« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kod Leonarda da Vinci
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: Sob Paź 02, 2004 23:50    Temat postu: Kod Leonarda da Vinci Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o tej książce? Jak dla mnie super... Tylko jak zwykle to piekne rozwiązanie pt. lepsze jest doznanie duchowe niż zwykłe znalezisko... Uśmiech Kurde ale super byłoby znaleźć takiego świętego Graala... czymkolwiek on jest...
Powrót do góry
Vila
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 08:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik Książka rewelacja - pochłonęłam ją jednym tchem i nie dość , że nie mogłam się oderwać to co chwilę przechodziły mi po plecach ciarki Szok Szokowały mnie niektóre fragmenty... Teraz z niecierpliwością czekam na książkę (nie pamiętam tytułu :? ) w której dokonana jest analiza książki Dana Brown'a. Konkretnie po prostu co jest tam prawdą, a co nie... Ale naprawdę wszystkich gorąco zachęcam do przeczytania "Kodu..." dawno tak lekko nie czytało mi się książki. Jest świetnie napisana i wciąga Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Boniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książka wymiata ostro. Najlepiej żeby zachować kolejność powinno się przeczytać najpierw "Anioły i Demony". Obydwie książki są niesamowite. Czekam teraz na film który ma niedługo powstać. Ciekawe czy zostanie zachowany klimat książki.
Analiza Kodu jest w książce "Tajemnice Kodu LdV". Polecam także stronę internetową Dana Browna www.danbrown.com gdzie można znaleźć dużo informacji na temat miejsc opisanych w książkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 12:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak chce ta ksiazke przeczytac ale nikt jej nie ma.. Smutny moze ma ktos i pozyczylby mi ?? bede wdzieczny Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Boniek

PostWysłany: Nie Paź 03, 2004 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZELU napisał:
tak chce ta ksiazke przeczytac ale nikt jej nie ma.. moze ma ktos i pozyczylby mi ?? bede wdzieczny

Poszukaj w jakimś programie p2p. Na pewno znajdziesz. Jakby co mam na dysku obydwie książki. Zajmują prawie 8 MB.
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pon Paź 04, 2004 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiązka jest rewelacyjna. klimat jak z połączenia przygód pana Samochodzika i książek Alistaira MacLeana. zakończenie mnie trochę rozczarowało: po takich świetnych i trzymających w napięciu zwrotach akcji spodziewałam się większych fajerwerków a skończyło się jak w melodramacie. no i posłowie dopisane przez jakiegoś dziwnego kolesia próbującego naświetlić nam chrześcijaństwo od jak najlepszej strony - koleś chyba pomyślał, że ludzie są głupi i trzeba im objasnić jak jest naprawdę.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Paź 04, 2004 20:23    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

Właśnie frog... Czemu nigdy nie ma takiego normalnego PRZYGODOWEGO zakończenia, żę wreszcie COŚ znalazł a tak hmm... modlitwa i wzruszenie... ehhhhhhhhh... ale ogólnie fabuła świetna, choć mam parę zastrzeżeń... Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
sopel
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Paź 12, 2004 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tygodnikforum.onet.pl/1193857,0,7612,927,artykul.html
Powrót do góry
Colin
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Sty 03, 2005 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm. co do tej ksiazki to podobno wypasiona ! hehe ! ja trzymam ja w domu ale jakos sie zabrac nie moge bo nie mam czasu lecz chetnie bym ja przeczytal.....moze zaczne juz za chwile ? Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
brn
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Wto Sty 04, 2005 09:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiazka rewelacyjna chociaz jak dla mnie moglaby sie troszeczke ciekawiej zakonczyc Uśmiech Czesc druga podobno w przygotowaniach... Czekam z niecierpliwoscia...

Chyba w okresie oczekiwan siegne po "Anioly i Demony" pana Browna Jęzor
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Sty 04, 2005 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatnio czytałam, że powstanie film z Tomem Hanksem w roli głównej.
Powrót do góry
beny
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Sty 06, 2005 11:23    Temat postu: kod Odpowiedz z cytatem

Kod moze i jest dobry, ale przeczytajcie sobie "Anioły i demony" Browna. Bije Kod pod wszystkimi względami. Akcja może i podobna ale bardziej wartka:P. Polecam;)
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Sty 13, 2005 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No w końcu udało mi się zdobyć tę książkę (dzięki NW Jęzor) i przeczytać ją. Faktycznie jest to taki Harry Potter dla dorosłych. Akcja wciąga szybko, ale niestety równie szybko akcja staje się przewidywalna. Jakoś udawało mi się przewidzieć co się może zdarzyć, albo kto jest kim. Właściwie jedyne zaskoczenie u mnie wywołała scena z Roslin (nie piszę więcej o co chodzi, żeby nie odebrać radochy tym co nie czytali). Jak dla mnie to pomysł na książkę jest dobry (mimo tego, ze autor sam padł ofiarą oszustwa, bo Zakon Syjonu to wymysł Jacques'a Saunière'a - on żył na prawdę, ale nieco ubarwiał sobie życiorys), tylko trochę za dużo teorii spiskowych się pojawiało i w gruncie rzeczy chwilami śmiac mi się chciało gdy czytałem kolejne domysły. W zasadzie szkoda, że autor nie zamieścił jeszcze teorii o wsółpracy Kościoła z UFO Jęzor
Ogólnie książkę oceniam jak takie fajne czytadło, ciekawe ale niezbyt ambitne Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sirpatrick
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Sty 13, 2005 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja juz jakis czas temu czytnalem ta knige i zajelo mi to jeden weekend co jest moim dotyczchasowym rekordem bo ksiazka ma 560 str. Ale czyta sie ja tak latwo ze to zaden wyczyn, w sumie bym powiedzial ze az za latwo i ta latwosc az meczyla troszeczke mimo to ksiazka ta zasluguje na swoja popularnosc.
Za 2 tyg. mam dostac od mej lubej "Anioly i demony".
Co do koncowki to faktycznie nie teges, mi jednak sie spodobal fakt ze te kody w kodach a w nich jeszcze kod prowadza dokladnie do punktu na ktorym jeszcze kilka miesiecy temu siedzialem pozujac do fotki hehe.. z dokladnoscia do 15 cm Oczko
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Sty 14, 2005 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znana jest już część obsady ekranizacji "Kodu...". Oprócz Toma Hanksa, zagrają też Jean Reno jako Bezu Fache (przyznam, że jak czytałem książkę to właśnie jego wyobrażałem sobie w tej roli Jęzor ) oraz Julie Delpy jako Sophie Neveu. Kto nie wie jak wygląda Julie, zamieszczam link do zdjęcia
http://home.no.net/site/delpyweb/before_sunset_13_1400x927.jpg

Przyznam, że inaczej sobie wyobrażałem Sophie Smutny
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Sty 14, 2005 18:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ja też inaczej wyobrażałam sobie inaczej Sophie, ale w sumie Delpy może być. a Jean Reno pasuje do roli idealnie.
Powrót do góry
Mirror
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sob Sty 15, 2005 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Recenzje ksiązki jeżeli można nazwać to recenzjami
http://www.kosciol.pl/article.php?story=20040419105838918
Powrót do góry
Mihoo
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Sty 15, 2005 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm... Tom Hanks mi pasuje.. ale przyznam ze inspektorka wyobrażałem sobie jakie takiego grubewgo wąsatego kolesia z źle dobranym krawatem... ale moze byc i Jean Reno.
Powrót do góry
frog
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Pią Sty 21, 2005 08:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już nie Julie Delpy ma grać Sophie. główną kandydatką do tej roli jest Sophie Marceau i muszę przyznać, że to jest dokładnie to, o co mi chodziło.
podobno o rolę stara się też Audrey Tatou, ale ona stanowczo tu nie pasuje.
Powrót do góry
sirpatrick
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Lut 14, 2005 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na urodziny dostałem dwie wczesniejsze ksiazki BROWNA:
"Cyfrowa twierdza" oraz "Anioły i demony". Na rzaie nie mam czasu zeby sie za nie zabrac ale wiem ze bedzie to dobrze spedzony czas jak tylko przeczytam rzuce jakas recenzyje ale to nie nastapi szybko... czasu ni ma Płacze
Powrót do góry
Larana
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Lut 15, 2005 20:49    Temat postu: Re: kod Odpowiedz z cytatem

beny napisał:
Kod moze i jest dobry, ale przeczytajcie sobie "Anioły i demony" Browna. Bije Kod pod wszystkimi względami. Akcja może i podobna ale bardziej wartka:P. Polecam;)

Trudno się z tym nie zgodzić... "Anioły i Demony" są jedną z najlepszych książek jakie do tej pory przeczytałam (jest ich multum, jeśli mam czas mogę czytać do 7 tygodniowo Uśmiech)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
nikt wyjątkowy
Maniak

PostWysłany: Nie Mar 13, 2005 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W koncu mam "Kod..." w wersji papierowej... Na komputerze niestety nie da sie czytac... wiec jak tylko skoncze to wydam osąd i opinie...
Na okładce jest napisane ze autor książki to najlepszy pisarz sensacyjny... ale hmm zobaczymy... wg mnie Forsytcha nie przebije Jęzor
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie co na tą książkę mówi Arcybiskup Genui kard. Bertone
http://info.onet.pl/1068495,12,item.html
Powrót do góry
diesel
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytaja te posty dochodze do jednego wniosku, że musze pogonic NW żeby szybko czytał i zabrac mu książke... albo odrazu mu zabiore 8)
Po przeczytaniu obiecuje pełna recenzje..
Powrót do góry
david
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Książka naprawdę dobra. Ma swój niepowtarzalny klimat. Jest dobrze "poskładana" i z pewnością przemyślana od początku do końca. Mamy wyrazistych bohaterów, mamy przesłanie (wątpliwe), no i rozrywka jest pierwsza klasa! Szczerze polecam wszystkim, nie tylko wielbicielom sensacji! Uśmiech Mi czytanie zajęło jeden dzionek - to chyba najlepsza recenzja! Uśmiech
Powrót do góry
Michał
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ksiażka bardzo dobra i ciekawa Uśmiech przystępnym językiem jest napisana Uśmiech
Ale co dobre przeszkadza czarnym Paną... Nie Chyba ich, lektura bardzo poruszyła Nie Wykrzyknik
Poniższe informacja pochodzi z onetu:

Wezwanie arcybiskupa: Nie czytajcie tej książki!
Arcybiskup Genui, były sekretarz watykańskiej kongregacji Nauki Wiary, kard. Tarcisio Bertone wezwał we wtorek do bojkotu sensacyjnej książki Dana Browna "Kod Leonarda da Vinci".
Nie

Znowu kościół zajmuje się nie swoimi sprawami Wykrzyknik
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Wto Mar 15, 2005 22:51    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

Michał napisał:
Ksiażka bardzo dobra i ciekawa Uśmiech przystępnym językiem jest napisana Uśmiech
Ale co dobre przeszkadza czarnym Paną... Nie Chyba ich, lektura bardzo poruszyła Nie Wykrzyknik
Poniższe informacja pochodzi z onetu:

Wezwanie arcybiskupa: Nie czytajcie tej książki!
Arcybiskup Genui, były sekretarz watykańskiej kongregacji Nauki Wiary, kard. Tarcisio Bertone wezwał we wtorek do bojkotu sensacyjnej książki Dana Browna "Kod Leonarda da Vinci".
Nie

Znowu kościół zajmuje się nie swoimi sprawami Wykrzyknik

Wiesz co to jest nierzetelnośc i stronniczość?

Co do swoich spraw, to akurat z książki Dana browna się nierozerwalanie łączą z Kościołem, pod względem fabuły.

A teraz czas na mnie: krótka analiza tekstu z Onetu, pogruibone mój komentarz.

"Arcybiskup Genui, były sekretarz watykańskiej kongregacji Nauki Wiary, kard. Tarcisio Bertone wezwał we wtorek do bojkotu sensacyjnej książki Dana Browna "Kod Leonarda da Vinci".

Zdaniem kardynała, powieść zawiera m.in. fałszywe zarzuty wobec Kościoła katolickiego.

Zawiera elementy, które niewątpliwie są fikcją i są nieprawdziwe od początku do końca, między innymi zarzuty wobec Kościoła włożone w usta bohaterów. Jednakże wszystko to rozsądni ludzie potraktują jako fikcję literacką, więc książki bojkotować się nie powinno.

W Genui odbędzie się w środę seminarium na temat kłamstw zawartych w powieści, opowiadającej m.in. o odkryciu rzekomego potomstwa Jezusa Chrystusa i historii Zakonu Syjonu.

Takie seminarium ma prawo się odbyć bo nie brakuje ludzie, którzy mogą się nabrać na na "niesamowitą" fabułę tej książki.

"Nie czytajcie, a tym bardziej nie kupujcie »Kodu Leonarda da Vinci«" - powiedział kardynał Bertone w wywiadzie dla Radia Watykańskiego. Jak dodał, jedną z największych mistyfikacji bestselleru jest zanegowanie śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Ma prawo tak powiedzieć. jest przedstawicielem kościoła, który za dogmat uznaje to co w książce zostało właśnie "zanegowane". Tylko rzpypomnijmy, że mówi do katolików jako przedstawiciel Kościoła. Jak nie lubisz "czarnych paną", jak to ich ty okreslasz, to chyba to Ciebie nie dotyczy więc w czym problem?

Arcybiskup Genui wyraził zaniepokojenie jej popularyzacją w szkołach na całym świecie. Zauważył, że młodzież uważa za swój obowiązek przeczytanie powieści, bo panuje na nią moda i przekonanie, że można dzięki niej poznać historię chrześcijaństwa. "Nic bardziej błędnego" - oświadczył włoski purpurat.

Moda to nic złego. Jest popularna bo jest właśnie neisamowita i zupełenie, zupełnie fantastyczna. Ale faktycznie przekonanie, że czytając "Kod..." dowiemy się więcej o historii chrześcijaństwa to już moim zdaniem głupota. Pamiętajmy, że to powieść a nie książka historyczna. Wszystko (prawie) w "Kodzie..." to fikcja, w której zresztą historia katolicyzmu, i innych religii została pokazana od jak najabrdziej ciemnej strony.

Zdaniem kardynała Bertone amerykańska powieść, sprzedana na świecie w 25 mln egzemplarzy, oparta jest na kłamstwach, manipulacjach i nieścisłościach, a także pełna jest fałszywych zarzutów wobec Kościoła katolickiego.

Cóż to się nazywa fikcja literacka. Jęzor Ale zarzutów fałszywych jest pełno. No cóż ale to powieść, nie bierzmy tego na poważnie

"Kod Leonarda da Vinci", sensacyjna powieść amerykańskiego pisarza Dana Browna, przedstawia m.in. teorię o spisku w Kościele, którego celem jest zatajenie prawdy o Jezusie, roli św. Magdaleny w jego życiu i dzieci, które rzekomo mieli.

Podsumowując: książka to fikcja, i czasem jest ciekawie poczytać co kto wymyślił jakby to się mogło zdarzyć i jaki byłby dziwny spisek na świecie. Ale w żadnym wypadku nie można brać wydarzeń i "faktów" przedstawionych w ksiązkach Browna za prawdę. W książce nawet błędów natury merytorycznej jest pełno, a potrafił je znaleźc nawet ktoś tak niezbyt zapoznany jak ja. Tak więc książkę czytajmy ale nie bierzmy na serio. Co do Browna to mogę jeszcze powiedzieć, że do pięta nie dorasta panu Umberto Eco z jego "Imię róży" czy nawet naszemu polskiemu Nienackiemu, gdzie zawsze książka jest podbudowana na prawdzie historycznej. Dla mnie, bo "po przeczytaniu jeszcze raz "Kodu" i Aniołów, książki te straciły dla mnie jakąkolwiek wartość, Dan Brown jest typowym pisarzem ery masowej: książka w której postawiono na akcję i właśnie teorię spisku, nie licząc się przy tym w ogóle z historią.[/quote]
Powrót do góry
Boniek

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwie różne postawy :
Cytat:
Arcybiskup Tarcisio Bertone nazwał książkę kłamstwem i wezwał katolików, by ją zbojkotowali. Według niego największym kłamstwem w powieści jest negacja śmierci i zmartwychwstania Jezusa oraz twierdzenie, że Chrystus był związany Marią Magdaleną i miał z nią potomka.

Cytat:
Jose Maria Pinheiro, arcybiskup Sao Paulo - jednej z największych diecezji na świecie, wyraził pogląd, że czytelnicy są w stanie oddzielać elementy fikcyjne od prawdy.

Większość książek to przecież fikcja i nie mam zielonego pojęcia co ten Arcybiskup Bertone tak się unosi. Traktuje ludzi wierzących jak jakieś tępe bydło które nie potrafi odróżnić co jest prawdą, a co rzeczywistością. Zrobił tylko książce dobrą reklamę, nic więcej.
Powrót do góry
barbapapa
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie czytałem ale po takiej reklamie to muszę tę książke sobie sprawić i oczywiście przeczytać.
Powrót do góry
Boniek

PostWysłany: Czw Mar 17, 2005 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbapapa napisał:
Jeszcze nie czytałem ale po takiej reklamie to muszę tę książke sobie sprawić i oczywiście przeczytać.

Czyli łączna liczba sprzedanych książek będzie wynosić 25mln i 1 egzemplarz Bardzo szczęśliwyOczko
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sztuka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: