowali o co biega i teraz tracą resztki honoru i przyzwoitości trzymając się kurczowo koryta... A zamysł premiera jest jasny - wchłonąć żądnych władzy z LPRu i SO i rządzić sobie spokojnie do końca kadencji.... a jak nie to wybory już... ostatni moment by jeszcze część elektoratu utrzymać, wszystko co spiep.. zacznie skutki przynosić więc i z pozycji opozycji można będzie mocno atakować...
Co do obłudy - PO proponowało by wszystkie partie zrzekły się subwencji - mam nadzieję, że po dojściu do władzy wprowadzi to w formie ustawy i będzie obowiązywało jako prawo ogólnie - wszystkich... PiS mógłby obłudę wytykać, gdyby sam subwencji nie brał... ale bierze a propozycję PO wykpił, projekty PO (dobre dla Polski) w szufladzie trzyma i mówi, że opozycja nic nie robi - to jest szczyt obłudy i zakłamania...
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sro Sie 01, 2007 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiS już od dłuższego czasu dokonywał tzw cięć po skrzydłach,
przejmując poprzez intrygi posłów LPR (grupa Kowalskiego) i Samoobrony [akcja Mojzesowicza i Lipińskiego ] - powstało wasalne wobec PiS kolo posłów Ruchu Ludowo-Narodowego (taki mały LiS na użytek PiS).
Zauważmy, że na tydzień przed odwołaniem Leppera dokonanano
odnowienia koalicji pewnie dla uśpienia Leppera,
któremu PiS poprzez akcję CBA chciało ostatecznie zdyskredytować
aby przejąć elektorat i posłów Samoobrony (dodatkowy atut to sexafera Łyżwińskiego i agenturalna rola Czarneckiego na rzecz PiS).

Plan PiS nie został przez CBA zrealizowany, powstał LiS,
więc teraz scenariusz troche wymknął się spod kontroli PiS.
Podobno toczą się jakieś zakulisowe rozmowy PiS z PO.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Sie 04, 2007 08:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niewykluczone, że odwołanie Andrzeja Leppera pociągnie za sobą wymianę ludzi na innych wysokich stołkach państwowych, obstawianych przez członków Samoobrony. Może to kosztować nas wszystkich - podatników ponad 600 tys. zł. Jakim cudem? Ano takim, że ludźmi Leppera obstawione są m.in. Ministerstwo Budownictwa, którym szefuje Andrzej Aumiller, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej z Anną Kalatą na czele. Z Samoobrony są też wicemarszałek Sejmu Genowefa Wiśniowska i sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Filipek. Każdemu z nich na pożegnanie należałyby się pokaźne sumki.

http://wiadomosci.onet.pl/1583598,11,item.html

Proszę - mamy "tanie państwo" ... i solidarne (dla swoich...)
Zwracając uwagę na ilość "przetasowań" w ciągu ostatnich 2 lat to niezłą sumkę już wydaliśmy ... boli, że tak marnotrawi się nasze pieniążki..
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- Zdecydowałem się odwołać ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Janusza Kaczmarka - powiedział na konferencji prasowej premier Jarosław Kaczyński.
Decyzja o odwołaniu Kaczmarka miała związek z tym, że znalazł się on w kręgu podejrzeń w związku z przeciekiem w sprawie odrolnienia ziemi.

http://wiadomosci.onet.pl/1585885,11,item.html

Ja nie rozumiem jednego - jak tak można postępować ???
Co to znaczy "znaleźć się w kręgu podejrzeń " ???
Przecież w taki sposób można każdego zgnoić, podeptać, oczernić...
Czy nie powinno być tak, że najpierw twarde dowody, postawienie zarzutów i dopiero odwołania ...
Takie uprawianie polityki, takie działania gdziekolwiek są niepoważne... W kręgu podejrzeń może się znaleźć każdy i wszędzie... a co jak się okaże, że jednak nie postawią mu zarzutów... Lepperowi, Lipcowi też jeszcze nic nie zarzucono - co to jest - to nie zabawa, Polska to nie prywatna piaskownica Kaczyńskiego... dość już - "kończ waść..."
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 17:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już szkoda na to wszystko słów. Ciekawe czym się naraził były już minister Kaczmarek, może źle się wyraził o kocie Jaśnie Panującego...
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janusz Kaczmarek to najlepszy minister w tym resorcie od lat.

Jażeli został odwołany to jest to podstawowy argument
do powoania komisji śledczej ds. CBA.

Szcególnie po wypowiedziach Kaczmarka:
http://wiadomosci.onet.pl/1586035,11,item.html
- Nie miałem najmniejszego udziału w przecieku o akcji CBA w ministerstwie rolnictwa. Dlatego decyzja o moim odwołaniu jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, zwłaszcza po mojej wczorajszej rozmowie z premierem - powiedział "Newsweekowi" Janusz Kaczmarek, zdymisjonowany minister spraw wewnętrznych.
Jeszcze we wtorek podczas rozmowy z premierem miał być bowiem zapewniony, że pozostaje na stanowisku szefa MSWiA i w tym przekonaniu wyjechał z rodziną na urlop do Włoch.

http://wiadomosci.onet.pl/1585989,11,item.html
- Nie jestem źródłem przecieku - oświadczył odwołany szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Według niego niezbędne jest powołanie komisji śledczej, która zbada operację prowadzoną przez CBA, bo prokuratura pod kierownictwem Zbigniewa Ziobro "nie ma szans na wyjaśnienie tej sprawy".
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to pokazuje jasno i wyraźnie, że premier wykorzystuje służby specjalne do walki politycznej...
Boi się powołania komisji w sprawie Leppera - ma dużo za uszami....
Gdy sposób uprawiania polityki ujrzy światło dzienne to afery III RP będą pikusiem w porównaniu 2 latek rządów braci bliźniaków...
Kaczmarek musiał odejść bo był "nie do końcas swój" był za uczciwy i nie musiał wszystkiego wiedzieć - a że patrząc p.Zibro na ręce zaczynał się niepokoić to z miejsca musiał paść...
Teraz mamy p. Stasiaka - urzędasa bezgranicznie oddanego Kaczyńskim - i będzie cichutko siedział i przyklaskiwał... wesprze medialnie p. Ziobro - achhhh jakie sukcesy na konferencjach nam będą obwieszczać....

Krążą pogłoski o następnych odwołaniach w resortach siłowych... Ciekaw jestem ilu jeszcze kolesi wsadzą na te stołki, ilu swoich lojalnych wymienią za tych uczciwych i zaniepokojonych....
I wcale się nie zdziwię, jak któregoś dnia (z braku tych prawych i sprawiedliwych) na ważnym stołku zasiądzie sam kot premiera - w końcu już kiedyś był taki co to własnego konia mianował.... Jęzor
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: