« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podwyżki dla posłów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sob Sie 15, 2020 19:21    Temat postu: Podwyżki dla posłów Odpowiedz z cytatem

Dawno się nie wypowiadałem na tym forum Oczko
Od blisko 7 lat nie posiadam telewizji i z tego powodu byłem bardzo szczęśliwy bo nie musiałem oglądać tych mord w sejmie (oczywiście jest jeszcze internet i radio, które śledzę na bieżąco). Nie wiem co mam napisać bo brak mi słów... wypowiem się póżniej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Sie 17, 2020 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że powinno być tak jak w USA. O podwyżkach możemy rozmawiać, ale niech one obowiązują od następnej kadencji a nie sami sobie podnosimy płace. Co do tego w jakich warunkach to się teraz dzieje to w zasadzie czerwona kartka dla całej tzn. "elity". Jakby mieli choć trochę honoru o którym zresztą tak często i tak chętnie się wypowiadają to powinno poskładać mandaty posłów. Ale na to nie liczę.

PS. Miło Cie tu widzieć po dłuższej nieobecności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Sie 18, 2020 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasami sobie myślę jakie trzeba osiągnąć dno polityczne aby wreszcie ludzie zrozumieli na kogo głosują. Nie ważne czy będzie to pis czy też inna partia bo obrazek swój pokazali w większości wszyscy posłowie i posłanki. Nie mieści mi się w ogóle w głowie jakim trzeba być debilem i hipokrytą aby w dobie kryzysu gdzie mnóstwo ludzi potraciło pracę podnosić sobie pensje.
Chodzę teraz na każde wybory co w przeszłości różnie z tym było, ale nie wiem teraz czy ma to jakiś najmniejszy sens. Mam nadzieję, że dożyję takiego dnia, kiedy każdy poseł będzie odpowiadał za swoje czyny.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Sie 19, 2020 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmartwię Cię, ale ja w to nie wierzę. Patrz Sasin i jego 70 milionów wydane na wybory które wiadomo było, że nie dojdą do skutku. I co? I nic. Piszą sobie ustawę, która sprawi że będzie spał sobie spokojnie. Także nie za bardzo widzę wyjście z tej sytuacji w jakiej znalazła się Polska. Teoretycznie powinien wejść ktoś z zewnątrz. Ale ilu takich już było? Był Kukiz, był Korwin, był Petru, był Palikot, był Lepper, był Giertych. Każdy z nich głośniej bądź ciszej ale mówił o rozbiciu układu PO-PiS. I żadnemu się to nie udało. Częściowo na pewno przez to że zdobywali za mało władzy. A częściowo przez to, że tak naprawdę chodziło im tylko i wyłącznie o stołki a nie o to z czym wchodzili do sejmu.
Patrząc na ostatnie głosowanie ws. podwyżek każdy strzelił sobie w stopę. Tak PiS jak i KO. Tyle tylko, że KO po prostu się skompromitowała jako opozycja i tylko tym jednym głupim ruchem roztrwoniła kapitał zgromadzony przez Trzaskowskiego. Dla mnie to jest dno które osiągnęli i albo podejmą tam męskie decyzje które pokażą że są opozycją z inną wizją kraju, albo w następnych wyborach dostaną czerwoną kartkę. Swego czasu takie błędy robiło SLD. Ile Lewicy zajęło czasu żeby wrócić do sejmu wszyscy wiemy- i co warte uwagi wrócili praktycznie bez swoich "dinozaurów".
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sie 23, 2020 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wchodzę na HP po dłuższej przerwie, a tu nowa dyskusja polityczna... dawno nic mnie tak nie zaskoczyło Oczko

W obecnej sytuacji gospodarczej, pomysł zwiększenia tak uposażeń posłów, jak i subwencji partyjnych (bo o tej składowej planowanej nowelizacji koniecznie trzeba pamiętać), jest tak żenujący, że aż szkoda wirtualnej przestrzeni na pisanie o tym długich komentarzy. Jeśli mamy rozmawiać o podwyżkach, to zgadzam się z tym, co padło wyżej, tzn. że powinny one obowiązywać najwcześniej od przyszłej kadencji, to po pierwsze. Po drugie - wynagrodzenia parlamentarzystów i członków rządu powinny być, podobnie zresztą jak płaca minimalna, uzależnione od średniej płacy krajowej (planowany związek z pensją sędziego SN uzależniał je od średniej płacy w sferze budżetowej, a to jednak różnica). Również pensję pierwszej damy, jeśli w ogóle ją wprowadzić, należałoby powiązać ze średnim lub minimalnym wynagrodzeniem, w jakichś rozsądnych granicach, biorąc pod uwagę, że małżonka lub małżonek prezydenta i tak w dużej mierze pozostaje na utrzymaniu podatników.

Cóż, cała ta "afera podwyżkowa" pokazała, czym kieruje się zdecydowana większość polskich parlamentarzystów i jak łatwo tracą oni już nawet nie tyle poczucie przyzwoitości, co zwykły instynkt samozachowawczy, gdy na horyzoncie pojawiają się pieniądze - reakcje społeczne były wszak dość łatwe do przewidzenia Uśmiech Na pozytywne wyróżnienie zasługują tutaj Konfederacja i skrzydło Kukiz'15 w ławach PSL, którzy głosowali przeciw projektowi.
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Sie 31, 2020 09:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej przeraża mnie ta ustawa dzięki której działania urzędników, ministrów i posłów w dobie pandemii są bezkarne.
Prawdopodobnie Szumowski uniknie odpowiedzialności za maseczki i respiratory, Sasin za organizacje nieudanych wyborów i wiele innych błędnych decyzji nie znajdzie sprawiedliwości...
A co będzie jeśli rządzący wpadną na pomysł przymusowych szczepień i tysiące ludzi będzie miało powikłania ? W dobie tych przepisów nie będzie za to winnego.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Sie 31, 2020 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale masz rację. Dzisiaj pojawił się jakiś taki marazm i rezygnacja, oraz akceptacja tej bylejakości w rządzeniu. Trochę miałem nadzieję, że taką nową energię wyzwoli Hołownia, ale teraz widzę że przepadł jak Kukizy, Palikoty i inne podobne wynalazki.
Rządzący chyba doskonale mają rozeznane społeczeństwo bo widać że nepotyzm szaleje na pełną skalę, a tu większość uznaje to za do przyjęcia...
Powrót do góry
Adam
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2020 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale większość dała się przekupić własnymi pieniędzmi.
Już w pierwszych wyborach w których PIS doszedł do władzy mówiłem że będą chcieli ubezwłasnowolnić naród, niestety ten scenariusz się sprawdził.
W tej chwili ludzie głosowali na PIS bo przez podwyżki wszystkiego nawet z 500+ widzą że na wszystko nie wystarcza... a jeszcze jak pomyśleli że opozycja by im te 500+ zabrała to by im już w ogóle na nic nie starczyło.
Osobiście uważam że 500+ to taki sam kaganiec jak maseczki tylko żeby ludzie nie szczekali. Zamiast tego mogli dać ludziom zwolnienie z podatków, zusu w tej samej wysokości i żyło by się znacznie lepiej.... ale tu jest myk... wtedy każdy wiedziałby że te pieniądze ma w kieszeni bo nie oddał państwu, a nie jest uzależniony i musi "dostać"...
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Wrz 08, 2020 07:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaje się, że temat podwyżek jednak nie umarł. Gdzieś w mediach obiło mi się o uszy, że PiS dalej brnie w to i sprzedaje to jako chęć rozwiązania tematu. Nie nazywa tego podwyżkami- tylko koniecznością uregulowania, czy własnie chęcią rozwiązania tematu... Ja nie wiem, czy oni tam wszyscy mają nas wyborców za głąbów kapuścianych czy jak?!
Uważam, że można a nawet trzeba o takich sprawach dyskutować, ale niech to obowiązuje od przyszłej kadencji. Zachowaliby wtedy chociaż pozory. A tak to jest po prostu nie do obrony.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: