« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cena sojuszu z USA

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Benon
Straszna gaduła
Straszna gaduła


Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 57

PostWysłany: Sob Maj 05, 2018 01:10    Temat postu: Cena sojuszu z USA Odpowiedz z cytatem

Cena sojuszu z USA

Stany Zjednoczone popierają roszczenia organizacji żydowskich do mienia bezspadkowego po ofiarach Holokaustu. Czy w związku z tym zacieśnianie sojuszu polsko-amerykańskiego jest dla Polski opłacalne?

Sojusz należy zawiązywać wtedy, kiedy można się spodziewać, że korzyści z niego wynikające będą przewyższały straty, jakie może przynieść.

Dla Polski celem sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi jest powstrzymywanie skierowanego przeciwko niej ekspansjonizmu rosyjskiego i niemieckiego, a w szczególności obu tych ekspansjonizmów sprzymierzonych ze sobą.

Jeżeli zaś chodzi o Stany Zjednoczone, to wiele wskazuje na to, iż chcą aby fundamentalnym składnikiem ceny za ochronę Polski było przekazanie organizacjom żydowskim majątku lub równowartości majątku po ofiarach Holokaustu, które zmarły nie pozostawiwszy spadkobierców.

24 kwietnia 2018 roku Kongres USA przyjął przez aklamację ustawę S.447 (tzw. JUST Act) zobowiązującą Sekretariat Stanu do złożenia w ciągu 18 miesięcy sprawozdania oceniającego między innymi postępy w przejmowaniu pożydowskiego mienia bezspadkowego przez organizacje „przemysłu Holokaustu”. Aby ów akt prawny stał się obowiązujący potrzebny jest jeszcze podpis prezydenta. [1]

Istotną dla Polski konsekwencją wejścia w życie ustawy S.447 będzie formalne uznanie przez Stany Zjednoczone bezpodstawnych roszczeń organizacji żydowskich do bezspadkowego mienia po ofiarach Szoah.

Wicepremier Gowin wróciwszy z USA oznajmił w programie "Gość Wiadomości" w TVP INFO:

„Usłyszałem [w USA], że jeżeli rozwiążemy ten problem, który ostatnio rzucił się cieniem na stosunki polsko-amerykańskie, mam przede wszystkim na myśli nieporozumienie towarzyszące nowelizacji ustawy o IPN, ten cel, jakim są stałe bazy w Polsce, jest do osiągnięcia w ciągu 2-3 lat.” [2]

Gowin miał oczywiście na myśli nowelizację ustawy o IPN przewidującą karanie za pomówienia o współodpowiedzialności Narodu Polskiego za Holokaust. Z powyższej wypowiedzi wicepremiera wynika, że Amerykanie wiążą rękojmie bezpieczeństwa dla Polski ze sprawami polsko-żydowskimi.

Temat wspomnianej nowelizacji ustawy o IPN podjął również ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Paul W. Jones, który w skierowanym do Polaków wystąpieniu powiedział:

„Stany Zjednoczone wspierały odzyskanie przez Polskę niepodległości i niezależności 100 lat temu i z dumą wspieramy Polskę dziś. (…)

Zgadzamy się, że sformułowania takie jak „polskie obozy zagłady” są niewłaściwe i krzywdzące. Jednak należy je zwalczać sposobami, które chronią podstawowe wartości. Dla Amerykanów podstawową wartością jest ta zapisana w I poprawce do Konstytucji – wolność słowa i wolność mediów. (…)” [3], [4]

Zacytowana wypowiedź ambasadora Jonesa nasuwa pytania: Czy obowiązujące od dawna w Polsce, w Izraelu i w innych krajach ustawy sankcjonujące kary za negowanie lub umniejszanie zbrodni Holokaustu nie naruszają tak ważnej dla Amerykanów wolności słowa? A jeżeli tak, to dlaczego Stany Zjednoczone nie protestowały przeciwko tym ustawom?

Moim zdaniem ów dysonans jaki wywołuje przemówienie ambasadora skrywa w sobie komunikat władz USA: „Polacy! Jeśli chcecie zacieśnienia sojuszu z USA, nie stawiajcie się Żydom.”.

Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WJRO) szacuje, że wartość znajdującego się w Polsce bezspadkowego mienia po ofiarach Holokaustu wynosi około 300 mld dolarów – taką kwotę podała w liście skierowanym do polskiego ministerstwa sprawiedliwości. [5]

300 mld dolarów stanowi ponad połowę PKB Polski w roku 2017.

Jeżeli dla kogoś ułamek PKB jest wskaźnikiem mało przemawiającym niech weźmie pod uwagę następujące porównanie.

W „Sprawozdaniu w przedmiocie strat i szkód wojennych Polski w latach 1939 -1945” opublikowanym w styczniu 1947 roku przez Biuro Odszkodowań Wojennych przy Prezydium Rady Ministrów podano, że straty materialne jakie poniosła Polska wskutek II Wojny Światowej wynoszą 258,432 mld zł – jest to kwota obliczona według wartości złotego w dniu 1 września 1939 roku. [6]

Uwzględniając że:

- kurs dolara w stosunku do złotego wynosił w 1939 roku około 5,26 zł,
- 1 dolar w roku 1939 odpowiadał siłą nabywczą mniej więcej 17,95 dolara w roku 2018, [7]
- II Wojna Światowa trwała dla Polski 2076 dni (od 01.09.1939 do 08.05.1945), czyli 5,69 roku

łatwo policzyć, że żydowscy szantażyści wspierani przez USA chcą wyciągnąć od nas dla siebie i swoich protektorów tyle, ile Polska traciła materialnie w ciągu bez mała dwóch lat II Wojny Światowej.

Uświadomiwszy sobie ile żąda od Polski Ameryka-Judaika warto wrócić do postawionego na początku pytania precyzując je w sposób następujący:

Czy cena 300 mld dolarów za amerykańską gwarancję ochrony jest współmierna do zagrożenia stwarzanego dla Polski przez Rosję i Niemcy oraz do pewności tejże gwarancji?

I jeszcze pytanko ekstra:

Według jakiego przelicznika będzie wyceniana przez USA krew polskich żołnierzy w coraz bardziej prawdopodobnej wojnie z Iranem?

Chciałbym usłyszeć odpowiedzi na te pytania od polityków z ugrupowań rządzących i opozycyjnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 2606
Skąd: z III RP

PostWysłany: Sro Maj 09, 2018 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to teraz pora na opisanie cen sojuszów alternatywnych.

zacznij od rosji i chin...a później??z kim jeszcze możemy się sprzymierzyć ? z węgrami ?Oczko z gruzją? Oczko z chorwacją?Oczko (to taki wspaniały katolicki kraj Uśmiech ) no przedstaw swoją wizję polskich sojuszy...może być bardzo ciekawie rozwijająco wyobraźnię ... (niemców nawet nie biorę pod uwagę !)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Pią Maj 11, 2018 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważałem, że rasizm w USA skończył ponad 100 lat temu, kiedy zniesiono niewolnictwo, ale myliłem się.
Ustawą 447 USA udowodniły, że są narody lepsze i gorsze.
Te lepsze mogą zgodnie z rasistowskim prawem wyłudzać wielomiliardowe kwoty od tych narodów gorszych.
Udowadnia to w swoim artykule profesor Anna Raźny:

Cytat:
Wszystkie aspekty ustawy 447 Kongresu USA mają charakter negatywny. To rażąco zła ustawa pod każdym względem – nie tylko prawnym, moralnym i politycznym, ale również cywilizacyjnym. Jej determinantą jest teza o nierówności ofiar niemieckiego nazizmu i II wojny światowej zarówno w sferze prawa i sprawiedliwości, jak i prawdy oraz moralności – czynników kształtujących nie tylko politykę oraz relacje społeczne, ale również kulturę i cywilizację. Ustawa mówi o zadośćuczynieniu finansowym jedynie dla ofiar holokaustu – również w sytuacji, gdy nie pozostawiły one spadkobierców – a więc o mieniu bezspadkowym. Trzeba więc mocno podkreślać, że mówi jawnie o haraczu, gdyż roszczenia spadkobierców żydowskich – w tym wypadku z USA- zostały zaspokojone już w 1960 roku, kiedy Polska wypłaciła na ten cel 40 milionów dolarów rządowi amerykańskiemu na mocy umowy międzypaństwowej.
Bezzspadkowe mienie w postaci rekompensaty finansowej miałyby przejąć organizacje żydowskie z USA i Izraela. Pytania nie tylko Polaków, ale także uczciwych Żydów – również w Izraelu i USA – wyrażające sprzeciw, są oczywiste: a co z ofiarami ludobójstwa innych narodów – np. z Polakami zamordowanymi przez Niemców czy banderowców na Wołyniu i we Wschodniej Małopolsce? Na jakiej podstawie Kongres USA dokonał segregacji ofiar hitlerowskich Niemiec według narodowości i podzielił te ich miliony na lepszych i gorszych? Lepszym czyli reprezentującym naród żydowski należy się wszystko – nie tylko cześć i nimb wyjątkowości, ale również bezspadkowe mienie, które dla pamięci o nich mają przejąć nieuprawnione do tego instytucje. Cała reszta ofiar – z polskimi na czele – jest gorsza tylko dlatego, że jest innej narodowości. Skalę tego rasizmu powiększa nałożony ustawą 447 na „gorsze” ofiary- a nade wszystko na ich spadkobierców – obowiązek finansowego zadośćuczynienia lepszym ofiarom. Polacy mają więc płacić żydowskim instytucjom za to, że są gorszymi ofiarami. To triumf rasizmu w sferze nie tylko prawa, ale również moralności i kultury, a co za tym idzie – cywilizacji.
(...) Przyjęta przez Kongres USA ustawa 447 jest absurdem w sferze historii i polityki: wbrew prawdzie i faktom wskazuje jako winnego – który ma zapłacić za holokaust – nie Niemcy, lecz Polskę. Wskazuje nie sprawcę, lecz ofiarę. Ten rewizjonizm historyczny jest antyaksjologicznym precedensem w historii światowej. Oparty jest bowiem nie tylko na antywartościach: niesprawiedliwości, fałszu moralnym i historycznym, odrzuceniu zasad demokracji i obowiązującego w naszej cywilizacji prawa – ale również na stojącej za ustawą potędze militarnej USA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żydzi rozpoczęli wojnę przeciwko Polsce i Polakom!
W USA mamy do czynienia z ostrą nagonką na Polaków i Polskę!
Polonia w USA jest totalnie wkur… na PIS!

Komentarze polityków rządowych i opozycji bagatelizują fakt powstania ustawy 447, natomiast wielu znawców problemu powołując się na podobny precedens związany z bankami szwajcarskimi mówi o realnym zagrożeniu dla Polski.
Poniżej fragment wywiadu na ten temat:
Prof. Wróblewski: Ustawa 447 jest pierwszym krokiem, żeby wszcząć dalsze działania przeciwko Polsce
Cytat:
Prof. Artur W. Wróblewski, amerykanista, Uniwersytet Łazarskiego w Warszawie: Jest bardzo niebezpieczna, ponieważ może stanowić początek pewnej procedury. Ustawa 447 jest niezbędnym elementem pewnej układanki. Jest pierwszym krokiem, żeby, być może, wszcząć dalsze działania przeciwko Polsce. Mamy ustawę 447, ale przypomnę, że jest efektem tego, że już 27 lutego 2017 r. przyjęto prawie identyczny - do tego senackiego projektu z grudnia - projekt ustawy w Izbie Reprezentantów. Mam na myśli akt nr 1226.
(....) W 1995 r. wpływowa organizacja lobbingowa World Jewish Congres, czyli Światowy Kongres Żydów złożył w sądzie na Brooklynie powództwo zbiorowe (class lawsuit) konsolidujące sprawy obywateli USA żydowskiego pochodzenia przeciwko bankom szwajcarskim.
Światowy Kongres Żydów oskarżył banki szwajcarskie o kradzież depozytów złożonych przez Żydów, ofiary Holocaustu. Wystąpił on w imieniu ofiar i w imieniu ocalałych i domagał się od banków pieniędzy. Banki i rząd szwajcarski odpierały zarzuty i nie chciały płacić odszkodowań. Pewnie sprawa zakończyłaby się niepowodzeniem, gdyby Światowemu Kongresowi Żydów i środowiskom żydowskim nie przyszedł w sukurs rząd amerykański. Rząd USA podobnie jak w sprawie ustawy 447 stał się zatem częścią tej historii. Sprawa trafiła do specjalnej komisji ds. banków w Izbie Reprezentantów, którą prowadził kongresmen z Nowego Jorku Alfonse D’amato. Podczas przesłuchań w komisji banki przedstawiały swoje stanowiska, a organizacje żydowskie swoje. Włączył się w sprawę również przedstawiciel rządu amerykańskiego za czasów prezydenta Clintona, podsekretarz ds. handlu Stuart Eizenstat. Kiedy w sprawę zaaangażowała się administracja amerykańska i pojawiły się naciski i groźby, rząd szwajcarski i banki zmieniły swoje stanowisko. Zorganizowano komisję kierowaną przez Paula Volckera, byłego szefa Rezerw Federalnych, która przeprowadziła audyt w bankach szwajcarskich i opublikowała raport.
Sprawa nabrała kolorów między innymi dzięki zeznaniom strażnika bankowego, który uciekł do Izraela i twierdził, że widział niszczenie dokumentów o depozytach. Kluczową rolę w naciskach środowisk żydowskich z bankami szwajcarskimi odegrał Stuart Eizenstat podsekretarz handlu i stanu w administracji Billa Clintona. W 2000 r. między bankami szwajcarskimi a Światowym Kongresem Żydów zawarto ugodę. Banki wypłaciły w sumie 1,25 miliarda dolarów organizacjom holocaustowym. Pieniądze trafiły do pół miliona osób.


Czy z rządzącymi jest aż tak źle? Czy oni nie widzą ogromnego zagrożenia, które płynie z tej właśnie strony?
Idzie o kwoty dużo wyższe - rzędu 300 miliardów, które będziemy oddawać wydumanym spadkobiercom narodowości żydowskiej, tylko dlatego, że Hitler postanowił wywołać wojnę, a Polska stała się celem jego ataku.
Czy zostaliśmy zdradzeni przez naszą(?) klasę polityczną i kolejnych "sojuszników"?...

I to niby ma być cena sojuszu z USA, bo alternatywą jest Rosja, Chiny czy Chorwacja?

Czy układ z takimi ludźmi, którzy są zwolennikami rasizmu oraz godzą się na rażące traktowanie swojego sojusznika jest godne zaufania?
Uważam, że współczesna Rosja byłaby bardziej lojalna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek


Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 894
Skąd: turek/łódź

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"tylko dlatego, że Hitler postanowił wywołać wojnę, a Polska stała się celem jego ataku. "

bzdury znowu piszesz,
gdybając, jeżeli hitler nie wywołałby wojny, to płacilibyśmy także, ponieważ (bo do tego dążono) wszystkich Polaków żydowskiego pochodzenia wyrzucilibyśmy z Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Sz.
Maniak
Maniak


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1348
Skąd: Poznań/Turek

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczota napisał:
"tylko dlatego, że Hitler postanowił wywołać wojnę, a Polska stała się celem jego ataku. "

bzdury znowu piszesz,
gdybając, jeżeli hitler nie wywołałby wojny, to płacilibyśmy także, ponieważ (bo do tego dążono) wszystkich Polaków żydowskiego pochodzenia wyrzucilibyśmy z Polski.


Można prosić o źródło? Interesuje się historią i pierwsze słysze. Owszem były pewne represje wobec żydów w IIRP (getta ławkowe etc.), ale podobne represje spotykały w tym AUTORYTARNYM państwie również Ukraińców, Rusinów czy ludzi (niezależne od narodowiści) o mniej uznawanych wówczas poglądach politycznych (od liberalno-demokratycznych po skrajne KPP/ONR).
Ciężko jest gdybać co by było, bo wybuchła wojna, ale sądzę że poszlibyśmy w stronę demokracji- pytanie czy już w latach 40 czy w 50 (wątpię, żeby Sanacja utrzymała rządy po śmierci Rydza-Śmigłego, który naturalnie umarłby pewnie najpóźniej w latach 60 XX wieku)- opieram się tutaj na upadku "miękkich" dyktatur w Portugalii czy w Hiszpanii krótko po śmierci liderów (Salazar, Franco).

Żądania żydów popierane przez USA są o tyle skandaliczne, że pragną oni wymusic od nas pieniądze za majątki ludzi, z którymi nie byli prawdopodobnie ani spokrewnieni ani nawet spowinowaceni. Na dodatek żądnie "zwrotu" dotyczy nieruchomości w obecnym stanie, a nie w stanie z roku 1939/1945 (kiedy budynki były zniszczone, nieuzbrojone (media), w gorszych lokalizacjach (obrzeża stały się środmieściami etc.)) czyli często o o wiele większej wartości niż wówczas.

W mojej ocenie jeżeli PRL (a za nim 3RP) nieuczciwie wzbogaciło się na utracie mienia przez Żydów, Polaków, Niemców, Czechów, Francuzów (Niemcy zabili/wypędzili, PRL przejął, sprzedał lub oddał Polakom, Ukraińcom, Rosjanom etc.) to 3RP powinna wypłacić co najwyżej 10% wartości samych działek (bez wliczania nieruchomości) i to samym potomkom w linii prostej... ponieważ doprowadzone jest to do takiego absurdu, że i ja mógłbym zapewne domagać się jakichś nieruchomości z terenów dzisiejszego Strykowa ponieważ mój pradziad ochrzczony jako Piotr wraz ze swoją żoną ochrzczoną jako Marianna byli rodem z tamtejszej XVIIIo wiecznej (sic!) gminy żydowskiej. Sądzę, że ja mam więcej wspólnego z "naszymi żydami" genetycznie niż jakiś Pan Żyd z USA pochodzący najczęściej z gmin gdzieś na smoleńszczyźnie...

Musimy jako Polacy stawić twardu opór działanim na podstawie tej ustawy. Ja na jej podstawie (na szczęście) nic nie stracę, ale chcę żyć w społeczeństwie posiadającym, zamożnym czy coraz zamożniejszym a nie w narodzie ludzi bezdomnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek


Dołączył: 17 Wrz 2005
Posty: 894
Skąd: turek/łódź

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jak polski rzad kombinował ktore to by panstwo nie pomogło by pomoc w pozbyciu sie zydow z polski to z "czarnej ziemii" tymothego snydera,
jak bede mial chwile czasu to przytocze cytaty dokladniejsze etc.

samej ustawy nie komentuje, bo sie mocno w temat nie wglebialem, odnosilem sie tylko do polonusowego zwalania wszystkiego na hitlera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczota napisał:
to jak polski rzad kombinował ktore to by panstwo nie pomogło by pomoc w pozbyciu sie zydow z polski to z "czarnej ziemii" tymothego snydera,
jak bede mial chwile czasu to przytocze cytaty dokladniejsze etc.

samej ustawy nie komentuje, bo sie mocno w temat nie wglebialem, odnosilem sie tylko do polonusowego zwalania wszystkiego na hitlera.


Odnoszenie się do historii alternatywnej nie ma sensu, gdyż takich alternatyw może być tysiące w każdej jednostce czasu.
Dlatego argument jednego z miliona wydumanych alternatywnych biegów historii i jego konsekwencji jest absurdalny.

Hitler dokonał zniszczeń Polski i to nie podlega dyskusji, ale jego następcy łącznie z wybraną na kolejną kadencję Angelą nie uporali się z odpowiednim odszkodowaniem za wyrządzone Polsce zbrodnie i krzywdy, w tym częściowo dla polskich żydów i jakoś amerykański "sojusznik" tego aspektu nie bierze pod uwagę i go nie podejmuje.
Odrębną winę "zwalam" (nie "wszystko na Hitlera"- jak pisze błędnie szczota) na obecną kuriozalną postawę USA, zmierzającą do tego, aby wyrządzone przez Niemcy krzywdy, wyrównywali dzieci, wnukowie i prawnukowie polskich ofiar niemieckiego reżimu z czasów wojny i okupacji oraz będącego konsekwencją tej wojny, 40-letniego reżimu sowieckiej okupacji po wojnie.
Podpisana właśnie przez prezydenta Trumpa ustawa expressis verbis odwołuje się do deklaracji terezińskiej, podpisanej w imieniu Polski przez żydofila staruszka "dyplomatołka" Bartoszewskiego wysłanego przez specjalistę od "robienia laski Amerykanom" min. R.Sikorskiego[1]. Zobowiązuje ona sekretarza stanu USA, by w ścisłej kolaboracji z żydowskimi organizacjami przemysłu holokaustu monitorował tempo i zakres realizacji żydowskich roszczeń majątkowych przez sygnatariuszy deklaracji terezińskiej i składał w tym przedmiocie okresowe sprawozdania Kongresowi. Zgodnie z punktem 3 ustawy, przychody z mienia bezdziedzicznego maja zostać przeznaczone na wspieranie ocalałych z holokaustu, na finansowanie edukacji o holokauście i na „inne cele”.
Ustawa 477 jest rasistowska, gdyż traktuje w sposób uprzywilejowany żydów, dając im i tylko im prawo do "mienia bezdziedzicznego", króre ma trafić w ręce Holokaust Industry.

[1]Sikorski o "robieniu laski Amerykanom"
Cytat:
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w rozmowie z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim miał stwierdzić, że polsko-amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Minister mówił o sojuszu również w innych, niewybrednych słowach, między innymi o robieniu laski Amerykanom.

Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Niemcami, z Rosją, i będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy. Kompletni frajerzy - miał stwierdził Radosław Sikorski.


Kwintesencja dotycząca tematu: Nawet R.Sikorski, w przypływie szczerości uznał, ile jest warte bratanie się z USA.
Fakt ustawy 477 potwierdza jego słowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Sz.
Maniak
Maniak


Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 1348
Skąd: Poznań/Turek

PostWysłany: Wto Maj 15, 2018 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczota napisał:
to jak polski rzad kombinował ktore to by panstwo nie pomogło by pomoc w pozbyciu sie zydow z polski to z "czarnej ziemii" tymothego snydera,
jak bede mial chwile czasu to przytocze cytaty dokladniejsze etc.

samej ustawy nie komentuje, bo sie mocno w temat nie wglebialem, odnosilem sie tylko do polonusowego zwalania wszystkiego na hitlera.


Sądzę, że nawet jeżeli były jakieś projekta to były one raczej w fazie dumań jakichś posłów z dalszych ław lub publicystów niezwiązanych z rządem, a związanych ze stronnictwami bliskimi ONR etc., choć oczywiście jestem ciekaw tego co podrzucisz (trzymam za słowo).
Z Polonusem ogólnie się zgadzam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marian_
Maniak


Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 1806
Skąd: Turek

PostWysłany: Sro Maj 16, 2018 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczota napisał:
...jeżeli hitler nie wywołałby wojny, to płacilibyśmy także, ponieważ (...) Polaków żydowskiego pochodzenia wyrzucilibyśmy z Polski.


Tylko... wtedy płacilibyśmy słusznie Myśl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
polonus
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 18 Sty 2005
Posty: 2458

PostWysłany: Pią Maj 18, 2018 02:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gadowski - Jak mogą nas oskubać z pieniędzy...

Cena sojuszu z USA?
Ta cena nie zna granic. Utwierdziłem się w tym przekonaniu,
że w interesie USA i najbliższego narodu żydowskiego.
jego kolejni prezydenci kierują się chciwością.
Wyjątkowym w pielęgnowaniu tego grzechu głównego, współistniejącego z pozostałymi sześcioma jest obecny prezydent USA.
Kto nie wierzy niech zapozna się z artykułem

Cytat:
System tak zwanych „transatlantyckich wartości” przestaje istnieć. Zostają tylko interesy. W świecie rządzonym według takich reguł Polska stoi na straconej pozycji.


Okazuje się, że jesteśmy rozgrywani przez gracza, dla którego takie wartości, jak rzetelność, uczciwość, sprawiedliwość, solidarność - są obce i anachroniczne.
Zastępuje je "wartościami" typu: cwaniactwo, wyzysk, oszustwo.
Wzorując się na opisanych w artykule przykładach sukcesów animatorów biznesu, a obecnie bliskich polityków prezydenta kolosa zza Atlantyku,
u nas również funkcjonowały i działają nadal podobne projekty, jak oscylator Art-B Gąsiorowski-Bagsik, AmberGold Plichty i jego wspólników, czy kierujące się podobnymi "uczuciami" biznesmeni od złodziejskiej prywatyzacji po 89r., czyścicieli kamienic, etc.

Oto początek polecanego artykułu:
Cytat:
Nowy prezydent Donald Trump nie owija w bawełnę i chciwość wynosi do rangi najwyższej cnoty. Jest idealnym przywódcą nie tylko Ameryki, ale też całej współczesności.
Donald Trump przed rokiem w Iowa: „Coś wam powiem. Jestem w tym dobry, w zagarnianiu pieniędzy. Lubię pieniądze. Jestem bardzo chciwy. Bardzo. Zawsze taki byłem. Kocham pieniądze. I wiecie co? Chcę być chciwy dla Ameryki. Bardzo chciwy. Zagarnę dla nas wszystko”.
Miesiąc później Donald Trump w Nevadzie: „Jesteśmy chciwi. Teraz będziemy chciwi dla Stanów Zjednoczonych. Będziemy brać, brać i brać. Pieniądze, wszystko. Ameryka znów będzie wspaniała”.
I znów w Iowa: „Całe życie byłem chciwy, chciwy, chciwy. Zdobyłem tyle pieniędzy, ile tylko mogłem. Teraz będę chciwy dla was. Dla nas”.

Czy może dziwić ustawa 477, którą tak ochoczo podpisał Trump?
Jest to jeden z wielu frontów, na których zamierza on, zgodnie z obietnicą wyborczą - "będę chciwy dla was" - zdobywać kasę dla swoich wyborców. Istotną i kluczową grupą wyborców, kierującą się podobnymi "wartościami chciwości" są środowiska żydowskie w USA (Holocaust Industry).
To jest tylko interes, a tu sentymentów nie ma.
Dlatego uspokajające głosy rządzących i opozycji nie są wiarygodne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Benon
Straszna gaduła
Straszna gaduła


Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 57

PostWysłany: Pon Cze 04, 2018 00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojska USA w Polsce – koszty, sens i S.447

Czy, a jeżeli tak, to ile powinniśmy płacić Stanom Zjednoczonym za obecność wojsk amerykańskich na terenie Polski? Jaką gwarancję da Polsce ulokowanie baz USA na jej terenie?

Cena amerykańskiej ochrony

W polityce międzynarodowej nie ma nic darmo. Jeżeli Stany Zjednoczone zgodzą się chronić Polskę swoimi wojskami, to Polska z pewnością będzie musiała za to zapłacić. Warto wiedzieć, że na przykład Republika Federalna Niemiec współfinansuje pobyt wojsk USA w jej granicach.

Jak doniosły media, władze Polskie zaproponowały, że przeznaczą 1,5 – 2 mld dolarów „na pokrycie kosztów ułatwienia stacjonowania” w Polsce amerykańskiej dywizji pancernej. Jest to zapewne kwota na start, na której nie zakończy się opłacanie Amerykanów. Można się o tym przekonać dokonując następującego szacunku. [1]

Stany Zjednoczone wydały w 2017 roku na cele militarne około 609,76 mld dolarów. Siły zbrojne USA liczą około 1,33 mln żołnierzy służby czynnej. Zatem roczne wydatki militarne USA w przeliczeniu na jednego żołnierza służby czynnej wynoszą mniej więcej 458,5 tys. dolarów (609,76 mld/1,33 mln = 458,5 tys.). [2], [3]

Liczebność dywizji wynosi przeważnie od 5 do 15 tys. żołnierzy. Załóżmy, że dywizja stacjonująca w Polsce będzie liczyła 10 tys. żołnierzy. Mnożąc roczne wydatki militarne USA w przeliczeniu na jednego żołnierza służby czynnej przez liczebność dywizji stacjonującej w Polsce otrzymamy szacunkowe wydatki przypadające na tę jednostkę wynoszące 4,59 mld dolarów (458,5 tys. x 10 tys. = 4,59 mld).

Przyjmując, że Polska będzie zwracała 50% wydatków przypadających na przebywającą na jej obszarze dywizję wyjdzie nam, że będziemy musieli każdego roku płacić Stanom Zjednoczonym 2,3 mld dolarów (4,59 mld/100 x 50 = 2,3 mld).

W 2017 roku Polska wydała na cele obronne około 10,01 mld dolarów, wobec tego danina na amerykańską dywizję pochłonęłaby około 23% polskich wydatków obronnych we wspomnianym roku (2,3 mld/10,01 mld x 100% = 23%). Dlatego chcąc utrzymać pozostałe wydatki wojskowe i jednocześnie płacić za amerykańską jednostkę należałoby podnieść kwotę przeznaczaną przez Polskę na obronność o 23%. [2]

Co nam da amerykańska baza?

Trudno odmówić wartości bojowej dobrze wyszkolonej i zaopatrzonej jednostce Sił Zbrojnych USA. Jednak stacjonująca w Polsce amerykańska dywizja nie będzie panaceum na militarne niebezpieczeństwa grożące Polsce ze strony Rosji. Wojska USA w Polsce będą znajdowały się pod amerykańską komendą i podejmą ewentualne działania wtedy, kiedy nie Polacy lecz Amerykanie uznają to za stosowne. Trzeba również brać pod uwagę wariant „taktycznej ewakuacji” sił USA w przededniu lub w czasie ewentualnej inwazji na Polskę. Ponadto przydatność dywizji pancernej będzie niewielka, jeżeli podstawowym środkiem agresji wymierzonej w Polskę będą na przykład ataki rakietowe.

Fortel S.447

Jak pisałem wcześniej tutaj, Amerykanie wiążą decyzję o lokalizacji stałych baz w Polsce ze sprawami polsko-żydowskimi. Od maja 2018 roku obowiązuje w Stanach Zjednoczonych ustawa S.447 (tzw. JUST Act) obligująca Sekretariat Stanu do złożenia w ciągu 18 miesięcy sprawozdania oceniającego między innymi postępy w przejmowaniu pożydowskiego mienia bezspadkowego przez organizacje „przemysłu Holokaustu”. Istotnym dla Polski następstwem tej ustawy jest prawne uznanie przez USA roszczeń żydowskich do bezspadkowego mienia po ofiarach Shoah.

Ważnym ogniwem łączącym kwestię finansowania wojsk amerykańskich w Polsce z ustawą S.447 może być zawarte w niej przyzwolenie na wykorzystanie mienia bezspadkowego po ofiarach Holokaustu na inne cele niż pomoc żyjącym ofiarom prześladowań Żydów oraz edukacja o Shoah. Czy takim celem nie może być umacnianie obronnego sojuszu polsko-amerykańskiego?

Wartość bezspadkowego mienia pożydowskiego w Polsce jest szacowana na ponad 300 mld dolarów. Wyobraźmy sobie teraz, że Amerykanie podczas negocjacji w sprawie ulokowania w naszym kraju bazy postawią warunek, aby Polska utworzyła wraz z organizacjami amerykańskimi i żydowskimi fundusz – nazwijmy go roboczo funduszem przyjaźni polsko-żydowsko-amerykańskiej – któremu przekaże bezspadkowe mienie pożydowskie lub jego ekwiwalent. Przyjmijmy wiedząc co nieco o naszej klasie politycznej, że Polska się na ten warunek zgodzi. Załóżmy ostrożnie, że fundusz będzie przynosił rocznie 1,5% zysku. 1,5% od 300 mld dolarów to 4,5 mld dolarów. Te 4,5 mld dolarów to 98% oszacowanych wcześniej rocznych wydatków przypadających na dywizję amerykańską, która miałaby stacjonować w Polsce (4,5 mld/4,59 mld x100% = 98%).

Przypomnijmy sobie, żeśmy wcześniej przyjęli, iż Polska zwracałaby USA 50% wydatków przypadających na dywizję. Jeżeli dodamy do tego owe 98% uzyskiwane z fundacji, to wyjdzie nam, że do Wuja Sama trafiałoby rocznie z Polski 148% wydatków przypadających na amerykańską jednostkę pancerną stacjonującą w naszym kraju. W liczbach bezwzględnych byłoby to równoważne kwocie 6,8 mld dolarów (2,3 mld + 4,5 mld = 6,8 mld).

W takim układzie roczna stopa zysku z inwestycji w postaci dywizji amerykańskiej przysłanej do Polski wynosiłaby 48% (148% - 100% = 48%). Doprawdy byłby to zysk na miarę takiego rekina biznesu jak Donald Trump, zasiadający obecnie w fotelu prezydenta USA.

Więcej asertywności

Główne siły polskiej klasy politycznej sprawiają wrażenie, jakby kierowały się taką oto trawestacją słów z pamiętnego przemówienia Józefa Becka: „Jest jedna rzecz, która dla bezpieczeństwa Polski jest bezcenna. Tą rzeczą są wojskowe bazy USA na terenie naszego kraju.”

Gdyby polskie elity polityczne wykazywały więcej asertywności w relacjach z USA i w komentowaniu tych relacji na forum publicznym, zapewne cena współpracy z Ameryką byłaby niższa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 21 Kwi 2005
Posty: 2606
Skąd: z III RP

PostWysłany: Wto Lip 17, 2018 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po tzw "szczycie" w helsinkach widać wyraźnie, że jedyne co nas ratuje to dalsza integracja z UE. trump to człowiek - plastelina, bez wartości, bez pojęcia, bez niczego...a nasi rodzimi "patrioci" widzą w nim boga wszechmogącego, gwaranta naszego bezpieczeństwa...toż już lepiej zawierzyć polskę maryii , chrystusowi, czy komu tam jeszcze można i modlić się o nawrócenie putina na katolicyzm Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 10 Lut 2004
Posty: 2576
Skąd: Turek-Wrocław

PostWysłany: Sro Lip 18, 2018 07:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umiesz liczyć licz na siebie. Sojusze czy to z USA, czy z UE to drugorzędny priorytet. Jeśli będziemy słabi to udział w nawet najlepszym sojuszu jest nic ie wart, jeśli jesteś silny to sprawa wygląda z goła inaczej. Mam tu na myśli zarówno wojsko jak i gospodarkę. Wiadomo, że im bardziej UE związana jest z nami gospodarczo tym bardziej będzie skłonna do pomocy, podobnie sprawa wygląda w przypadku USA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat


Dołączył: 29 Paź 2003
Posty: 2842

PostWysłany: Sro Lip 18, 2018 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że trzeba liczyć na siebie i samemu budować swoją siłę. Śmieszna i straszna jest ta naiwna wiara co niektórych naszych rodaków, że w razie co uratuje nas jakiś mityczny sojusz. A niby po co w takim sojuszu ktoś miałby stawiać na słabe ogniwa? Broni się tych, których bronić się opłaca - czyli tych, których sojusznikom nie opłaca się tracić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!


Dołączył: 10 Lut 2004
Posty: 2576
Skąd: Turek-Wrocław

PostWysłany: Pią Sty 03, 2020 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czy w ramach sojuszu z USA nasi żołnierze będą teraz brali czynny udział w konflikcie z Iranem. Do zyskania w zasadzie nie mamy nic bo jak pokazały konflikty w Iraku i w Afganistanie nasze zaangażowanie militarne kompletnie nie przełożyło się na jakieś specjalne profity dla przemysłu. Mam nadzieję, że tak jak USA traktuje cały świat jako klientów ich wojskowych zabawek tak w Polsce nasze władze nie podpalą się do pomocy o którą nikt póki co na szczęście nie zabiega.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


HP.turek.net.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresć umieszczanych opinii.
Zalogowanie i użytkowanie Forum (HydeParku) oznacza akceptację regulaminu HydePark w aktualnym brzmieniu.

  « Turek.net.pl