« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundial
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto zostanie Mistrzem Świata 2018?
Anglia
0%
 0%  [ 0 ]
Belgia
0%
 0%  [ 0 ]
Brazylia
0%
 0%  [ 0 ]
Chorwacja
33%
 33%  [ 1 ]
Francja
66%
 66%  [ 2 ]
Rosja
0%
 0%  [ 0 ]
Szwecja
0%
 0%  [ 0 ]
Urugwaj
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

Autor Wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pełna zgoda z sergio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
No mnie nie przekonuje argument w postaci "bo oni z nas też się śmiali".

To nie był argument, bo nie uzasadniam tutaj żadnego stanowiska, zwróciłam jedynie uwagę, że nie jesteśmy jedyną śmiejącą się stroną Oczko Zresztą, co wielkiego się stało? Pojawiło się parę memów, jakichś komentarzy... no i co? Ktoś się na kogoś obraził, wybuchła jakaś wojna dyplomatyczna? Oczko Nieprawdą jest, że w polskim internecie śmiano się tylko z porażek Niemców, bo podobne reakcje pojawiały się np. po meczach Argentyny. Myślę, że nie ma powodu, aby być przewrażliwionym i wszędzie doszukiwać się nie wiadomo jakich podtekstów - jeżeli aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata rozgrywają na mundialu bardzo słabe mecze i przegrywają w słabym stylu, to trudno dziwić się takiej reakcji "internetów"Uśmiech

Wczorajszy mecz był lepszy niż poprzednie, oczywiście poza końcówką, która była żenująca i zwyczajnie niesportowa. Zamiast gry mieliśmy spektakl rozpaczliwej walki o utrzymanie wyniku. Z perspektywy kibica-amatora po obejrzeniu wszystkich trzech meczów oraz Euro 2016 nie bardzo rozumiem przywiązanie trenera do wystawiania w podstawowym składzie Szczęsnego, skoro w dyspozycji jest - moim zdaniem - dużo lepszy Fabiański.

Sergio napisał:
Może ankieta z typem mistrza spośród cwiercfinalistow?

Spoko, dodam, jak już będzie wiadomo, kto gra w 1/4 Uśmiech
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Cze 30, 2018 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
...będzie wiadomo, kto gra w 1/4 Uśmiech

Na chwilę obecną Francja z Argentyną 4-2. Mam wrażenie, że chyba pierwszego ćwierćfinalistę już znamy. Chyba, że wzorem Mbappé odpali petardę Messi.... w co osobiście wątpię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lip 01, 2018 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i znamy już pierwszą parę ćwierćfinałową, w piątek o 16 Francja zmierzy się z Urugwajem. We wtorek po 20 poznamy już wszystkich ćwierćfinalistów, wtedy dodam ankietę, w której będziemy mogli wytypować tych, którzy awansują do półfinału Oczko

Swoją drogą, tegoroczny mundial to niezwykle ciekawy turniej - rozgrywki nie dotarły jeszcze do 1/4, a z mistrzostwami pożegnali się już mistrzowie i wicemistrzowie świata oraz mistrzowie Europy Uśmiech
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Nie Lip 01, 2018 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drugą też już znamy. Rosja-Chorwacja.
Dla mnie faworytem była Hiszpania, mimo, że po Euro'12 niewiele pokazali, ale to jednak Hiszpania. Wygrała Rosja, nawet się cieszę, w trakcie meczu im kibicowałem.
W drugim meczu wygrał faworyt, choć Dania się pokazała z fajnej strony, powiem szczerze przeżywałem ten mecz jakby to byłi Polacy Oczko Może to przez stroje, a może przez to, że bramkarz duński to syn słynnego Piotrka Schmeichela, pół Polaka (drugie imię ma Bolesław), który swego czasu zgłaszał chęć gry dla Polski.
Co by nie było powodem, kibicowałem Danii i niestety odpadli. Choć Kasper miał kilka karnych obronionych... Po takim meczu odpaść to nie wstyd.
Drabinka jest tak ustawiona, że Rosja może daleko zajść... Pokonując Chorwację trafią zapewne na Szwecja/Anglia. Jak wejdą na szczyty swych możliwości... kto wie.
Na pewno mistrzostwa są ciekawe. Portugalia odpadła, Ronaldo odpalił petardę od początku... brakło paliwa... szkoda, bo to jednak wielki piłkarz i mógł stworzyć historię.

I jeszcze jak Brazylia odpadnie... to pierwsza czwórka ostatnich mistrzostw odpadnie, lub nie startuje (Holandia).
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Lip 02, 2018 04:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też kibicowałam Rosji, natomiast w drugim meczu byłam za Chorwacją Uśmiech

Emocji na boisku i trybunach musiało być od groma, co wyszło chyba w wypowiedzi duńskiego bramkarza, który stwierdził, że we wczorajszym spotkaniu Duńczycy "byli lepsi". Trochę to słabe, bo w sporcie lepszym jest ten, kto ostatecznie wygra.

Ciekawy turniej, w którym właściwie nie ma "pewniaków"... a o tym, czy Brazylia zostanie w grze, przekonamy się już dzisiaj Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Lip 03, 2018 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj Belgia pokazała moc i mecz z Brazylią zapowiada się no co by nie powiedzieć mega ciekawie...

Nawałka jednak odszedł- no cóż. Gdyby pozostał różnie mogło być- teraz coś czuję że Boniek sięgnie po kogoś z zagranicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marian_
Maniak

PostWysłany: Wto Lip 03, 2018 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda mi Japońców, kibicowałem im z całego serca jak Jurek Urban, w końcu to Biało-Czerwoni Oczko
https://www.youtube.com/watch?v=HMvLSg99MNE
Nawałka odszedł i słusznie. po takich mistrzostwach to było jedyne rozwiązanie.
Szwecja wygrała, co bardzo mnie cieszy, w końcu ten Potop trzeba im wybaczyć Oczko
I liczę na ćwierćfinał Szwecja-Anglia. Choć szkoda mi Kolumbijczyków... Pomyślcie pod jaką presją są, w mistrzostwach '94 obrońca kolumbijski strzelił samobója, przeżył 10 dni. Taki tam fanatyzm piłkarski. Nawet ten, co dostał czerwień w pierwszym meczu z Japonią dostał pogróżki od "fanów". Masakra.
I ten strach widać na ich twarzach.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 04:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w wieczornym meczu spodziewałam się dużo lepszego widowiska niż to, które nam zaserwowano. Myślałam, że wynik będzie wyższy niż wymęczone 1:1, a tymczasem na boisku prezentowały się głównie negatywne emocje, a nie ładna piłka.

Nawałce nie można odmówić zasług, ale chyba jego formuła na polską piłkę się już wyczerpała. W drużynie ewidentnie coś nie gra, to zupełnie inny zespół niż ten z Euro 2016 i chyba potrzeba głębokich zmian.

Pojawiła się nowa ankieta, czyli pierwsza szansa na wytypowanie zwycięzcy MŚ Oczko

Marian_ napisał:
Choć szkoda mi Kolumbijczyków... Pomyślcie pod jaką presją są, w mistrzostwach '94 obrońca kolumbijski strzelił samobója, przeżył 10 dni. Taki tam fanatyzm piłkarski. Nawet ten, co dostał czerwień w pierwszym meczu z Japonią dostał pogróżki od "fanów". Masakra.
I ten strach widać na ich twarzach.

Już dziś pojawiły się informacje, że po wczorajszym meczu na internetowych profilach kolumbijskich piłkarzy zaroiło się od pogróżek i życzeń śmierci... Co ci ludzie mają w głowach?
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi Japonii nie szkoda. Za końcówkę meczu z Polską nie zasłużyli na to żeby grać w kolejnej rundzie. Dobrze, że odpali.
Zresztą odpadły dwie drużyny z naszej grupy, odpadła też drużyna (Dania) z grupy eliminacyjnej także widać że ten cały ranking FIFA jest bardzo mało miarodajny.

Z pozostałych drużyn chyba Francja, ewentualnie tradycyjnie Brazylia to faworyci, ale chyba nie ma szans na taki finał...?
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
...chyba nie ma szans na taki finał...?

No nie ma, jak Brazylia i Francja wygrają ćwierćfinały to w półfinale jedna odpadnie, taka drabinka.
Może dobre byłoby losowanie w kolejnych rundach???
Bo na jednej drabince mamy potencjalnie mocnych, na drugiej potencjalnie tych słabszych??
Zresztą Belgia wygrywając z Anglią w ostatnim (grupowym) meczu "skazała" się na Brazylię. Może Anglicy kalkulowali?
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Lip 06, 2018 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś jestem za belgami i francuzami. faktycznie ta strona drabinki jest dużo mocniejsza - chociaż to się okaże jak będziemy znali mistrza świata Uśmiech
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pią Lip 06, 2018 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Francja w czołowej czwórce. Ja jednak półfinał wolałbym z Brazylią.
Ale jak Belgia wygra nie będę zmartwiony, byłaby to nagroda za brak kalkulacji w ostatnim meczu grupowym... choć może kalkulacja była, nie trafić na Rosję? Może podejrzewają, że Rosja zostanie doholowana do finału i w półfinale nie mieliby szans?
A i mecz z Japonią pokazał, że mimo straty dwóch bramek potrafią się podnieść...
Fajne mistrzostwa, mimo słabej naszej reprezentacji.

Więc jednak Belgia-Francja. I skłaniam się, że chcieli Brazylii w ćwierćfinale.
Ciekawe jak Rosja...
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moje typy i sympatie z wczoraj się sprawdziły Uśmiech
dziś typuję szwedów i chorwatów. chociaż jak się patrzy na szwecję, to aż oczy bolą Oczko jednak jestem od zawsze przeciwko anglikom.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm z jednej strony mamy Euromundial, z drugiej strony powinienem się cieszyć, bo zawsze kibicuję drużynom z Europy. Na mistrza typuję Belgię lub Francję- moim zdaniem ten mecz zdecyduje, ewentualnie Chorwaci mogą pokrzyżować plany...
Rosji i Szwecji większych szans bym nie dawał.
Gdybym miał typować to:
1. Francja
2. Chorwacja
3. Belgia
4. Anglia
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Lip 08, 2018 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do dziś jestem pod wrażeniem wczorajszego meczu Rosja-Chorwacja, jak dla mnie najlepsza gra (w sensie zaangażowania i widowiska) ze wszystkich ćwierćfinałów. Aż żałowałam, że obie te drużyny nie mogły awansować, świetnie się oglądało... Uśmiech
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Nie Lip 08, 2018 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobne wrażenia ale tylko i wyłączenie w stosunku do Chorwatów. Tym bardziej cieszę się, że to oni awansowali. A dlaczego? Po prostu nie wierzę w uczciwość Rosjan.

Edit:
Jeszcze mundial się nie skończył, a już pojawiają się wątpliwości co do uczciwości Rosjan. Czemu mnie to nie dziwi. Oczywiście propaganda w Rosji zrobi swoje i temat jeśli w ogóle wyjdzie na jaw to Putinowi i spółce i tak i tak się opłaciło. Co innego gdyby afera wybuchła tuż przed lub w trakcie turnieju. Teraz to mają tyle możliwości dezinformacji (zły zachód zazdrości i się czepia, nie ma tematu, to dozwolone wspomaganie), że temat rozejdzie się po kościach.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Lip 18, 2018 07:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i po mundialu... Ogólnie mówiąc- organizowanie turniejów w krajach pokroju Rosji czy teraz Kataru to bardzo średni pomysł. Widać jak bardzo jest to robione w tych krajach ze względów politycznych, a chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. A przynajmniej nie powinno.

Pod kątem sportowym wolałbym Chorwatów na najwyższym miejscu podium, ale cóż... Dla nich sam awans do finału został uznany za olbrzymi sukces i chyba to sprawiło, że nawet zajęcie drugiego miejsca ich w jakiś tam sposób urządzało.

Polska-no cóż. Porażka krótko mówiąc. Tłumaczenia na zasadzie, że kontuzja Glika wybiła ich z rytmu itd. są mało przekonujące. Lepiej posypać głowę popiołem. Lekcja na przyszłość to choćbym nie wiem jak wypadły eliminacje, jakie były światowe rankingi itp. nie można pozwolić sobie na ustawianie się w roli faworyta grupy. Przykład Korei, Niemiec, a teraz Rosji ewidentnie pokazuje, że w takiej roli nie umiemy grać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: