« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kryzys migracyjny
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy jesteś za przyjęciem muzułmańskich imigrantów do Polski?
Tak
7%
 7%  [ 2 ]
Raczej tak
3%
 3%  [ 1 ]
Nie mam zdania
7%
 7%  [ 2 ]
Raczej nie
10%
 10%  [ 3 ]
Nie
71%
 71%  [ 20 ]
Wszystkich Głosów : 28

Autor Wiadomość
Paweł Sz.
Maniak
Maniak


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1348
Skąd: Poznań/Turek

PostWysłany: Sob Lis 28, 2015 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sądzę, że jakby przeprowadzono wśród tych 250 uczniów anonimową ankietę czy przeszkadzają im święta BN to przynajmniej 225 nie miałoby nic przeciwko. Nie rozumiem w imię czego jest to robione? Czyżby dyrektorem tej placówki był po prostu jakiś mason, który wykorzystuje jakieś wymyślony powód (jak wyżej wspomniałem- wątpię żeby uczniom muzułmańskim jakoś te święta przeszkadzały) do tworzenia sztucznego konfliktu na linii chrześcijanie-muzułmanie już wśród dzieci/młodzieży szkolnej? W ramach jakiejś swojej prywatnej "walki" z religią? Czy dla zabawy?
Czy ten świat serio oszalał?

Może odleciałem, ale ostatecznie mam jeszcze prawo pisać co chcę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Pią Gru 18, 2015 00:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sytuacja wokół TK przyćmiła problem uchodźców, co widać i tutaj.

Dramatyczny list czeskiej lekarki pracującej wśród islamskich migrantów w Monachium w Niemczech odsłania co nas czeka, gdy ich fala zgodnie z decyzją Kopacz, na zlecenie Anieli Merkel, wbrew woli narodu - trafi do Polski:
Cytat:
„ Relacje pomiędzy personelem a migrantami stają się coraz gorsze. Ostatnimi czasy migranci udający się do szpitali muszą być eskortowani przez policję i psy policyjne.
Wielu migrantów ma AIDS, syfilis, gruźlicę otwartą i inne egzotyczne choroby, których w Europie nie potrafimy leczyć. Gdy w aptece otrzymują receptę, dowiadują się, że muszą zapłacić gotówką. Wywołuje to niewyobrażalne oburzenie, zwłaszcza jeśli chodzi o leki dla dzieci. Imigranci porzucają wtedy swoje dzieci i powierzają je personelowi apteki mówiąc: „W takim razie sami je wyleczcie!”. Policja ochrania więc nie tylko kliniki i szpitale, ale również duże apteki.
Mówimy więc otwarcie: Gdzie są ci wszyscy, którzy przed kamerami telewizyjnymi witali imigrantów na dworcach kolejowych z transparentami? Owszem, teraz granice zostały zamknięte, ale milion migrantów już tu jest i z pewnością nie będziemy w stanie się ich pozbyć.
Do tej pory w Niemczech bez pracy pozostawało 2,2 miliona ludzi. Dziś będzie ich co najmniej 3,5 miliona. Większość z tych ludzi nie nadaje się do jakiejkolwiek pracy. Mało kto posiada jakiekolwiek wykształcenie. Co więcej, kobiety zazwyczaj w ogóle nie pracują. Szacuję, że co dziesiąta jest w ciąży. Setki i tysiące z nich przywiozły ze sobą dzieci poniżej szóstego roku życia, spośród których wiele jest wycieńczonych i zaniedbanych. Jeśli nadal będzie to tak wyglądać, a Niemcy ponownie otworzą granice, wrócę do domu, do Czech. Nikt nie zatrzyma mnie tutaj w takiej sytuacji, nawet dwukrotnie wyższa niż w domu pensja. Wyjechałam do Niemiec, nie do Afryki, czy na Bliski Wschód.
Nawet profesor kierujący naszym oddziałem powiedział nam, że jest mu strasznie smutno, gdy patrzy na kobiety, które sprzątają codziennie od lat zarabiając 800 euro, i gdy spotyka następnie w korytarzach młodych mężczyzn, którzy chcą dostać wszystko za darmo, a jeśli tego nie dostają, wpadają w szał.
Naprawdę tego nie potrzebuję. Obawiam się, że jeśli wrócę, któregoś dnia sytuacja w Czechach będzie dokładnie taka sama. Jeśli Niemcy ze swoją naturą nie są w stanie temu zaradzić, w Czechach zapanuje totalny chaos. Nikt, kto nie miał z nimi (imigrantami - przyp. red.) do czynienia, nie zdaje sobie sprawy, jakimi są oni zwierzętami, zwłaszcza ci z Afryki, i z jaką wyższością muzułmanie - kierując się religią - traktują nasz personel.
Póki co personel lokalnego szpitala nie zaraził się chorobami przyniesionymi przez imigrantów, ale biorąc pod uwagę setki pacjentów przyjmowanych każdego dnia, pozostaje to tylko kwestią czasu.
W jednym ze szpitali nad Renem migranci zaatakowali personel nożami, a ośmiomiesięczne dziecko doprowadzili na skraj wycieńczenia, targając je przez trzy miesiące przez pół Europy. Dziecko umarło po dwóch dniach, pomimo iż otrzymało najlepszą opiekę medyczną w jednej z najlepszych klinik dziecięcych w Niemczech. W konsekwencji ataków jeden z lekarzy musiał zostać poddany operacji, a dwie pielęgniarki trafiły na oddział intensywnej terapii. Nikt nie został ukarany.
Lokalnej prasie zabroniono o tym pisać, więc wiemy o tym dzięki mailom. Co spotkałoby Niemca, gdyby ugodził lekarza i pielęgniarki nożem? Albo gdyby wylał swój zarażony syfilisem mocz na twarz pielęgniarki, narażając ją tym samym na infekcję? Trafiłby co najmniej do więzienia, a następnie do sądu. W przypadku tamtych ludzi jednak nic, póki co, nie zrobiono.
Pytam więc - gdzie są ci wszyscy, którzy witali migrantów i odbierali ich z dworców kolejowych? Siedzą pewnie wygodnie we własnych domach, zadowoleni ze swoich organizacji non-profit, czekając na kolejne pociągi i kolejny zastrzyk gotówki w zamian za witanie przybyszów na stacjach. Osobiście zebrałabym tych wszyscy witających i zaprowadziła ich do naszego szpitalnego oddziału nagłych przypadków, gdzie pracowaliby jako asystenci. Następnie zaprowadziłabym ich do budynku zamieszkałego przez imigrantów, gdzie mogliby zarówno opiekować się nimi, jak i ochraniać samych siebie - bez pomocy uzbrojonej policji, bez policyjnych psów - które dziś znajdują się w każdym szpitalu w Bawarii - i bez opieki medycznej.”

Czy tego chcemy w Polsce, aby przypodobać się Angeli?
Problem uchodźców nie jest przypadkowy i nie wziął się z niczego.
Został starannie zaplanowany i wyreżyserowany przez architektów przyszłej wizji świata.
Nikt rozsądny nie jest w stanie przyjąć rozumowania, że kierujący USA, Niemcami, Francją etc. są tak głupi, że mając do dyspozycji sztab wykształconych ludzi, nowoczesne środki informacji i przetwarzania danych, zdobycze nauk ścisłych, przyrodniczych i społecznych, żeby nie przewidzieć sytuacji jakie wynikną w konsekwencji świadomie zorganizowanych działań, które wygenerowały problem (kryzys) emigracyjny.
Ten kryzys przypomina pompę ssąco-tłoczącą, której mechanizm napędzany jest przez Niemcy i USA.
1) To USA destabilizując duże zasobne i bogate kraje Bliskiego Wschodu i Afryki (Irak, Syria, Libia),
gdzie ludnośc żyła w dostatku, pod pretekstem likwidacji broni masowego rażenia i „wprowadzania demokracji” usunęły autorytarnych przywódców Husajna i Kadafiego, a na ich miejsce wprowadziła anarchię, biedę, gwałty, rozboje i wojny domowe. To powoduje exodus ludności w walce o byt mateialny i zalew Europy.
2) Z drugiej strony Niemcy decyzją Anieli Merkel zapraszają tych przybyszów do Europy, a następnie w wyniku szantażu zmuszają inne kraje do opieki nad nimi. Ci jednak, zamiast dziękować, wykorzystując doktrynalną wyższość islamu, stają ponad prawem i żądają od swych chlebodawców zapewnienia warunków lepszych od tubylców, co obrazu treść listu. Kopacz pod koniec urzędowana, na zlecenie Merkel i przy pomocy Tuska, kupionego za kilkaset tysięcy miesięcznie, przyjęła zlecenie kilkudziesięciu tysięcy (po uwzględnieniu unijnego prawa łączenia rodzin) tych nieproszonych groźnych gości.
Ten kryzys został zorganizowany, jest pieczołowicie pielęgnowany i eskalowany świadomie.
Nie jest jednak nam znany cel tego typu działań dla przeciętnego zjadacza chleba, gdyż wielu nie potrafi tego procederu wytłumaczyć.
Według mnie ten tajny plan i cel będzie objawiony (i zrozumiały) kiedy fala procesów przejdzie w stadium trudne do kontroli, ale wpisane w długoterminowy scenariusz zdarzeń.
Dziesiątki tysięcy islamskich nachodźców, wtargujących codziennie bez oporu do Europy przekracza możliwości ekonomiczne, sanitarne, medyczne wielu krajów, a oczekiwania i roszczenia tych intruzów są ogromne.
Nietrudno przewidzieć, że mogą nastąpić wewnętrzne niepokoje, protesty, konflikty, podsycanie zaplanowanymi prowokacjami. To stworzy psychozę zagrożenia, a remedium na odwrócenie uwagi będzie wojna, która skieruje siły i środki na front walki z jakimś wrogiem, np. Rosją.
Wtedy nastąpią też wewnętrzne porachunki na tle wyznaniowym czy społecznym, prowadzące do wojen domowych. Podobne nastroje widać w Polsce.
Zauważmy, że błaha sprawa TK podzieliła społeczeństwo polskie, gdzie te podziały są nie tylko między partiami, ale i wewnątrz rodzin. Widzimy jak frustraci polityczni razem z dawnymi działaczami UW (Petru- adiutant Balcerowicza i doradca Tuska i sektora bankowego) z lewicą i pslem namawiali codziennie w mediach ludzi do wyjścia na ulice maszerując na czele pochodu, a później twierdzili, że to spontaniczny ruch obywatelski domaga się „powstrzymania szaleńców z PiSu” (słowa Petru). Traktując ludzi, którzy objęli demokratyczne rządy jako pozbawionych rozumu szaleńców, ten nowy prorok upadłej Unii Wolności, urasta dzięki medialnym reklamom na męża opatrznościowego zmanipulowanych Polaków. Czy chodzi im i ich medialnym protektorom o demokrację i państwo prawa, które dotychczas łamali i przyzwalali na to innym? Uważam, że jest to zasłona dymna służąca ich zagrożonym prywatnym i grupowym interesom.
Nie jestem zwolennikiem Kaczyńskiego, ale kiedy widzę przerażonych ludzi Kopacz, Millera, Palikota, PSLu, to widzę przerażonych nie o losy Polaków, bo te oni mieli w głębokim poważaniu, inaczej rządzili by nadal, (a teraz nagle udają, że to niby stają w ich interesie), ale widzę ludzi przerażonych o swoje wpływy i zdobycze, które nagle przestaną być pomnażane, a może ich majątki staną się uszczuplone, jeżeli zostały pozyskane w sposób przestępczy.
Kiedy w sukurs tej tęczowej koalicji antypisowskiej przychodzi niemiecki socjalista i przyjaciel Kwaśniewskiego, Marcin Szulc, „zatroskany” o Polskę i słyszę jego bezprawne wtrącanie się w wewnętrzne jej sprawy, to tylko utwierdza to w przekonaniu, że mój punkt widzenia nie jest bezzasadny. Jeżeli będę widział reperkusje i restrykcje sił międzynarodowych przeciw Polsce to też będzie to sygnał na poparcie moje tezy.
Owszem, mam wiele zastrzeżeń do działań PiSu, ale są one nierzadko konsekwencją działań poprzedników.
Daję im pół roku na bardziej miarodajną ocenę. Jeżeli pokażą, że potrafią odzyskać podatek VAT (kilkadziesiąt miliardów rocznie), ukrócić: przestępstwa gospodarcze, korupcję, układy na linii polityka-biznes, lobbbing za wiatrakami w pobliżu domów - to odzyskają swój wizerunek. Niepotrzebnie Kaczyński daje się prowokować, a jego krótkie wypowiedzi są łatwo wypaczane, wycinane z kontekstu i manipulowane przez media.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Pią Sty 01, 2016 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/201601/1451644697_zufmix_600.jpg

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-9/1937098_10156973988070206_4729484712156046120_n.jpg?oh=88fd76eda42a6fe50c5769462116657a&oe=574885AD

W Brukseli odwołano coroczną miejską imprezę sylwestrową, na której miało stawić się 100 tysięcy gości.

We Francji stołeczny sylwester zakończył się tuż po północy.

W Monachium zablokowano dwa dworce kolejowe.

A to wszystko w obawie przed atakami terrorystycznymi. Rzekomo jesteśmy u siebie, więc jak to jest, że to my - Europejczycy - chowamy się do mysich dziur i boimy się zorganizować miejską imprezę? Jak to jest, że to my - na naszym terenie - boimy się ich, a nie oni nas? Pewnie to właśnie jest owo ubogacenie kulturowe i tradycyjna, europejska wolność, której nie odbiorą nam żadne zaściankowe tendencje... cóż, szczęśliwego nowego roku, Europo! ...o ile to jeszcze jest Europa Oczko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak to jest, że to my - na naszym terenie - boimy się ich, a nie oni nas? Pewnie to właśnie jest owo ubogacenie kulturowe i tradycyjna, europejska wolność, której nie odbiorą nam żadne zaściankowe tendencje...


Oto przykład tego ubogacenia kulturowego:

Cytat:
"
Wiadomości › Świat Obserwuj11517
dzisiaj 14:33
Prasa o ekscesach w Kolonii: tuszowanie spraw wszystko tylko pogarsza

Incydenty w Kolonii oraz Hamburgu doprowadziły do zaostrzenia toczącej się w Niemczech od miesięcy dyskusji o polityce migracyjnej rządu Angeli Merkel. "Przerażające ekscesy, jakie miały miejsce w Kolonii w sylwestrową noc, to także efekt bezczynności policji i przymykania oczu na problemy" - twierdzi prasa.
Z policyjnych informacji wynika, że grupa ok. 1000 mężczyzn "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej" zebrała się w noc z 31 grudnia na 1 stycznia w okolicach głównej stacji kolejowej i katedry w Kolonii. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały.
W samym sercu Niemiec, w tłumie, kobiety potraktowano jak zwierzęta łowne: osaczano, obrzucano obelgami, obmacywano, rozbierano, gwałcono, ograbiano. Co za potworność! Nawet policji brak jest słów" - stwierdza dziennik "Nordkurier".
"Już latem wielu obserwatorów wskazywało na to, że kobiety w schroniskach azylanckich padają ofiarą przemocy seksualnej. Nikt się nie przejmował tymi ostrzeżeniami, nawet uparcie milczały wrażliwe na to działaczki na rzecz praw kobiet. Nie wypadało przecież niszczyć wizerunku tak przecież miłych imigrantów" - przypomina gazeta.


Cyżby europejskie media wreszcie zauważyły problem nachodźców islamskich?
Dlaczego ci antyksenofobiczni Niemcy teraz się ocknęli
i nagle zaprzeczają temu co mówili wcześniej?
Czy już im nie odpowiada ta europejska wolność?
Dlaczego nagle przeszkadza im, że ich zapraszani goście
nie mogą pofolgować swoim "odmiennym oczekiwaniom i potrzebom kulturowych", dlaczego nie mogą sobie trochę poswawolić ubogacając "wrażliwe na prawa kobiet" Niemki bardziej bliskimi stosunkami międzynarodowymi i zbliżeniami międzykulturowymi "miłych emigrantów"?

Czyżby im te liberalne prawa i zbliżenia już nie odpowiadały?

Dlaczego dotychczas przymykano oczy na podobne ekscesy?
Czy i my mamy udawać, że w imie jakiejś "pomocy" dla nich mamy lekceważyć bezpieczeństwo swoich obywatelei?
Czy może w imię bratania się z innymi kulturami mamy przyzwalać, na normalne w ich mniemaniu, tradycji i ideologii islamskiej traktowaniu nas - niewiernych giaurów?
Czy mamy znaleźć swoje miejsce w szeregu i siedzieć cicho?

Czy do naszych lokalnych obrońców [spod znaku PO, Petru i lewicy etc.] wreszcie coś dotarło?
Czy nanal chcą roztkliwiać się nad ich losem i przygarnąć pod swój dach karmiąc tę biedną rzeszę nachodźców, którzy zamiast bronić swoich rodzin i terytorium próbuja zaprowadzić swój "porządek" w Europie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodać należy jeszcze, że redaktor naczelny niemieckiej telewizji ZDF przyznał się, że jego stacja miała informacje o atakach właściwie od razu po ich wystąpieniu, ale celowo nie informowali o nich opinii publicznej. Tak, to są ci sami Niemcy, którzy pouczają nas odnośnie etyki dziennikarskiej, wolności słowa i standardów w mediach.

A o to stanowisko pani(!) burmistrz Kolonii (pogrubienia i skróty moje):

Cytat:
Burmistrz Kolonii radzi kobietom, jak uniknąć gwałtów. „Trzymajcie się na dystans”

Burmistrz Kolonii oświadczyła w środę, że kobiety w tym niemieckim mieście powinny przyjąć określony „kodeks zachowania”, by w przyszłości uniknąć napaści na tle seksualnym, do jakich doszło w Nowy Rok. Kobiety zostały zaatakowane przez blisko tysiąc mężczyzn. Prawdopodobnie byli wśród nich również uchodźcy.

Burmistrz Henriette Reker spotkała się w środę z szefem policji w Kolonii, by przedyskutować sprawę ataków. W Nowy Rok dziesiątki kobiet były napastowane i okradane w okolicy dworca, a co najmniej jedna - zgwałcona.

- Niezwykle ważne jest, by zapobiec podobnym incydentom w przyszłości - powiedziała Reker. Według niej, jedną z dróg może być przyjęcie odpowiedniego kodeksu zachowania dla młodych dziewcząt i kobiet. Zasady mają zostać opublikowane w internecie i zawierać takie rady jak trzymanie się na dystans od nieznajomych i pozostawanie w zwartej grupie, a także proszenie o pomoc przechodniów i informowanie policji o każdym, najmniejszym nawet przypadku napastowania.

Burmistrz obiecała też, że wzmożone zostaną policyjne patrole w czasie karnawałowych imprez pod gołym niebem. Ostrzegła przy tym kobiety, by uważały na takie zgromadzenia.

Słowa burmistrz jednak spotkały się z krytyką, bo według wielu osób, piętnują zachowania ofiar, a nie sprawców.

[...]

Reker zapowiedziała także, że przygotowane zostaną apele do uchodźców, by lepiej wyjaśnić im karnawałowe tradycje. - Żeby zrozumieli różnicę między przyjacielskim świętowaniem i otwartością na przygody seksualne - powiedziała.


Całość i źródło

Jak to szło? "Nie można wiązać imigracji z zagrożeniem"? Chyba jakoś tak... Całe szczęście, że Europa ma receptę na zminimalizowanie ryzyka - Europejczycy nie powinni organizować miejskich imprez, gromadzić się, puszczać fajerwerków, chodzić wieczorem na spacery, a do tego jeszcze przywódcy wystosują APELE do uchodźców, aby nie gwałcili Europejek. Proponuję także wprowadzenie programu lojalnościowego - dla imigranta, który powstrzyma się od gwałtu na "prowokującej go kobiecie" np. przez miesiąc, zwiększony zostanie socjal o 10%. Dla tych, którzy zanotują najlepszy wynik w kwartale, losowane będą nagrody.

To jest właśnie ten jaśnie oświecony zachód, który wiecznie stawia się nam, biednemu zaściankowi, za wzór. To nie jest śmieszne - jest zwyczajnie tragicznie i żałosne. Rządzący europejskimi krajami za nic mają bezpieczeństwo i komfort życia własnych obywateli - o wiele bardziej niż zagrożenia dla swoich rodaków, obawiają się oskarżenia o nietolerancję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Sro Sty 06, 2016 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To teraz unijni komisarze mają problem:
1) Czy upomnieć władze za brak przystosowania obywateli do otwartości na zachowania gości i dopuszczenia tamtejszego ciemnogrodu na skarżenie się przeciw ubogaceniu kulturowemu?
2) Czy upomnieć media za wyłamanie się z poprawności informacyjnej polityki proimigracyjnej i ujawnienie tak skrywanego procederu, ktory może wzniecić jakieś protesty tamtejszego ciemnogrodu przed słuszną polityka pani Merkel trzęsącą Unią Europejską.

Z sieci:
Cytat:
Idzie syryjski uchodźca po Niemczech, podchodzi do napotkanego przechodnia i mowi: - dziękuję za przyjęcie do kraju, - nie ma za co jestem Turkiem - odpowiada przechodzień, Syryjczyk idzie dalej i podchodzi do następnego i mówi: - dziękuję za przyjęcie do kraju, - nie ma za co jestem Pakistańczykiem - odpowiada przechodzień. Syryjczyk idzie dalej i próbuje kolejny raz: - dziękuję za przyjęcie do kraju, - nie ma za co jestem Romem - odpowiada przechodzień. - Syryjczyk na to: hmmm to gdzie są Niemcy? - Rom patrzy na zegarek i odpowiada: - o tej porze w pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 07:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Polsce wolność słowa "mediów niepokornych" (bodaj R. Sikorski nazwał w ten sposób "Wyborczą") objawia się w tym, że pod artykułem o napaściach na kobiety w Niemczech na łamach serwisu gazeta.pl wyłączona jest możliwość komentarzy (klik). Dla porównania - we wszystkich artykułach, do których odnośniki znajdują się obok rzeczonego tekstu, możliwość komentowania istnieje Uśmiech.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 2606
Skąd: z III RP

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...czytać się tego nie da. do wagonów wszystkich i albo do oceanu albo na madagaskar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Czw Sty 07, 2016 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czego się nie da czytać? Faktów? Uśmiech

Przecież to co stało się w Paryżu i Kolonii, uciszanie niemieckich mediów, ograniczanie swobód Europejczykom, bełkot o "kodeksie zachowań" dla kobiet i apelach do imigrantów o powstrzymanie się od nadużyć seksualnych oraz sylwestrowe alarmy terrorystyczne w europejskich stolicach są rzeczywistością. Przez chwilę chciałam spytać, jakie wobec tego widzisz rozwiązanie, ale pewnie znów przeczytam, że nie widzisz żadnego, więc jednak nie pytam Uśmiech.

Oczywiście, jako że nie jesteś państwowym przywódcą ani innego rodzaju decydentem, nie masz żadnego obowiązku opracowywania i przedstawiania własnych koncepcji poradzenia sobie z kryzysem migracyjnym i uchronienia się przed ubogaceniem kulturowym na wzór koloński. Masz również pełne prawo, nie dzieląc się żadnymi własnymi pomysłami, krytykować wszystkie inne, które się pojawiają, nic mi do tego. Jednak na HP możliwość komentowania kryzysu migracyjnego szczęśliwie nie została i nie zostanie wyłączona, więc pisać tu można do woli, w granicach regulaminu forum - także, jeżeli się nie da, pozostaje po prostu nie czytać Oczko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Sob Sty 09, 2016 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
...czytać się tego nie da. do wagonów wszystkich i albo do oceanu albo na madagaskar


Sam zauważasz, że problem jest trudny.
Ale ktoś ten problem zainicjował.
Ktoś ten problem wykonuje zgodnie z planem.
Ktoś poniesie konsekwencje tych działań.
Być może również inicjatorzy oraz świadomi i nieświadomi wykonawcy tego planu,
kiedy tak misternie opracowany projekt wymknie się spod kontroli.
A ucierpimy wtedy wszyscy, bo nie będzie zwycięzców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Nie Sty 10, 2016 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Długie, ale warto przeczytać. Argumenty precyzyjnie trafiające w tani pseudohumanitaryzm, z gatunku "po nas choćby i potop".

Cytat:
W związku z brutalnym usunięciem tego wpisu – zastosowaniem cenzury – przez otwartych i tolerancyjnych znawców katolicyzmu, a zarazem organizatorów wydarzenia „TAK dla uchodźców – nie dla ksenofobii oraz rasizmu”! – proszę o ponowne udostępnianie.

Widać te argumenty naprawdę są celne, jeżeli aż tak stchórzyli.
***
Mam rodzinę na wyspie Kos, w Atenach i na Peloponezie – jedna moja kuzynka jest żoną greckiego policjanta, a mąż drugiej pracuje w Urzędzie Miejskim (pracownik samorządowy). Mam także rodzinę w Rzymie.

Mnie kitu się nie da wepchać. Mam wiadomości z pierwszej ręki. Kuzynki mi opisują, co mają pod oknami.
Znam języki obce i umiem czytać ze zrozumieniem, także po polsku.

W takiej sytuacji nie dam się wziąć na zmanipulowane zdjęcia „uchodźców”, na których są głównie kobiety. Porażająca większość tych ludzi – w realu – to młodzi faceci, którzy zachowują się roszczeniowo oraz agresywnie.

W ich kulturze takie zachowanie jest przyjęte, a nawet pożądane – bo islam – czy w ogóle tamten rejon świata – tak kształtuje postawę męską. W zderzeniu z naszą kultura – może być tylko bum!

Jeżeli więc pani chce pomagać – to przecież może pani zaprosić na swój koszt z 10 syryjskich rodzin i się nimi zająć we własnym domu. Jest pani wolnym człowiekiem, wie pani co pani robi – proszę bardzo, śmiało, nasze prawo pozwala pani zapraszać gości z Afryki czy Bliskiego Wschodu i ich utrzymywać. Proszę ogłosić zbiórkę darów w internecie, mam dwa wolne koce, to wesprę pani inicjatywę.

A tak ogólnie: protestuję, ponieważ pani działalność jest niebezpieczna dla moich interesów. Nie życzę sobie nieopanowanych, poza kontrolą, przemian w moim otoczeniu – zwłaszcza że naszym problemem podstawowym jest Ukraina oraz Putin, który zaczął marsz na Zachód. Czego ani pani ani Europa nie życzycie sobie widzieć.

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przyjęcia u nas tych ludzi, których pani nazywa „uchodźcami”.
Miałabym jednak znacznie mniej uwag na ten temat, gdyby zwolennicy przyjęcia tych uchodźców nie operowali kłamstwem historycznym np. na temat Iranu w 1942 (a może po prostu nie znacie historii waszego kraju, i opowiadacie te głodne kawałki w dobrej wierze?) – oraz nieprawdą na temat stanu polskiej gospodarki, a także nazywali rzeczy po imieniu: to są imigranci ekonomiczni a nie uchodźcy.

Nie należy szermować kłamstwem, tylko postawić sprawy jasno, uczciwie.
A w tej sprawie łgarstwo goni łgarstwo.
Za bardzo państwo się przyzwyczailiście do manipulacji. Albo działacie w dobrej wierze lecz w niewiedzy jak jest tzn. ktoś wami manipuluje.

Bez względu na powody, państwo nie szanujecie inteligencji oraz wiedzy i doświadczenia życiowego tych, z którymi rozmawiacie.

Dlaczego nie mówicie o akcji łączenia rodzin? – przecież prawodawstwo europejskie to zaleca – to jest obligatoryjne, co oznacza że jak przyjmiemy jednego człowieka – to on ma prawo ściągnąć rodzinę.
To jest dalszych 10 osób, takie rachunki są zrobione we Francji.

Jeżeli więc teraz zgodzimy się wziąć 20 tysięcy ludzi – to jest REALNA zgoda na 200 tysięcy ludzi. A z tego co słyszałam, mowa o 81 tysiącach wyjściowo.
Podobno uchodźców ma być co najmniej 2 x więcej niż już jest, a jest ich 800 (osiemset) tysięcy – z czego nasza kwota to ok. 5,6%.
Czyli po akcji łączenia rodzin mówmy o prawie milionie obcych, w większości muzułmanów w ciągu 3-5 lat (od razu ich przecież nie ściągną, trochę to zajmie, w przeciwieństwie do pani myślę dalekowzrocznie oraz systemowo tzn. umiem operować kilkoma wskaźnikami naraz).

Jak on się utrzymają w kraju, który jest w ekonomicznej zapaści, zadłużony na 3 biliony, nie ma na emerytury dla własnych obywateli, nie ma własnego majątku narodowego oprócz lasów – i po wyjeździe 3 milionów własnych emigrantów ma kilkanaście procent bezrobocia – w tym także strukturalnego (powyżej 20%). My NIE POTRZEBUJEMY PRZECIEŻ LUDZI DO PRACY. Niech jadą tam, gdzie jest praca.

No a przecież podstawowy problem z tą ludnością jest taki, że oni nie pracują. Nie pracują jako grupa społeczna (procentowo) w żadnym europejskim kraju, w którym mieszkają od lat. To nie jest inwestycja społeczna tylko rozsadnik przestępczości oraz klienci opieki społecznej – syndrom wyuczonej bezradności. Nasze wsie postpegierowskie nie zostały nauczone odpowiedzialności za własny los – w ciągu 26 lat – a pani chce socjalizować ludzi innej narodowości i religii, których zasady ZAKŁADAJĄ HERMETYCZNOŚĆ i NIEASYMILOWANIE? Chce pani być lepsza od Francuzów – z ich kolonialnymi doświadczeniami z Algierii i Senegalu? – czy od Brytyjczyków?

Jaki jest odsetek dzieci i młodych kobiet w tej grupie, która do nas jedzie, niech mi pani powie?
Bo w tej grupie, którą rzekomo pani Miriam wyrwała bohatersko spod kul (część tych ludzi już WRÓCIŁA DO SYRII czyli pod te straszne kule) – było 27 procent dzieci (osób poniżej 18 roku życia, małych dzieci było bardzo mało – to są dane oficjalne Straży Granicznej).

Dziwna sprawa jak na wielodzietne rodziny syryjskie – i uchodźców, którzy chronią co mają najważniejszego.

W Iranie – w 1942, jak już jesteśmy przy tym – były takie proporcje: 3 cywilów (gł. kobiety lub dzieci) na 1 faceta w wieku poborowym, zdolnego do noszenia broni.

Tak wyglądają prawdziwi uciekinierzy, proszę pani, zawsze i na całym świecie.

Ci nasi to nie byli uchodźcy tak nawiasem, tylko ludność cywilna sojusznika (rząd polski) przejęta przez Brytyjczyków od drugiego sojusznika (ZSRR) w ramach międzynarodowej umowy anglo-polsko-rosyjskiej.

Tak to formalnie wyglądało: nikt nie uciekał przez Morze Kaspijskie łódkami, zarzynając po drodze innych.
Arabowie, Persowie (czy Syryjczycy) nie byli stroną w sprawie.

Nic nie zawdzięczamy tamtemu światu czy rejonowi, innymi słowy. Nie mamy też żadnych rachunków z Afryką.

Brytyjczycy zrobili bardzo dobrą statystykę w Iranie – wręczyli nam zresztą za to rachunek – w 1945 roku. To nie była żadna pomoc humanitarna, tylko usługa.

I Polska dostała rachunek za koszta naszego rządu w Londynie oraz koszta armijne. Nie tylko krwią zapłaciła swoich żołnierzy oraz pilnowaniem pól roponośnych w Iranie ( – bo o to chodziło Brytyjczykom, którzy rządzili wtedy na 90% powierzchni Iranu, to był zdaje się nawet protektorat – tylko dlatego nas w ogóle wzięli z ZSRR, że od roku mieli bunt tubylców na pokładzie – i potrzebowali naszych mężczyzn pod broń – brakowało im sił, a Anders umiał się targować i wytargował, że żołnierze wyjdą z rodzinami – i tak uratował tysiące wojennych sierot oraz samotnych kobiet).

Polecam, żeby pani coś przeczytała na temat Iranu, zanim zacznie sadzić innym niedouczonym tę tanią propagandę o naszych zobowiązaniach wobec świata.

Proszę poczytać o tysiącach ludzi – kobiet i dzieci, które via Iran trafiły (tam ich Angole osiedliły) na terenach, gdzie szalała mucha tse-tse: nie było wody za to, chleba ani lekarstw – i na terenach byłego obozu koncentracyjnego dla Burów.

Chyba że pani się zgadza, żeby w identyczne warunki u nas trafili teraz ci Syryjczycy. Ale z kolei ja się na to nie zgadzam.

Nie zgadzam się na katastrofę humanitarną w Polsce.

Bo pani działania tym się właśnie skończą: katastrofą humanitarna – taki będzie pierwszy efekt. A potem będzie niechęć przyjezdnych do nas – i rozbuchana roszczeniowość. Tak działa ludzka psychologia.

W tej sprawie mieszają ludzie, którzy być może mają wielkie serce, ale mały rozum. Gdzie pani da mieszkanie – tylko tym 20 tysiącom ludzi? Przecież wielu Polaków nie stać na własne mieszkanie – wsadzi pani tych uchodźców do namiotów i da im łopatę do odśnieżania okolicy oraz walonki, czy jak?

A jak w zimę będziemy mieli mrozy po minus 25 stopni – to co pani zrobi z tymi ludźmi? – pójdzie im parzyć rumianek, jak dobra ciocia w tych ich blaszanych barakach, bo tylko favele można postawić na szybko? Będzie pani bronić dobrego imienia naszego kraju, gdy zaczną pisać o polskich obozach koncentracyjnych dla nieszczęsnych uchodźców? – będzie się pani poczuwać do obowiązku? – bo ja mam roboty po pachy z rozsupływaniem kłamstw dotyczących II wojny i komunistycznej okupacji.

Jak zapewni pani szkołę dzieciom?
Jak pani te dzieci chociaż nauczy polskiego? – ma pani program takiej nauki? – a dziewczynki będą się uczyć razem z chłopcami czy osobno? – skąd pani weźmie nauczycieli? Przecież PO zlikwidowała szkoły: samorządy nie mają pieniędzy. Sześciolatki mają naukę na ZMIANY – jak w latach 50-tych. Szkoły są przepełnione.

Jak pani uzupełni wykształcenie dorosłych? – które ich arabsko-afrykańskie umiejętności nam się przydadzą? Do czego wykorzystamy ten Kapitał Ludzki? Uruchomimy fabryki produkujące tam-tamy? – raczej nie, bo nie mamy know-how. A może kebaby? A może zaczniemy eksportować dżihad?
Bo co my poczniemy z 20 tysiącami ludzi bez kwalifikacji, przydatnych w Europie: zrobimy z nich zamiataczy ulic? – przecież u nas ulice zamiatają samochody-polewaczki. To może hodowców kóz? – fajny pomysł, tylko ziemie muszą kupić – a ziemia u nas droga. Jeszcze ma być podatek katastrastralny: ciekawe, czy na kozim serze da radę zarobić na podatki, ZUS-y i kataster?
Bo to będzie razem z 95% dochodów każdej małej firmy rodzinnej…

Skąd pani weźmie opiekę lekarską? – także specjalistyczną?
Przecież nasz system opieki medycznej jest niewystarczający dla nas samych (po wyjeździe 3 milionów ludzi!) – nikt nie marzy o poziomie europejskim w tym względzie dla własnych obywateli. Ludzie czekają na operacje po 2 lata – teraz mają czekać po 2,5 – bo pani jest młoda, zdrowa i ma dobre serduszko dla małych dzieci z Afryki?

Jak pani będzie zwalczać lokalne choroby, które ci ludzie ze sobą przywiozą? – na całym świecie z tym jest problem, o czym tacy dobrzy ludzie jak pani – nie informują, bo i po co.
A wie pani może, jak jest koszt leczenia amebozy – oraz koszt diety po amebozie? Bo ja wiem. I wiem, ilu lekarzy od takich chorób mamy w Polsce.

Aaaaa…. – a może to prawda, co słyszałam, że opiekę medyczną i filtr epidemiologiczny mają zbudować prywatne firmy, ludzi powiązanych z WSI, którzy mają już europejskie kontrakty medyczne na sumę rzędu 30 milionów złotych?! – to znaczy, że „litościwi ludzie martwiący się o uchodźców” to są płatne trolle, propagandyści i naganiacze?
To znaczy, że ci przyjezdni biedacy wszystko dostaną na tacy… Więcej niż polskie głodne dzieci, lepiej niż nasi starzy i chorzy kombatanci, Powstańcy Warszawscy, tak? A przez jaki czas będą na wykwintnym garnuszku Europy? – i co potem? – gdy już się przyzwyczają do dobrego życia? Co będzie POTEM?

Jak pani to zamierza zrobić?

Jak pani będzie zwalczać obrzezanie kobiet – zabójstwa honorowe – i przemoc wobec kobiet kobiet w tej kulturze?
Da im pani do poczytania „Wysokie obcasy”? Czy powachluje pani tych ludzi konwencja antyprzemocową? A może pozamiata pani temat poprawnością polityczną? – ograniczy mi pani wolność słowa – zamknie mnie pani a klucz wyrzuci w Śródziemne Morze?

Czy pani opiekowała się kiedyś chociaż psem ze schroniska? – czy pani wie ile zachodu kosztuje wyprowadzenie go na prostą? Ucywilizowanie?

Pani nie ogarnia realnych kosztów społecznych, nie mówię nawet o zwykłych materialnych – tej operacji. PRZECIEŻ TO SĄ LUDZIE.
Na Boga, to ludzie. Mają znacznie więcej sfer do wyprostowania niż półdziki pies, którego ktoś bił – pies który spędził życie przywiązany do budy.

To jest problem z wyobraźnią przestrzenną.
Ludzie to nie są kawałki papieru ani bity – te głupoty, które pani wypisuje nic nie kosztują, ale my mówimy o LUDZIACH, którym nie jesteśmy w stanie realnie zaoferować NAWET takich warunków pobytu, jakie ma u nas domowe bydło.

Ja szanuję ludzi, w przeciwieństwie do pani.
Wiem cokolwiek o ich potrzebach. Wiem co to jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ za drugiego człowieka.

Poza tym, jak mawiają Chińczycy, jeżeli komuś uratowałeś życie – jesteś do końca życia za niego odpowiedzialny. Tak właśnie jest w tym przypadku, przecież oni tu zostaną, bo w Afryce wojna jest CIĄGLE. Od lat 60-tych. I NARASTA. My nie mówimy o akcji humanitarnej typu zawieźć wodę i pampersy – my mówimy o implantowaniu setek tysięcy przyszłych obywateli.

Dlaczego pani oszukuje – choćby sama siebie – w tym względzie? Czas spojrzeć na fakty, zamiast snuć chore nieodpowiedzialne rojenia o uratowaniu Aryki, która musi to zrobić sama i na własny koszt. Takie jest życie proszę pani. Nam Polakom nikt nie pomagał.
NIGDY. Za wszystko płaciliśmy słone rachunki.

Pomiędzy tymi ludźmi są dżihadyści.
To nie bajka tylko fakt: to widać i na Peloponezie i na wyspie Kos. Jak ich pani chce wyłapać, jeżeli nie macie wspólnego języka? A wystarczy taki jeden, żeby się rozerwał w warszawskim metrze w imię Allaha, iżby zrobiło się pani bardzo przykro. To że pani zresztą się zrobi – to nie problem, ale moje dziecko i dziecko sąsiadów też jeździ metrem.

Ja nie chcę ponosić odpowiedzialności za cały głodny świat.
My mamy własne problemy geopolityczne: Europa się nie spieszy, żeby je rozwiązywać – wręcz odmawia nam pomocy, więc niech się problemami basenu Morza Śródziemnego – i swoim postkolonialnym rachunkiem zajmie sama.
Nie było uczciwości wobec Polski nawet w głupiej sprawie odszkodowań za skutki rosyjskich sankcji: dostaliśmy najmniej, a straciliśmy najwięcej. No a kwota energetyczna? Teraz zwrotnie mogę ogłosić brak zainteresowania dla problemów innej części Europy.

Polacy zawsze byli w porządku wobec uchodźców, których nikt im nie wciskał gwałtem, jak w tym przypadku.

Brytyjski Iran to był zresztą bodaj jedyny przypadek w naszej tysiącletniej historii tego rodzaju. Zawsze było odwrotnie np. przez ileś wieków uciekali do nas Żydzi – z całej Europy. To my mamy tradycje faktycznej tolerancji, także religijnej i obyczajowej – chyba szkoda, że zna pani bartoszewski wariant naszej historii, a nie ten prawdziwy.

W XX wieku przyjmowaliśmy Ormian, Greków, że rzucę spod palca – bo te historie znam najlepiej. Ostatnio przyjęliśmy jako społeczeństwo nieznaną, ale wielotysięczną, liczbę Ukraińców. Ach, sami sobie to załatwili – to dzielni ludzie – nie są uchodźcami formalnie, bo tyrają jak woły. Im nie przysługuje wsparcie ani zasiłek 3 tysiące na rodzinę czy osobę (w końcu nie wiadomo). Niemniej znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Teraz NIE jesteśmy przygotowani do przyjęcia i obsługi takiej liczby ludzi jak 20 tysięcy – już nie mówię o 81 tysiącach, bo taka jest procentowo polska kwota, a tym bardziej o przyjęciu ich rodzin (czyli docelowo 200-800 tys.).

Nie ma nawet dostatecznej liczby TŁUMACZY, już nie mówię o asystentach kulturowych – żeby się zająć tymi analfabetami (to ważne, bo będą niesamodzielni), którzy swoje muzułmańskie porządki zaprowadzają wszędzie, gdzie trafią (polecam opowieści nieszczęsnych Ukraińców, którzy zostali zmuszeni w naszych ośrodkach dla uchodźców zamieszkać z Czeczenami – i to nie jest dowcip, że w krajach skandynawskich masywnie wzrosła liczba gwałtów: ci „uchodźcy”, jak ich puścić luzem – gwałcą – na wyspie Kos też gwałcą, nawet własne miłosierne opiekunki).

Proszę mi nie opowiadać, że przyjadą do nas Syryjczycy – i że to chrześcijanie. Bo nie pani o tym decyduje, kto gdzie pojedzie, tylko Europa.

Pani nam tutaj chce przehandlować Niderlandy + Inflanty; to są kocopoły i pani chciejstwo a nie realia.

A Europa hojnie obdziela czarnoskórymi muzułmanami. Bo, po pierwsze, ich jest przeważająca liczba – a po drugie: Syryjczyków którzy są najmniej kłopotliwi dostana lepsi od Polski. Tak samo lepsi jak byli lepsi przy podziale kasy za skutki sankcji: kraje skandynawskie, Niemcy oraz Francja.

Co jeszcze? – pani nie ma pojęcia zielonego na temat katolicyzmu – wyśmiewa pani religię albo zwalcza – a obecnie posługuje się nią pani instrumentalnie: uważa ją za łom do walenia mnie po głowie.

Nie okazuje pani szacunku katolikom, nie zadawszy sobie trudu, żeby sprawdzić, dlaczego ta paskudna ubeczka Krwawa Luna Brystygierowa (kumpelka z pracy mamy i taty byłej pani prezydentowej Komorowskiej tak nawiasem), nawróciła się na stare lata.

Mówi mi pani „kochaj bliźniego swego” – a ja przecież kocham moją rodzinę, moich rodaków i mój kraj – to jest mój podstawowy chrześcijański obowiązek, zadbać o ich potrzeby, wykonać swoje obowiązki. Poza tym regularnie płacę na misje, od lat, jak mnie stać.

Nie szermujcie katolicyzmem jako argumentem. Bo to śmieszne. Nie wiecie nawet co powiedział Jezus na temat prawa do samoobrony.

Mamy takie prawo. A kilkadziesiąt tysięcy ludzi – w większości młodych facetów, którzy stanowią forpocztę muzułmańskiej nawały w kraju, który na podstawie Układu Poczdamskiego jest właściwie jednonarodowy – wymaga samoobrony.

Przy samoobronie nikomu nie wolno przesadzić.
Najmniejszy koszt to zamknięcie granic i nie przyjęcie tych ludzi.

Jeżeli ich weźmiemy – to z Afryki runie lawina emigrantów. Tym pani pomoże, a tamtym – nie?

Przecież ten problem musi być rozwiązany lokalnie, naprawdę tego nie widać?

PS. Nie protestuję przeciwko wydaniu na to jakichś pieniędzy – pod warunkiem, ze projekt pomocy na miejscu będzie trzeźwy – i da gwarancję że 3/4 nie zostanie rozkradzione.

PS 2. Ci ludzie nie dorośli do demokracji – mają inny system – antydemokratyczny – ich kultura taka jest. Pani chyba naprawdę nic nie czytała – pani nie wie, co to społeczeństwo patriarchialno-feudalne, w dodatku zarządzane przez imamów i oparte na zasadach religijnych, które odrzucają tolerancję – i promują wojnę z niewiernymi.

Albo ich pani wynarodowi – JAK? (czy prawo europejskie pozwala polonizować obcych?) – i wtedy mogą być obywatelami demokratycznego państwa, albo oni zabiją pani kulturę – a co gorsza MOJĄ. Ja nie chcę takich problemów, dość mi kłopotów z pani niedojrzałym podejściem do naszej rzeczywistości oraz historii.

PS 3. 20 tysięcy Polaków mieszka w Kazachstanie. ONI MAJĄ PIERWSZEŃSTWO.
Pani nie obchodzi ich los, bo pani nie zna historii własnego kraju: to są potomkowie tych, których nie udało się Andersowi zabrać ze sobą do Iranu.
Dla mnie to są jedyni ludzie warci zainteresowania. REPATRIANCI.

A tak w ogóle, to najbardziej interesują mnie 3 miliony, w tym miliony wykształconej za moje pieniądze młodzieży, które wyjechały za chlebem. Ja ich chcę REPATRIOWAĆ, zamiast się szarpać z cywilizowaniem muzułmanów.
To droga zabawa i zbędna. I wcale nie zapobiegnie katastrofie demograficznej w naszym kraju – odwrotnie, akurat pogłębi problem – załamie nasz budżet, zmusi nas do walki szerokim frontem z problemami, których nie znamy – a z którymi cała Europa sobie nie radzi od wielu lat.

Polska miała problem z przyjęciem 100 (stu) uchodźców – Polaków z Donbasu. Premier Kopacz miała to w nosie, nie mieliśmy możliwości i pieniędzy. Gdyby prawica, która pani uważa za NIETOLERANCYJNĄ I NIEHUMANITARNĄ – nie narobiła rabanu pod niebiosa, to ci ludzie byliby sczeźli w Donbasie.

A teraz nagle astronomiczne wielkości nie wiadomo kogo, nie wiadomo skąd i po co? – za moje pieniądze? Pani chce być dobrą ciocią za moje pieniądze?

PS. 4 Ktoś zapytał, skąd wzięłam liczby, bo on słyszał że bierzemy tylko 2 tysiące uchodźców. Proste jak konstrukcja cepa.

W Europie JUŻ jest 800 tysięcy wniosków o azyl (a to początek).

http://prawo.money.pl/…/uchodzcy-w-europie-juz-800-tys-wnio…

Polska kwota wynosi 5,65 procenta.
https://www.google.pl/search

Proszę wziąć kalkulator i obliczyć, czy to są 2 tysiące.
Bo mnie wychodzi, że 5% od 800 tysięcy to 40 tysięcy JUŻ TU I TERAZ, na wejściu.

Rząd pani Kopacz, a wcześniej Tuska – nie potrafił postawić się Europie w żadnej istotnej sprawie. Myśli pani, że teraz się skończy na 2 tysiącach? Wetkali im 2 tysiące – to wetkają cała kwotę. To jest prawo znane w negocjacjach – a nasz rząd już pękł: już zgodził się wziąć ileś tysięcy (są różne dane od wyjściowo 2 do 10 tysięcy, ludzi z Erytrei – proszę sobie sprawdzić na mapie, gdzie to jest).
Podjęto za mnie zobowiązanie, na które mnie – i nas jako państwo oraz naród – NIE STAĆ.

I niech mi pani nie wciska kitu o solidarności i humanitaryzmie; NIGDZIE TYCH PRZYBYSZY NIE CHCĄ. Bo mają coś w głowie, oprócz propagandy – a przede wszystkim wiedza, że koegzystencja kultury zachodniej i muzułmańskiej NIE JEST MOŻLIWA
http://wpolityce.pl/…/259953-unijne-kwoty-dla-uchodzcow-to-…

Na koniec – ktoś mi zarzucił w komentarzach filozofię Kalego.

A skąd, nie jestem Kali. Ja tylko wyrosłam z cierpienia za miliony, w przeciwieństwie do niego oraz pani. I nauczyłam się asertywności: to współczesna cnota. Dlaczego pani mnie wpycha w średniowiecze?

Kiedy Jan Karski prosił o bombardowanie torów do obozów koncentracyjnych – świat miał to głęboko. Kiedy płonęła Warszawa – świat miał to głęboko. Teraz ja z głębokim smutkiem popatrzę jak tonie Afryka, pociągając za sobą Europę – bo jestem mądrzejsza o miliony umarłych.

Proszę mi nie zawracać głowy humanitaryzmem.
To jest Idea, która polega na zawiezieniu wody i pampersów, a nie sprowadzaniu ludzi do siebie, na swoją zielona, zbankrutowaną wyspę i użeraniu się z muzułmanami na własnym gruncie.
Nie mam ochoty na Dzikie Pola na warszawskiej Ochocie ani na wsi pod Gdańskiem tj. na konsekwencje faktu, że pani nie potrafi przewidywać skutków własnego działania. Nie.


Źródło

Ale co tam - wielce dobrodusznie przyjmiemy nieskończone rzesze ludzi, nie zastanawiając się, co dalej - przecież JAKOŚ to będzie! A i my poczujemy się lepsi - na pewno od tych nieludzkich "faszystów", którzy śmią mieć jakieś wątpliwości co do zasadności szerokiego otwierania granic dla ludzi, którzy już tu zostaną, z którymi nie wiadomo, co zrobić, którzy w lwiej części absolutnie nie rozumieją i nie szanują naszej kultury oraz wśród których przemieszczają się terroryści. No przecież - JAKOŚ to na pewno będzie.

Nawiasem mówiąc, dziś TVP Info pokazywała przerażające kadry z Syrii. Cywile w oblężonym mieście, umierający z głodu, dzieci wyglądające jak po pobycie w obozie koncentracyjnym. TAM są ludzie, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy. Pomocy racjonalnej - oznaczającej wsparcie w uregulowaniu sytuacji panującej w ich kraju. Odnoszę wrażenie, że gdyby bliskowschodni młodzi, zdolni do walki mężczyźni, z takim samym zapałem, z jakim rzucają kamieniami w europejskich funkcjonariuszy, stanęli do walki w obronie swojego kraju, sytuacja wyglądałaby tam od dawna już zgoła inaczej. Tym bardziej, że Syryjczycy mają pomoc militarną z innych krajów. Tyle, że oni powrotem na Bliski Wschód zainteresowani nie są.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 13:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.prawy.pl/z-kraju/12212-w-polsce-powstal-nowy-zawod-asystent-imigranta

Cytat:
W Polsce powstał nowy zawód: asystent imigranta
Projekt pod tytułem „Wrocław Wita Uchodźców – budowa oddolnej koalicji na Dolnym Śląsku” zainicjował Kalejdoskop Kultur. Jego celem jest wzmocnienie i rozszerzenie działań Koalicji Wrocław Wita Uchodźców poprzez nadanie nowych kompetencji jej członkom i przygotowanie do pracy wyszkolonej kadry asystentów uchodźców.


Zawód w sam raz dla córek feministek PO-petru-lewicowych, czyli KOD-owych, które przy okazji będą ubogacone kulturowo.

W kampanii wyborczej politycy ww. partii obiecali przyjąć tych uchodźców - niech teraz ich przyjmą pod swój dach,
bo wszystkie gminy, do których dzwoniłem w tej sprawie,
jako zainteresowany przekazaniem im uchodźców,
odpowiadały, że na ich terenie nie ma miejsca dla takich wymagających turystów, bo nawet swoim mieszkańcom nie są w stanie zapewnić lokali i kolejki sięgają kilkunastu lat.


Poniżej cytat ateistki, znanej dziennikarki Oriany Fallaci, zm. w 2006 r.:

http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/oriana-fallaci-ostro-krytykowala-islam-kim-byla-jakie-miala-poglady_680033.html

Cytat:
Oriana Fallaci była włoską dziennikarką, która znana była przede wszystkim z ostrej krytyki islamu, zwłaszcza tego współczesnego. Jako korespondent wojenny śledziła losy wszystkich konfliktów zbrojnych naszych czasów, od Wietnamu po Bliski Wschód. Jakie dokładnie poglądy miała Oriana Fallaci?
- Europa nie jest już Europą, ale Eurabią, która z powodu uległości wobec wroga, islamskiego nazizmu, kopie swój własny grób - to jeden z najbardziej znanych cytatów Oriany Fallaci, włoskiej dziennikarki, która otwarcie krytykowała islam. Oriana Fallaci urodziła się 29 czerwca 1929 we Florencji, zmarła 15 września 2006 w tym samym mieście. W ostatnich latach życia zasłynęła właśnie z krytyki islamu, zwłaszcza tego współczesnego.


Czyżby ci światli inicjatorzy akcji "Wrocław Wita Uchodźców" o tym nie wiedzieli?
Czyżby Aniela Merkel i jej doradcy o tym nie wiedzieli?
Czy warto dla zniszczenia cywilizacji chrześcijańskiej dzięki inicjatywom sił lewicowych i liberalnych podpalać świat tworząc tak wybuchową mieszankę?
Czyżby oni sądzili, że pożar który wzniecają ich nie obejmie?

To są podstawowe czynniki, którymi powinien zając się KOD,
ale oni dla odwrócenia uwagi od istotnego zagrożenia
wolą podskakiwać uważając Kaczyńskiego, za większego wroga niż Stalin w obronie kilku skłóconych sędziów z TK i małego odłamu mediów, które i tak ich nie interesują, bo korzystają ze swoich prywatnych.
KODziarze w ten sposób wspierają tych nachodźców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 10 Lut 2004
Posty: 2568
Skąd: Turek-Wrocław

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:


Zawód w sam raz dla córek feministek PO-petru-lewicowych, czyli KOD-owych


Stosujesz błędne uproszczenie. KOD to nie PO, Petru, czy lewica. Możesz dawać się oszukiwać, albo zrozumieć.

KOD nigdy nie manifestował ws. uchodźców, emigrantów, czy jak ich tam zwać. Stosujesz jakieś uogólnienie które jest oderwane od rzeczywistości. Nie wiem co chcesz w ten sposób osiągnąć? Zdyskredytować KOD? Kłamstwem? Iście chrześcijańska postawa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szwecja: policja zataiła przypadki molestowania przez imigrantów. „Względy polityczne”

Policja w Szwecji ukrywała przypadki molestowania kobiet przez imigrantów podczas młodzieżowego festiwalu w Sztokholmie latem ubiegłego roku – pisze w poniedziałek dziennik „Dagens Nyheter”. Pokrzywdzonych miało zostać ok. 150 uczestniczek. Sprawy nie ujawniono ze względów politycznych.

Gazeta dotarła do wewnętrznej notatki policji z sierpnia 2015 roku, w której napisano, że na festiwalu „We are Sthlm” powrócił problem młodych mężczyzn ocierających się o dziewczęta. Do takich zdarzeń doszło wśród publiczności, gdy rozpoczął się jeden z koncertów. „Pomimo stosunkowo niewielkiej liczby uczestników, wiele dziewcząt było napastowanych seksualnie przez chłopców i mężczyzn, którzy wykorzystali panujący tłok” – napisał przedstawiciel policji.

Grupy młodych imigrantów

Według policji za molestowanie młodych kobiet, w tym nawet 11-12 letnich dziewcząt, odpowiadają grupy młodych mężczyzn przede wszystkim z Afganistanu. Przyjechali oni do Szwecji jako dzieci lub nastolatki bez opiekunów prawnych.

Z wewnętrznego raportu policji wynika, że w ciągu pięciu dni trwania festiwalu w sierpniu 2015 roku służby porządkowe odseparowały od publiczności ponad 200 niewłaściwie zachowujących się młodych mężczyzn. Organizatorzy zastanawiali się nawet nad podzieleniem widowni na oddzielne sektory dla chłopców i dziewcząt.

150 pokrzywdzonych

Pokrzywdzonych zostało ok. 150 kobiet. Kilku sprawców zatrzymano, ale żaden ze zgłoszonych przypadków nie doprowadził do aktu oskarżenia. Jak podkreśla gazeta, pokrzywdzonym dziewczętom trudno było wskazać sprawcę.

Po zakończeniu młodzieżowej imprezy na stronie internetowej policji pojawił się komunikat, z którego wynikało, że na festiwalu młodzieżowym było stosunkowo spokojnie. Potwierdzające to zdjęcia policja zamieściła na portalach społecznościowych.

Chodzi o statystyki

Policjanci, z którymi rozmawiał dziennik „Dagens Nyheter” przyznali anonimowo, że ze względów politycznych przestępstwa dokonywane przez imigrantów celowo nie są nagłaśniane. Szwedzkie władze nie chcą, aby statystyki dotyczące przestępczości wśród cudzoziemców były wykorzystywane przez nacjonalistyczną i przeciwną imigracji partię Szwedzcy Demokraci.

W związku z publikacją „Dagens Nyheter” szef szwedzkiej policji Dan Eliasson poinformował, że sprawa zaniedbań zostanie zbadana.

Młodzieżowy festiwal „We are Sthlm” to coroczna impreza organizowana w Sztokholmie dla osób w wieku 13-19 lat. To głównie koncerty, na które wstęp jest bezpłatny.
PAP


Źródło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Wto Sty 12, 2016 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
polonus napisał:


Zawód w sam raz dla córek feministek PO-petru-lewicowych, czyli KOD-owych


Stosujesz błędne uproszczenie. KOD to nie PO, Petru, czy lewica. Możesz dawać się oszukiwać, albo zrozumieć.

KOD nigdy nie manifestował ws. uchodźców, emigrantów, czy jak ich tam zwać. Stosujesz jakieś uogólnienie które jest oderwane od rzeczywistości. Nie wiem co chcesz w ten sposób osiągnąć? Zdyskredytować KOD? Kłamstwem? Iście chrześcijańska postawa...


Czołówka KODu to ludzie związani w tymi partiami,
reszta to zmanipulowani klakierzy.
Kto tego nie widzi to jest ślepcem lub kłamcą.

To że ktoś zmienił (dodał wspólny szyld) niczego nie zmienia,
za tym szyldem podążaja prominenci tych partii.
Inni są tylko kwiatkiem do kożucha,
a pozostali to godni pożałowania poczciwi nieświadomi naiwniacy.

Te partie w kampanii wyborczej zapraszały nachodźców.
Dziwne, że teraz milczą nie kontynuując wyborczych haseł.
Taka jest prawda.
KODu nie muszę dyskredytować, KOD sam się dyskredytuje przez swoje hasła,
przez swego skompromitowanego szefa-figuranta, którego w mediach reprezentują Petru, Pihowicz, czołówka PO i SLD.
Te partie w kampanii wyborczej zapraszały nachodźców.
Dziwne, że teraz milczą nie kontynuując wyborczych haseł.
Czy mam odszukać dowody?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 00:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.pch24.pl/islamizacja---kara-za-apostazje,40415,pch.html
Wywiad o islamie - konsekwecje dla Europy tragiczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 10 Lut 2004
Posty: 2568
Skąd: Turek-Wrocław

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:

Czołówka KODu to ludzie związani w tymi partiami,
reszta to zmanipulowani klakierzy.
Kto tego nie widzi to jest ślepcem lub kłamcą.

To że ktoś zmienił (dodał wspólny szyld) niczego nie zmienia,
za tym szyldem podążaja prominenci tych partii.
Inni są tylko kwiatkiem do kożucha,
a pozostali to godni pożałowania poczciwi nieświadomi naiwniacy.Nawet zakładając, że masz racje to która manifestacja KOD-u miała cokolwiek wspólnego z imigrantami?
Twoja wypowiedź łączy dwie różne sprawy przy okazji wyciągając skrajnie nieprawdziwe wnioski.
Na żadnej z tych manifestacji temat uchodźców nie był poruszany bo nie po to Ci ludzie się spotkali. Po prostu dorabiasz im gębę zwolenników przyjmowania uchodźców bo wśród manifestantów był taki czy inny polityk. Uświadom sobie, że Ci ludzie spotkali się tam w innym celu. Taka jest prawda. To czy są naiwniakami, kalkierami itp to nie wnosi nic do dyskusji.
Także polonus wiedz że KOD to nie akceptacja imigrantów w Polsce. Taka jest prawda i nie przeinaczaj jej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Sergio"]
polonus napisał:

Nawet zakładając, że masz racje to która manifestacja KOD-u miała cokolwiek wspólnego z imigrantami?


Żadna manifestacja KODu nie nic nie mówiła o imigrantach.
O miłości do imigrantów mówili czołowi działacze KODu jeszcze w kampanii wyborczej i nie należy o tym zapominać.

To działanie taktyczne, że teraz o tym nie mówią,
gdyby tak było to nie mieliby tylu klakierów.

Natomiast trzeba pamiętać o szkodliwych działaniach większości prominentnych działaczy KODu,
którzy są zwolennikami islamistów, ale teraz to ukrywają.
Wystarczy, że doszliby do władzy, to wtedy podnieśliby swe postulaty wyborcze
i zgodnie w wolą pani Anieli Merkel mielibyśmy miliony nachodźców islamskich.
Ukrycie się pod szyldem KOD nie zmienia mentalności tych ludzi, którzy zamierzali uczynić szkodliwe działanie dla Polski.
Gdyby teraz to powtarzali to by przegrali z kretesem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Sro Sty 13, 2016 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemcy: Kolejne kobiety molestowane przez uchodźców. Komiks wychowa mężczyzn?

Kolejne doniesienia o wykorzystywaniu seksualnym kobiet w Niemczech. Aresztowano trzech nastolatków z Syrii, podejrzewanych o próbę gwałtu na 17-latce i jej 14-letniej siostrze. Nowym sposobem na uniknięcie takich incydentów ma być edukowanie imigrantów poprzez komiksy, z których dowiedzą się o regułach obowiązujących w relacjach damsko-męskich.


Źródło i całość

Jak dobrze, że niemieckie władze mają pomysł na poprawienie bezpieczeństwa swoich obywatelek! Imigranci (bo uchodźcą jest się w pierwszym bezpiecznym kraju, a nie w tym, gdzie jest najlepszy socjal) dostaną komiksy pouczające, że nie wolno gwałcić kobiet! Świetna sprawa, myślę że na to nie wpadłby nawet "ASZ Dziennik" ani "Faktoid"...

Dziwi mnie tylko jedno (bo głupota i nieodpowiedzialność władz nie dziwi mnie już od dawna) - że niemieccy mężczyźni, którzy mają żony, matki, córki, siostry itd., patrzą na to spokojnie. To już nie jest - jak jeszcze niedawno chcieli niektórzy - dywagacja o hipotetycznych, rzekomo irracjonalnych zagrożeniach. To się dzieje naprawdę, na masową skalę. Kolejną ofiarą importowanego gwałciciela, w którego hierarchii najwyraźniej osoba płci żeńskiej stoi niżej niż domowe bydło, może paść tam każda kobieta i jeszcze usłyszy, że właściwie sama jest sobie winna, bo powinna brać pod uwagę kulturę biednych przybyszów z Bliskiego Wschodu, którzy mogli jeszcze nie zdążyć otrzymać edukacyjnych komiksów. Właśnie dlatego dziwi mnie brak reakcji ze strony społeczeństwa, zwłaszcza tej męskiej części, bo tu chodzi także o bezpieczeństwo tych kobiet, które są im bliskie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 00:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Małgosia"]
Cytat:

...
Kolejną ofiarą importowanego gwałciciela, w którego hierarchii najwyraźniej osoba płci żeńskiej stoi niżej niż domowe bydło, może paść tam każda kobieta i jeszcze usłyszy, że właściwie sama jest sobie winna, bo powinna brać pod uwagę kulturę biednych przybyszów z Bliskiego Wschodu, którzy mogli jeszcze nie zdążyć otrzymać edukacyjnych komiksów. Właśnie dlatego dziwi mnie brak reakcji ze strony społeczeństwa, zwłaszcza tej męskiej części, bo tu chodzi także o bezpieczeństwo tych kobiet, które są im bliskie.


Brak reakcji wynika z kiolku powodów:
1) poprawność polityczna i medialna propaganda sparaliżowała
ludzkie odruchy samoobrony;
2) reakcja na te akty przestępcze to uznanie obrony jako aktu ksenofobii, a to juz wielkie przestępstwo przeciw wartościom europejskim wyższe rangi niż gwałt;
3) przyzwolenie na tzw. "wolną miłość";
4) przymykanie oczu na istnienie burdeli i związany z tym handel żywym towarem;
4) wyeliminowanie religii katolickiej z kultury europejskiej stąd multikulturowość.

Natomist kiedy społeczeństwa Europy ockną się z amoku
wieloletniego urobienia medialnego, mówiąc wprost; ogłupiania - może dojść do reakcji tragicznych, trudnych do opanowania.
Zapewne wtedy w ostani kąt uciekną takie osoby jak Merkel, Timmermans, Szulc oraz nasi KODziarze, krórych prominentni
przywódcy też nam chcieli zafundować tych islamskich nadludzi.

Cytat:
Politycy Ruchu Kukiz’15 przedstawili w środę projekt referendum w sprawie przyjmowania uchodźców. - Polacy powinni w referendum wypowiedzieć się w sprawie przyjmowania do Polski uchodźców. Jeżeli mają do mnie przyjechać goście, to ja powinienem o tym decydować, bo ja jestem u siebie gospodarzem, a nie jakaś partia polityczna - powiedział Kukiz.

Popieram.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 10 Lut 2004
Posty: 2568
Skąd: Turek-Wrocław

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polonus napisał:


Żadna manifestacja KODu nie nic nie mówiła o imigrantach.


Otóż to. Cała reszta Twojej wypowiedzi to wyciąganie zbyt daleko idących wniosków.

Brak reakcji niemieckich mężczyzn wydaje mi się, że wynika w dużej mierze ze specyfiki tamtejszego społeczeństwa. Oni w zaciszu domowym z pewnością są mega wkurzeni, ale wyjść na ulice nie wyjdą bo dorobią im gębę rasistów- patrz marsze PEGIDY.
Ale myślę sobie, że wcześniej czy później stracą cierpliwość i przestaną wierzyć w to co jest w TV i jednak zdecydują się "zmierzyć" z tym problemem na ulicach. Pytanie tylko czy nie będzie już za późno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Czw Sty 14, 2016 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i właśnie to mnie dziwi - podzielam Twoje zdanie, że brak wyraźnej reakcji najpewniej wynika z tzw. politycznej poprawności. Najlepszym dowodem na jej istnienie jest zatajanie przez służby i media faktu ataków seksualnych tylko ze względu na pochodzenie sprawców - przedstawiciele tych środowisk sami przyznali, że właśnie kwestia pochodzenia była przyczyną niepodania tej informacji do wiadomości publicznej, więc nie są to żadne ksenofobiczne uprzedzenia czy szukanie manipulacji na siłę.

Bezpieczeństwo niemieckich (i nie tylko) kobiet - przy czym pamiętajmy, że chodzi tu także o młode dziewczyny, które są właściwie dziećmi - jest realnie (już nie "hipotetycznie" czy "irracjonalnie") zagrożone, a ich mężowie, ojcowie, bracia itd. boją się, że jak zaczną tego bezpieczeństwa bronić, to ktoś uzna ich za rasistów czy ksenofobów? Naprawdę to powinno być ich głównym zmartwieniem w takiej sytuacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskę stać na uchodźców. Jesteśmy gotowi przyjąć 30 tys. osób

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18712695,polske-stac-nas-na-uchodzcow-jestesmy-gotowi-przyjac-30-tys.html#ixzz3xM0ycexf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Sz.
Maniak
Maniak


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1348
Skąd: Poznań/Turek

PostWysłany: Pią Sty 15, 2016 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polskę stać na to by 30 000 osób (taki drugi Turek) utrzymywać? Według mnie to jest obrzydliwa manipulacja.

Polskę "stać" na przyjęcie 5-10 mln emigrantów (oczywiście nie naraz Bardzo szczęśliwy), którzy byliby chętni po prostu tutaj żyć i pracować, a nie żerować. Przecież człowiek który jest w stanie sam zarobić na siebie (i na rodzinę) nie jest żadnym obciążeniem, tylko wartościowym członkiem społeczeństwa.
Ja z miłą chęcią zobaczyłbym w naszym kraju 5 -10 mln Rosjan, Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Syryjczyków czy Irakijczyków którzy codziennie jeździliby do pracy, wracaliby do swoich mieszkań i normalnie sobie żyli, z czasem asymilowali się i stawaliby się Polakami (w drugim - trzecim pokoleniu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Korwin złożył wniosek o debatę na temat demokracji i wolności mediów w Niemczech

Janusz Korwin-Mikke złożył w Parlamencie Europejskim wniosek o debatę na temat demokracji i wolności mediów w Niemczech. Sprawa ma związek z ostatnimi dyplomatycznymi rozmowami pomiędzy Polską a Niemcami.

Zgodnie z moimi przewidywaniami posiedzenie KE skończyło się właściwie niczym. Pan Timmermans przyjedzie do Polski na rozmowy, a potem wyjedzie. Słusznie, bo wrzaski wokół tej sprawy są mocno przesadzone - mówił prezes partii KORWiN.

Wniosek został złożony przez klub Europy Wolności i Demokracji Bezpośredniej, który zwrócił się bezpośrednio do Parlamentu Europejskiego. Debata miałaby dotyczyć stanu demokracji i wolności mediów w Niemczech.

Nie wiem czy prezydium Parlamentu się na to zgodzi, ale moim zdaniem warto taką debatę przeprowadzić - powiedział Korwin-Mikke.


Źródło

To teraz wypada poczekać i przekonać się, czy solidarna, sprawiedliwa, jednakowo zatroskana o kondycję każdego kraju członkowskiego Unia Europejska, takiej debaty się podejmie - bo niewątpliwie jest o czym dyskutować Oczko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 2606
Skąd: z III RP

PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zaraz zaraz...przydałoby się trochę konsekwencji a nie hm...chcę użyć dobrego słowa...złośliwości (chociaż to nie oddaje sensu...nie chciałem jednak użyć mocniejszego słowa, żeby nie powstało wrażenie tzw. ataku Bardzo szczęśliwy ) skoro jesteś konsekwrntnie za tym, żeby UE się nie wtrącała w żadne wewnętrzne sprawy polski i ubolewasz z tgo tytułu że taki "twór" w ogóle istnieje, to dlaczego popierasz tą inicjatywę? nie wiem..ja konsekwencję wyobrażam sobie w ten sposób, że zawsze niezależnie od tego kogo to dotyczy, jestem za lub przeciw, skoro co do zasady jestem za lub przeciw..

więc jak to jest?Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Sob Sty 16, 2016 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To pytanie, nie wiem czy słusznie, kojarzy mi się trochę z innym - jak to jest, że taki Korwin-Mikke kandyduje do europarlamentu, skoro jest przeciwny i UE jako takiej, i polskiemu członkostwu? Uśmiech

Tak, masz rację, że jestem przeciwna wtrącaniu się organów unijnych w wewnętrzne sprawy kraju. Nie mam jednak za bardzo wpływu ani na to, że jesteśmy członkiem UE, ani na reguły, jakimi rzekomo się to zrzeszenie rządzi. Taką zasadą ponoć jest troska o kondycję każdego kraju, zwłaszcza w tym zakresie, w jakim może mieć to wpływ na całość związku (przynajmniej tak uzasadnia się połajanki i procedurę kontrolną wobec Polski). Dlatego wniosek Korwin-Mikkego uważam za sprawdzian dla tych deklarowanych zasad - Unia podjęła decyzję o zdecydowanej ingerencji w sytuację wewnętrzną Polski, więc ciekawa jestem, czy zdecyduje się na taki sam krok wobec naszego zachodniego sąsiada - bo to, co dzieje się tam stanowi ogromne zagrożenie nie tylko dla niemieckich obywateli, ale także dla stabilności całego kontynentu. Na dokładkę byli sędziowie niemieckiego TK (zgłoszeni do TK z ramienia CDU, żeby nie było wątpliwości) oświadczyli ostatnio, że ich zdaniem Angela Merkel swoimi działaniami w sprawie kryzysu migracyjnego złamała niemiecką konstytucję i nie zagwarantowała bezpieczeństwa obywateli swojego kraju w sposób wystarczający.

Odpowiadając zatem już wprost na zadane przez Ciebie pytanie - jestem przeciwna wtykaniu nosów unijnych funkcjonariuszy w wewnętrzne sprawy kraju członkowskiego, ale skoro podobno jest to zasadą panującą w UE, nie widzę powodu, aby takie interwencje były podejmowane wybiórczo (nie w zależności od tego, co dzieje się w danym kraju, ale w zależności od tego, o jaki kraj chodzi).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2841

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 08:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niemcy: imigranci próbowali ukamienować parę transseksualistek

W Dortmundzie doszło do groźnego incydentu z udziałem imigrantów. Trzech młodych mężczyzn z Afryki próbowało ukamienować parę transseksualistek. Podczas ataku krzyczeli, że "tacy ludzie nie powinni żyć" - czytamy na stronach DailyMail.

Trójka nastolatków została aresztowana przez policję. Zarzuca im się atak na dwie transseksualistki z Niemiec o imionach Jaśmina i Eliza. Mężczyźni przyznali się, że chcieli "ukamienować" obie kobiety, w czym przeszkodziła im policja.

Zaatakowane kobiety mówią, że nastolatkowie rozmawiali po arabsku. Mówili również, że "takie osoby (transseksualne - red.) należy kamienować". - Wszystko wydarzyło się bardzo szybko. W kilka sekund otoczyli nas i zaczęli rzucać kamieniami - mówi jedna z ofiar.

- To, co zrobili, jest barbarzyństwem - mówiła już po ataku Jaśmina. - Oni są barbarzyńcami - dodała kobieta cytowana przez portal DailyMail.


Źródło

Nooo... to teraz środowiska lewicowe, także te związane z LGBT, mają chyba olbrzymi problem - bo jakie tu stanowisko zająć? Tak mocno bronili serdecznego przyjmowania imigrantów, w ramach walki z ciemnotą, zacofaniem i promocją ubogacenia kulturowego, tylko nie przewidzieli, że arabscy mężczyźni to ubogacenie rozumieją dość osobliwie. Żarliwie popierani imigranci zaatakowali transseksualistów, tłumacząc to swoją kulturą i prawem - i w czyjej obronie teraz stanie tolerancyjna lewica? Bo, tym razem, odpowiedzialności na Kościół za bardzo zwalić się nie da Oczko.

Ktoś może zarzucić moim słowom ironię - i będzie miał rację. Trudno poważnie patrzeć na to, co się dzieje. Oczywiście ten ironiczny czy sarkastyczny ton nie odnosi się do ofiar tego rodzaju ataków. Źle, że do czegoś takiego doszło, dobrze że tym razem skończyło się tylko na próbie.

Terroryzowanie i grożenie niemuzułmanom w obozach dla uchodźców, nadużycia seksualne wobec kobiet, również arabskich, podczas drogi do Europy i już w Europie (dla niezorientowanych - ostatni raport Amnesty International), gwałty na pracownicach organizacji pomagających uchodźcom, ostentacyjne lekceważenie naszego prawa (próby siłowego sforsowania granic, fizyczne ataki na funkcjonariuszy straży granicznej i policji), udział w paryskich atakach terrorystycznych, molestowanie i gwałty dokonywane na kobietach w Niemczech, Szwecji, Austrii, Finlandii, Szwajcarii, a teraz próba ukamienowania w imię muzułmańskiego prawa - co jeszcze muszą zrobić imigranci (zwani błędnie "uchodźcami"), aby nie trzeba było wysłuchiwać bełkotu, że ten, kto nie chce ich przyjąć i otwarcie mówi o zagrożeniach związanych z arabską migracją, jest bez serca, sumienia i odruchów ludzkich? Co jeszcze muszą zrobić, żeby wreszcie przestano nam wmawiać, że wpuszczenie tych ludzi do Europy i tolerowanie ich zachowania to nasz "humanitarny obowiązek"?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marian_
Maniak


Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 1806
Skąd: Turek

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosiu, myślę, że przesadzasz.
Jest w przygotowaniu broszurka dla imigrantów, że gwałt jest czymś złym, teraz dopiszą, że nie wolno rzucać kamieniami i po sprawie. Miejmy serce, dajmy im szansę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 2606
Skąd: z III RP

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozmawiali po arabsku, ale panie usłyszały, że nie powinny żyć Uśmiech poliglotki?? Uśmiech kurde w tym środowisku to same zdolniachy Bardzo szczęśliwy jak tam można się zapisać? Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 4 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


HP.turek.net.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresć umieszczanych opinii.
Zalogowanie i użytkowanie Forum (HydeParku) oznacza akceptację regulaminu HydePark w aktualnym brzmieniu.

  « Turek.net.pl