« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Genealogia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Hobby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 09:48    Temat postu: Genealogia Odpowiedz z cytatem

Od pewnoego czasu się interesuje sie historią mojej rodziny kto,z kim,jak i gdzie niestety chyba nikt w mojej rodzinie nie dbał o to i teraz mam troche roboty.A ktoś z HydeParczyków interesuje/interesował się historią swojej rodziny Znak zapytania

Ps.Chyba tak się pisze naukę o historii swojej rodziny jka by co to prosze moderatora o zmnienie nazwy tego tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Boniek
Nie ma szans na leczenie !!!
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi o genealogię Uśmiech
Kiedyś wypytywałem się o przodków. Kto i skąd pochodził. Także trochę wiem. Poza tym sprawdzałem z ciekawości historię trochę bliższą.
Na stronie http://www.ellisisland.org/ można sprawdzć czy ktoś z naszych przodków wyemigrował do USA w latach 1892-1924 kiedy to do Stanów przybyło ok 22 milionów emigrantów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Gość

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 12:16    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

GENEALOGIA :}

Ja się tym interesuję i drzewka akurat już mi powychodziły duże. Uśmiech Kiedyś założyłem temat o tym ale umarł śmiercią naturalną. Jęzor
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet fajna nawet Boniek, ale ja nie dawno znalazłem lepszą strone bo piasało tam ile ludzi danej rodziny wyjechało do Ameryki, w jakich stanach zamieszkali i wjakich stanach ich dzieci zamieszkują do dzis i historie twojego nazwiska(rodu).Np. Moje nazwisko pochodzi od znakomitego szermierza którego rodzina władała dwoma miejscowościami Szablewem koło Gdańska (nieistnieje) i miejscowością Szabły która istnieje do dziś i ma status mała wieś kiedy tą stronę znajde to podam link Uśmiech .
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 19:11    Temat postu: Re: ;] Odpowiedz z cytatem

Stolarz napisał:
GENEALOGIA :}

Ja się tym interesuję i drzewka akurat już mi powychodziły duże. Uśmiech Kiedyś założyłem temat o tym ale umarł śmiercią naturalną. Jęzor

A jak znajdowałeś informacje? Na pewno mi sieprzydadzą twoje sposoby z góry dzięki Oczko .

Pozdro paweł sz.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 19:33    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

NO hmm, trzeba rozmawiać z tmyi co żyją jeszcze, szukać dokumentów różnych, patrzeć także w Internecie bo dużo można znaleźć, czasami na cmentarzu jeśli chodzi o daty też można coś wyskrobać, no ale hmm, ja teraz jestem an takiej fazie, że czekam do wakacji jak będzie dużo czasu i idę do USC zobaczyć. Uśmiech A jeszcze co do internetu to naprawdę dużo można znaleźć, np. kiedyś znalazłem artykuł poświęcony wujkowi w... "Przyjaciółce" w Internecie. Uśmiech Zdziwiony byłem niewyobrażalnie. Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha wszystko rozumiem ale czegos nie wiem co to jest te USC Znak zapytania .A z tym netem to tech fajna rzecz kiedys znalazłem ze ktoś z mojej rodziny był burmistrzem jakiegos małego miasta w Ameryce w 1912 r. czyli w roku kiedy moja rodzina emigrowała w największym stopniu.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pon Lut 21, 2005 21:23    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

paweł sz. napisał:
Aha wszystko rozumiem ale czegos nie wiem co to jest te USC Znak zapytania .A z tym netem to tech fajna rzecz kiedys znalazłem ze ktoś z mojej rodziny był burmistrzem jakiegos małego miasta w Ameryce w 1912 r. czyli w roku kiedy moja rodzina emigrowała w największym stopniu.

Urząd Stanu Cywilnego. Uśmiech
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Pią Mar 25, 2005 14:33    Temat postu: ;] Odpowiedz z cytatem

Hm, a tak z ciekawości: czy znacie imiona swoich pradziadków? Heh, sądzę, że 90% społeczeństwa nie pamięta... Czy to nie dowód, że pamięc o człowieku jesli nie byłeś sławny, przemija abrdzo szybko?
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Nie Lut 28, 2016 15:37    Temat postu: Re: ;] Odpowiedz z cytatem

Anonymous napisał:
Hm, a tak z ciekawości: czy znacie imiona swoich pradziadków? Heh, sądzę, że 90% społeczeństwa nie pamięta... Czy to nie dowód, że pamięc o człowieku jesli nie byłeś sławny, przemija abrdzo szybko?

Właściwie zostaje tylko data urodzenia, ślubu i śmierci o ile ktoś się do tego dokopie Oczko.

Powinienem dostać co najmniej bursztynową łopatę, ale nie mogłem się powstrzymać przed wpisem w temacie który założyłem ponad 10 lat temu kiedy zaczynałem się dopiero bawić w genealogię Uśmiech. Pasja która wtedy się rodziła jest nią nadal... roboty faktycznie miałem bardzo dużo (a i mam jeszcze wiele przed sobą, bo nadal mam "białe plamy" w swoim drzewie), ale było warto bo każdy postęp, każdy kolejny przodek bardzo cieszy i pozwala inaczej patrzeć na swój "warcko-pleszewski" heimat Uśmiech.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Hobby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: