« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wybory prezydenckie 2020 [sondaż]

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto otrzyma Twój głos w wyborach prezydenckich?
Robert Biedroń
0%
 0%  [ 0 ]
Krzysztof Bosak
25%
 25%  [ 2 ]
Andrzej Duda
0%
 0%  [ 0 ]
Szymon Hołownia
12%
 12%  [ 1 ]
Małgorzata Kidawa-Błońska
25%
 25%  [ 2 ]
Władysław Kosiniak-Kamysz
37%
 37%  [ 3 ]
Wszystkich Głosów : 8

Autor Wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lut 29, 2020 21:27    Temat postu: Wybory prezydenckie 2020 [sondaż] Odpowiedz z cytatem

Co prawda nie wiem, czy dobijemy chociaż do 10 głosów, ale warto spróbować... Oczko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Mar 09, 2020 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po wynikach wnioskuję, że AD w Turku ma już zerowe poparcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Mar 10, 2020 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki co to Turek wychodzi na bastion PSL-u Oczko

Strasznie szkoda, że forum tak zamarło, tyle się dzieje teraz. Chociaż 3 oddane głosy wskazują, że ktoś jeszcze tutaj zagląda (ja póki co nie głosowałam), więc może coś kiedyś...
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Mar 11, 2020 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale tak realnie patrząc to ta kampania wygląda jak AD kontra reszta świata...
I o ile na AD nie za bardzo się skupiam bo to raczej nie moja bajka, o tyle na pozostałej reszcie już trochę tak. I z tej reszty to chyba jednak Kosiniak Kamysz ma największe szanse w ewentualnej drugiej turze. Kidawa raczej nie wygra bezpośredniego pojedynku ponieważ póki co jej kampania to delikatnie mówiąc miałki temat- ja np. nie potrafię wskazać choćby jednego punktu jej programu wyborczego. Biedroń o ile czasem mądrze chłop gada o tyle jego orientacja seksualna w tym kraju to jednak za duży ciężar, dla wielu wyborców nie do przeskoczenia. Chołownia również bez większych szans ze względu na brak zaplecza politycznego. I tutaj ten Kosiniak jest chyba takim kompromisem w tym wszystkim.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Mar 13, 2020 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcę obrażać wyborców pani Kidawy-Błońskiej, więc proszę to przyjąć wyłącznie jako moją opinię, ale dla mnie Platforma mogła równie dobrze nie wystawiać nikogo. Nie mówię oczywiście, że ta kandydatka jest bez szans, bo to zweryfikują wybory, ale nie mogę sobie przypomnieć drugiego tak nijakiego, miałkiego kandydata bez wyrazu. Być może źle to oceniam, być może krzywdząco, ale ilekroć na Kidawę-Błońską w tej kampanii patrzę, ciężko mi doszukać się tam czegokolwiek naturalnego, widzę jedynie kogoś ukształtowanego przez warsztaty PR, kompletnie nieradzącego sobie w gronie nie-zwolenników (legendarne: "a pan? co pan zrobił?")

Nie zdziwi mnie tym samym, jeżeli konkurentem Andrzeja Dudy w II turze (bo nie mam wątpliwości, że obecny prezydent tam awansuje) zostanie właśnie Kosiniak-Kamysz. Podzielam Twoją opinię o Biedroniu i nieco dziwi mnie ta kandydatura, bo raczej nie spodziewam się, że zagłosuje na niego tzw. twardy elektorat lewicy, w tym "tradycyjnym" rozumieniu. Podobnie zgadzam się co do Szymona Hołowni - raczej nie sądzę, że wielu wyborców potraktuje tego kandydata poważnie.

Podsumowując:

Andrzej Duda - na pewno może liczyć na dość pokaźny elektorat PiS-u i koalicjantów,

Małgorzata Kidawa-Błońska - podobnie jak AD, pewnie może liczyć na żelazny elektorat PO-KO, czy jak tam brzmi obecna nazwa (gubię się już w tych koalicjach, kto z kim)

Władysław Kosiniak-Kamysz - myślę, że spore szanse nie tylko u wyborców PSL-u, ale także tych, którzy zazwyczaj głosowali na Platformę (bo jest w mojej ocenie na pewno ciekawszym kandydatem niż Kidawa) oraz tych, którzy głosowali na PiS, ale nie należą do tzw. twardego elektoratu

Szymon Hołownia - jak wyżej, raczej nie przebije się przez zaszufladkowanie jako celebryta

Robert Biedroń - jak wyżej, myślę że kwestia jego orientacji seksualnej jest dla wielu polskich wyborców nie do przeskoczenia, nawet jeśli co do zasady zgadzają się z jego propozycjami

Krzysztof Bosak - bardzo często mówi z sensem, zwłaszcza w kwestiach gospodarczych, natomiast Konfederacja to zdecydowanie nisza sceny politycznej, a Bosak do dziś wielu kojarzy się z Młodzieżą Wszechpolską i bardzo radykalnymi poglądami

Kto wygra? Nie mam pojęcia, póki co zobaczymy, czy i kiedy te wybory się odbędą Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Mar 16, 2020 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że wygra AD. Jako jedyny może prowadzić kampanię wyborczą, w obliczu sytuacji zagrożenia odruchy społeczne nie idą w kierunku zmian a raczej utrzymania tego co jest. Putin opanował to do perfekcji.

A co do samych wyborów to na dzień dzisiejszy rozsądnym pomysłem byłoby je przesunąć. Zwłaszcza, że jesteśmy dopiero przed szczytem zachorowań i wszelkich zawirowań z tym związanych.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2020 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamierzacie glosowac?
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Maj 04, 2020 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A będzie jakieś głosowanie? Jakie, kiedy, w jakiej formie?

Powinnam właściwie zmodyfikować tę ankietę, bo - jak się okazuje - nie ujmuje ona wszystkich kandydatów, ale na razie się wstrzymam, bo nie wiadomo, czy, kiedy i jakie te wybory w ogóle będą.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Maj 06, 2020 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jakies pewnie bedzie, ale jakie to chyba nawet prezes kraju nie wie.
Narazie to Kidawa pokazala jak nie prowadzic kampani. Koncertowo ja przegrala i jesli ktokolwiek ma szanse pokonac Dude to na pewno nie ona.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Maj 07, 2020 06:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nawet nie wiem, czy pani Kidawa w tych wyborach startuje. Parę dni temu ogłaszała wszem wobec, że nie, a wczoraj widziałam ją na debacie i nie brzmiała bynajmniej tak, jak gdyby nie planowała ubiegać się o urząd. Wydaje mi się, że dla Platformy o wele lepiej byłoby nie wystawiać w tych wyborach nikogo, bo postawienie na Kidawę-Błońską z każdym tygodniem tej "kampanii" okazuje się coraz boleśniejszym strzałem w stopę dla tego ugrupowania.

Zresztą, wiadomo już, że wybory 10 maja się nie odbędą. Z logicznego i realnego punktu widzenia, było to wiadome już dawno, ale wczoraj decydenci (a właściwie: decydent) ogłosili w końcu pogodzenie się z tym stanem rzeczy. Jak tylko dowiemy się czegokolwiek pewnego na temat tegorocznego głosowania, zapiszę wyniki tej i dodam nową ankietę, ze wszystkimi kandydatami.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Maj 08, 2020 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Kidawy Błońskiej to problem chyba jest nieco szerszy. Generalnie PO tak się zapatrzyło kilka lat temu w Tuska, że do dziś nie może wyjść na prostą po jego stracie. Każdy kandydat PO podejrzewam, że miałby podobne poparcie co Pani Kidawa Błońska, albo jeszcze mniejsze- bo ta ostatnia przynajmniej jest w miarę poukładana w tym całym bałaganie zwanym PO. Generalnie ta formacja jedzie na równi pochyłej bo na każdym kroku PiS ich zaskakuje, wyprzedza, rozgrywa. PO nie ma żadnej inicjatywy od dobrych paru lat i w tym uważam tkwi problem tak całej formacji jak i samej kandydatki.
Właśnie dlatego elektorat PO przerzuca się na Lewicę, teraz coraz bardziej na Kosiniaka Kamysza i Hołownię.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Maj 31, 2020 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam dwa ciekawe testy:

https://mypolitics.pl/
https://latarnikwyborczy.pl/ankieta/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: