« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mc Donalds
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Robal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 22:39    Temat postu: Mc Donalds Odpowiedz z cytatem

jestem ciekaw jakie macie zdanie na temat sieci restauracji Mc Donalds, czy chodzicie tam , lubicie się tam "odżywiać" itp
a moje zdanie jest takie :
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2004060503
http://punxsite.w.interia.pl/mcdonald.html
http://www.wlochaty.most.org.pl/mc.htm
http://www.rozbrat.org/wydawnictwa/biuletyn4.htm#prawa
http://kurde.pl/artykul/235/Ronald-McDonald-aresztowany!.html

NIENAWIDZE ICH!!!!! Rambo Rambo Rambo Rambo Rambo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
szyszka
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niecierpie McDonald's ostatnio była afera, że gdzieś (nie pamietam nazwy miasta) pracownicy za przeproszeniem sikali do szejków itp. Yyyy... z dala omijam ich restauracje z daleka, a z resztą nie idzie się tam najeść Jęzor
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szyszka napisał:
niecierpie McDonald's ostatnio była afera, że gdzieś (nie pamietam nazwy miasta) pracownicy za przeproszeniem sikali do szejków itp. Yyyy... z dala omijam ich restauracje z daleka, a z resztą nie idzie się tam najeść Jęzor

Takie "sikanie" do napojów czy czegos tam moze sie zdarzać w każdej restauracji, a słyszałem ze takie akcje zdarzały sie w mieście nie daleko nas. Ja nie chodze do McDonlads bo niby gdzie? Najbliższy w Koninie a nie mam potrzeby jechac 40 km do Mc Donalds
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasem wpadne na małe cosik ale generalnie jest tam drogo i nie mozna sie najeśc dlatego wole nasz polskie knysze Jęzor
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Lip 06, 2005 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze to ta restauracje lubie..fakt ze trzeba miec gruby portfel zeby sie pozadnie najesc no ale czesto ja odwiedzam gdy jestem na wyjezdzie i chce sybko i smacznie zjesc..a sheke waniliowe to jest staly punkt programu jak i mc flurry z m&m-sami Jęzor kanapki tez mi smakuja Uśmiech a opinie roznych organizacji ktore sa przeciwko tej sieci puszczam plazem..lubie to jesc to bede to jadl..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
heniek

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 00:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shake, pie i mc flurry.. jedyne co mi tam smakuje Oczko
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 02:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm, Sikanie (albo nawet gorzej) do szejków, to jest dość popularny temat. Już słyszałem ten tekst o prawie każdym McDonaldzie i Sphinxie w Polsce Jęzor
Prawda jest taka, że żarcie z Maca jest niedobre, są to buły, których ważność może wynosić nawet 10 lat. Sama chemia i kanapki z papieru toaletowego. Zbyt częste jedzenie czegos takiego powoduje tylko otyłosć i dziury w żołądku. Nie lubię McDonalda, ale przyznam, że ma jedna jedyna zaletę: jak jesteś w kraju, którego języka nie znasz, to mozesz i tak łatwo zamówić jedzenie, bo zdanie "Bic Mac and Coca cola" rozumieją wszyscy Jęzor
Powrót do góry
Kitek
Maniak
Maniak

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 07:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam film "Super size me" Uśmiech może ktoś oglądał?? Uśmiech
Powrót do góry
Robal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam szczegółowe przeczytanie linków które podałem , tam sie dowiecie jakie skótki dla człowieka i dla świata jest odżywianie sie w
Mc Wyniotach Rambo i aż sie dziwię że niektórzy sie tym nie przejmują i maja to gdzies Wykrzyknik Rambo, zamiast wybrac jakąś normalną restaurację czy najlepiej bar mleczny który jest najlepszy Wykrzyknik 8)
Powrót do góry
..Ajtra..
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 08:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...tego typu restauracjom...eee..moze trafniejsze okreslenie barom szybkiej obslugi..bo w koncu o to rowniez chodzi..conie Chytry..ze mozna szybko cos zjesc.. no wiec takim barom mowie stanowcze NIE! Jęzor
...nienawidze tych frytek przypominajacych swa konsystencja gume do zucia...nie cierpie tych obrzydliwych kanapek,ktore wygladaja tak jakby nie wygladaly.... nie jestem konsumentem takowego jedzenia i raczej w przyszlosci byc nim nie zmierzam...ooo! Jęzor
..to tyle moim skromnym zdaniem Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Mrooffka
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm co do MC donaldów to ja niemam nic przeciwko !!
Strzałka po pierwsze dają prace wielu ludzią a jak wiadomo w polsce jest duze bezrobicie wiec to jest jak najbardziej przydatne
Strzałka problem mają tylko ci co jedzą tam czesto , tylko im moze sie cos stac nie ludzia ktorzy jedza takie jedzenie raz na 2-4 tygodni ;]
Strzałka po trzecie jedzenie mimo wszystko jest tam smaczne nie wszystko ale jest !!
Strzałka czesto chodza plotki ze a tu sie nasikoało w restałracji do zupy a to cost tam jeszcze itp tak jak w HaNoi (wietnamska restałracja obok intermarche jak by ktos niewiedział) mowi sie ze kurczak to nie kurczak tylko pies itp Uśmiech wiec ja niewierze w zadne tego typu pieprzenie Uśmiech hyh a do mC donalda jest 40 km wiec na co bede jechać 440 km jak moge se zjeść pod papugami czy paradiso UśmiechUśmiech
Powrót do góry
Robal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 09:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
po pierwsze dają prace wielu ludzią a jak wiadomo w polsce jest duze bezrobicie wiec to jest jak najbardziej przydatne

owszem ale nie chciałabys tam pracowac przeczytaj to najpierw (koncówkę) i potem sie wypowiadaj o pracy tam
http://www.trybuna.com.pl/n_show.php?code=2004060503

odżywianie sie tam 3 - 4 razy w togodniu jest zdrowe Zszokowany
to miłego odżywiania sie a cha to 5 - 6 razy w tygodniu jest juz nie zdrowe Bardzo szczęśliwy

jedzenie jest smaczne taaaaa
http://www.rozbrat.org/nalepki/mcdonald.jpg
no to nie jestes damą heheheeh

a co do tego co jadasz to naprawde poczytaj w całości te linki być może juz nie dają tam rożnych innych rzeczy jak psy itp ok dają być może te kurczaki czy inne tego typu ale JAKIM KOSZTEM Wykrzyknik Zszokowany
Powrót do góry
Mrooffka
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hyh dają ludzią prace i gdybym niemiała gdzie pracowac to tam bym naopewno chciała :] Jęzor niepowiedziałąm ze jest zdrowe ale niezaszkodzi wiec wiesz czytaj uwarznie i niedodawaj se sówek Oczko ja tam jestem 1 na dwa lata :] hyh ale z tego co wiem smakuje podobnie jak w papugach czy gdzie indziej tylko jest bardziej ufantazjiowane i niepojerzdzaj mi ze niejestem dama bo skąd ty to mozesz wiedziec z gupich linków ?? hmm no to tylko na to cioe stać lol co do ostatniego zdania sie oge z tobą zgodzic '' jakim kosztem'' no tak jezeli dobrze zrozumiałam to chodzi o zabjianie zwierzat albo choroby ludzi ... no ale jezeli o zabjianie to przecierz na obiuad też tam schaba zjesz czzy cos wiec wychodzi na to samo :] 8)
Powrót do góry
..Ajtra..
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...chyba ze preferuje wegetarianizm Jęzor
Powrót do góry
nicpon
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorszym problemem takich restauracji jest ich reklama skierowana do dzieci. Bo dorośli wiedzą, że takie żarcie jest nic nie warte, więc starają się omijać tego typu bary, gorzej z dzieciakami. Maluchy przecież nie zrozumieją dlaczego jedzenie w Macach jest niezdrowe. Dzieciaki pędzą tam, bo mogą dostać zabawkę z Happy Meal'a, bo mogą zobaczyć clowna i dla nich McDonald jest poprostu fajny. Tu jest największy problem. Sam niejednokrotnie widziałem w Poznaniu dzieciaki z różnych wycieczek, które błagały swoje wychowawczynie by teraz pójść już do McDonalda.
W USA już zaczęła sie kampania uświadamiająca najmłodszych o skutkach McŻarcia, u nas jeszcze dużo czasu minie zanim ktoś będzie mówić o tym głośno.
Powrót do góry
Robal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrooffka jeżeli cie obraziłem to przepraszam nie chciałem to był tylko żart Bardzo szczęśliwy
Ale ludzie maja swoja godnosc i pracujac dlugo w takiej restauracji ja bym dlugo nie wytrzymal psychicznie , były przypadki na na serio kiedy ludzie musieli isc sie leczyc psychicznie po jakimś czasie pracy Zszokowany
A co do jedzenia nicpon ma racje robi sie teraz niestety taka moda ze dzieciaki małe chca isc tam bo dostana cos kolorowego jakas zabawke itp i chodza tam coraz czesciej a rodzice na to pozwalaja i nie sa swiadomi tego co robia swoim dzieciom, tak samo wycieczki szkolne pierwszy kierunek jak przyjada do takiego miasta wiekszego to nie zwiedzanie zabytow lub isc do muzeum tylko MC WYMIOT Wykrzyknik Zszokowany mnie to szokuje
a co do zabijania to chodzi o humanitarne zabijanie a nie traktowanie tych zwierzat jak rzeczy trzymanie ich w małych ciasnych klatkach i tuczenie ich na siłe, to jest straszne sam niestety jem mieso ale to nie to samo Wykrzyknik bo sa zaklady miesne ktore musza przestrzegac pewnych praw i zasad, a jakim kosztem to oczywiscie przede wszystkim ZDROWIE, KATOWANIE ZWIERZAT A TAKŻE OCHRONA SRODOWISKA NATURALNEGO ORAZ GŁÓD NA SWIECIE Wykrzyknik Wykrzyknik
I nie mow mi ze to sa glupie linki bo to nie sa wymyslone przez nikogo rzeczy tylko fakty Wykrzyknik Wykrzyknik niestety Beksa
Powrót do góry
Mrooffka
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm znów przytaczasz niemoje słowa
Cytat:
I nie mow mi ze to sa glupie linki bo to nie sa wymyslone przez nikogo rzeczy tylko fakty
Kod:
 ja nic takiego niepowiedziałm ze to są głupie linki !! moze i po troche kazdy znas ma w tym racje ale no ... hmm jak takie dzieciaki z wycieczek z jakiejs wsi w ktorej niema takiego czegos przyjada do wiekszego miasta to jak sse zjedza takie cos to im niezaszkodzi bo na codzien tego niejedzą hyh :)
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko jak ja jade swoim samochodem przez Polske to wole sie zatrzymać juz w tym McSzajsie niz w przydrożnej budce gdzie frytki mam ze starego oleju, zupe w proszku a napój jest cieplejszy niz olej w moim samochodzie. Nie wspomne już o płatnych kibelkach, a raz zdarzyło sie nawet że musiałem zapłacić za 1,5 łyzki cukru do kawy. Wtedy to dopiero miałem polewke. No ale według ciebie tak jest zdrowiej więc powodzenia!! W takim McSzajsie jesli zjem tam cos raz na dwa trzy miesiace to nic złego sie nie stanie, a przynamiej mam pewnośc że ta kawa jest gorąca, cola zimna no i nie płace za 1,5 łyzki cukru. Poza tym jest tam zawsze czysto i przyjemnie. A po posiłku moge umyć raczki w ciepłej wodzie w darmowym kibelku.

Odrazu powiem tez ze nie zawsze podczas podrózy jadam w McSzajsach, bo na transach które mam juz oklepane wiem gdzie mozna zjeśc smacznie i w przystępnej cenie i też wole normalne jedzonko...
Powrót do góry
marcin1166
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie cierpie McDonald's za kase ktorą tam wydam aby coś zjeść to zjem dobry obiad w restauracji.
Powrót do góry
Dariusz
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z McDonalds'a doceniam tylko szejki i McFlurry... inne Macburgery czy wieśmaki też są dobre, ale najeść się tym nie da. Za pulchne to to... Uśmiech
Powrót do góry
Robal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok sergio co do trasy to masz racje jezeli nic innego nie ma to trzeba to wybrac ale ja mowie o restauracjach w miescie gdzie ludzie tam czesto przychodza z dzieciakami, a jedyny plus i to wielki tych "restauracji" to pełna kultura, czystośc i pożadek (w środku), i TYLKO TO Wykrzyknik
A wycieczki jak tam bedą raz na ruski tok to tez nic sie nie stanie oczywiscie, tylko szkoda to to jest dla nich najwazniejsze i nie mowie tu juz o dzieciakach ale np o klasach maturalnych itp, ze najwazniejsze jest odwiedzic MC donalds a reszta czesc wycieczki sie nie liczy Wykrzyknik Rambo
natomiast co do reszty nie chce mi sie powtarzac tego co pisalem
NAPRAWDE PRZECZYTAJCIE TE LINKI TAM WSZYSTKO PISZE Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik
Powrót do góry
gornik
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MC' donalds sam w sobie nie ejst zły. Jak dla mnie problem tkwi gdzieś indziej. Po prostu w Polsce ludzie zaczęli to traktować jak restauracje gdzie można chodzić na niedzielny obiad z rodzina. A takie fastfoody sa po to by gdy nie mamy czasu podjechac tam zjesc kanapke i odjechac. Wiadomo że na dłuższą mete jest to cholernie niezdrowe. Sam osobiscie majac do wyboru hod doga w przydrożnym barze czy mc' donaldsie wybieram to drugie. Przynajmniej tam jest jakas kultura i stan higieny.
Powrót do góry
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nic do McDonaldsów nie mam... Jadam tam maxymalnie 3 razy do roku (zazwyczaj McFlurry Bardzo szczęśliwy), więc jeszcze mi nic z tamtąd nie zaszkodziło. Nie rozumiem ludzi, którzy oskarżają McDonalds o to że są otyli (USA of course:P)... Nikt ich nie zmusza do jedzenia tam Jęzor
Powrót do góry
Fokus
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zmieniony przez Fokus dnia Wto Sie 21, 2007 02:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Gąsiorek
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fokus_ napisał:
Ogólnie dla mnie McDonald's są przereklamowane każdy tam je bo chce być "Usa" i taka jest moda, a nie zawsze to co modne jest dobre...

Wyjołes mi to z ust Jęzor dokładnie to samo chciałem zasugerować Uśmiech
Powrót do góry
Robal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wy caly czas nastawiliscie sie tylko pod względem jedzenia co tam sie podaje i jakie to dobre Nie , ale spojzcie pod innym katem - katowanie zwierzat, ekologia , światowy głod, wyzysk ludzi tam pracujących itp , o tym pomyślcie a nie tylko tak powierzchownie myslicie a nie chcecie wiedziec lub uwieżyc jakie sa skutki odżywiania sie tam i powtarzam juz nie mowie tylko o zdrowiu Wykrzyknik Wykrzyknik
-pracownicy Mc Donalda nie mogą nawet założyc swoich związków zawodowych bo są wyrzycani z pracy Wykrzyknik
-hodowle bydła, z których pochodzi wołowina przeznaczona na produkcję hamburgerów były powodem niszczenia lasów tropikalnych w Kostaryce, Gwatemali i Brazylii. m in Wykrzyknik
-dzięki McDonaldowi tysiące zużytych jednorazowych, kolorowych opakowań ląduje na naszych ulicach a w najlepszym przypadku na śmietnikach powiększając złoża śmieci zanieczyszczających Ziemię, ale oczywiście w środku maja baaaardzo czysto Wykrzyknik
-.McDonald stara się by liczba głodujących w krajach trzeciego świata nie malała. Podczas, gdy tysiące ludzi giną tam z głodu, rozległe obszary ziemi w ubogich krajach wykorzystuje się na hodowlę lub uprawę paszy dla bydła eksportowanego do bogatych krajów zachodnich zamiast przeznaczyć je na pokrycie potrzeb ludności tubylczej. Wykrzyknik Wykrzyknik
-McDonald zabija. Jadłospis sieci restauracji McDonalda opiera się na produktach pochodzenia zwierzęcego. Hodowla zwierząt jest bardzo intensywna, często bez dostępu światła dziennego, a ich śmierć jest zadawana w sposób barbarzyński - humanitarne zabijanie to legenda. Możemy wybierać, jedząc mięso lub nie, ale 800 mln zwierząt mordowanych w Wielkiej Brytanii na surowiec dla jadłodajni McDonalda nie ma takiej możliwości. Wykrzyknik
-McDonald niszczy twoje zdrowie i fałszywie się reklamuje. Żywność w sieci McDonalda zawiera duże ilości tłuszczu zwierzęcego, cukru i soli. Jest uboga w witaminy i błonnik. Tego rodzaju dieta jest przyczyną chorób serca, nowotworów, cukrzycy i innych, już w lutym 1991 roku został zidentyfikowany jako źródło epidemii zatruć, które powodowały poważne choroby nerek u ludzi. Jeżeli, jak mówią reklamy, serwowane w McDonaldzie jest w coś bogate to z pewnością w zbędne kalorie oraz wszelkiego rodzaju chemikalia. Sam producent udostępnia nazwy 44 środków chemicznych, choć nie mów i ich wpływie na zdrowie. Wykrzyknik
I odzywianiesie tam nie to ze wam zaszkodzi w ciagu paru miesiecy ale za pare lat beda skutki Wykrzyknik Wykrzyknik

I TO WAM NIE DAJE NIC DO MYSLENIA Wykrzyknik Wykrzyknik
NAPRAWDĘ MACIE TO GDZIES CO TA SIEC RESTAURACJI WYPRAWIA Znak zapytania Znak zapytania Wykrzyknik Wykrzyknik
zanim zdecydujesz się na kolejny McZestaw zastanów się, co jest dla Ciebie ważniejsze.
BOJKOTUJ MC DONALDA Wykrzyknik Wykrzyknik
Powrót do góry
Mat/Wszystko Gra!
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robal napisał:
a wy caly czas nastawiliscie sie tylko pod względem jedzenia co tam sie podaje i jakie to dobre Nie , ale spojzcie pod innym katem - katowanie zwierzat, ekologia , światowy głod, wyzysk ludzi tam pracujących itp , o tym pomyślcie a nie tylko tak powierzchownie myslicie a nie chcecie wiedziec lub uwieżyc jakie sa skutki odżywiania sie tam i powtarzam juz nie mowie tylko o zdrowiu Wykrzyknik Wykrzyknik
-pracownicy Mc Donalda nie mogą nawet założyc swoich związków zawodowych bo są wyrzycani z pracy Wykrzyknik
-hodowle bydła, z których pochodzi wołowina przeznaczona na produkcję hamburgerów były powodem niszczenia lasów tropikalnych w Kostaryce, Gwatemali i Brazylii. m in Wykrzyknik
-dzięki McDonaldowi tysiące zużytych jednorazowych, kolorowych opakowań ląduje na naszych ulicach a w najlepszym przypadku na śmietnikach powiększając złoża śmieci zanieczyszczających Ziemię, ale oczywiście w środku maja baaaardzo czysto Wykrzyknik
-.McDonald stara się by liczba głodujących w krajach trzeciego świata nie malała. Podczas, gdy tysiące ludzi giną tam z głodu, rozległe obszary ziemi w ubogich krajach wykorzystuje się na hodowlę lub uprawę paszy dla bydła eksportowanego do bogatych krajów zachodnich zamiast przeznaczyć je na pokrycie potrzeb ludności tubylczej. Wykrzyknik Wykrzyknik
-McDonald zabija. Jadłospis sieci restauracji McDonalda opiera się na produktach pochodzenia zwierzęcego. Hodowla zwierząt jest bardzo intensywna, często bez dostępu światła dziennego, a ich śmierć jest zadawana w sposób barbarzyński - humanitarne zabijanie to legenda. Możemy wybierać, jedząc mięso lub nie, ale 800 mln zwierząt mordowanych w Wielkiej Brytanii na surowiec dla jadłodajni McDonalda nie ma takiej możliwości. Wykrzyknik
-McDonald niszczy twoje zdrowie i fałszywie się reklamuje. Żywność w sieci McDonalda zawiera duże ilości tłuszczu zwierzęcego, cukru i soli. Jest uboga w witaminy i błonnik. Tego rodzaju dieta jest przyczyną chorób serca, nowotworów, cukrzycy i innych, już w lutym 1991 roku został zidentyfikowany jako źródło epidemii zatruć, które powodowały poważne choroby nerek u ludzi. Jeżeli, jak mówią reklamy, serwowane w McDonaldzie jest w coś bogate to z pewnością w zbędne kalorie oraz wszelkiego rodzaju chemikalia. Sam producent udostępnia nazwy 44 środków chemicznych, choć nie mów i ich wpływie na zdrowie. Wykrzyknik
I odzywianiesie tam nie to ze wam zaszkodzi w ciagu paru miesiecy ale za pare lat beda skutki Wykrzyknik Wykrzyknik

I TO WAM NIE DAJE NIC DO MYSLENIA Wykrzyknik Wykrzyknik
NAPRAWDĘ MACIE TO GDZIES CO TA SIEC RESTAURACJI WYPRAWIA Znak zapytania Znak zapytania Wykrzyknik Wykrzyknik
zanim zdecydujesz się na kolejny McZestaw zastanów się, co jest dla Ciebie ważniejsze.
BOJKOTUJ MC DONALDA Wykrzyknik Wykrzyknik

ehh..caly ten post mozna skwitowac jednoznacznie PROPAGANDA...
w druga strone tez to mozna odwrocic...w innych sklepach ludzie tez sa wyzyskiwani..spojrz na biedronke..lidla..tam cyrki tez sie ladne dzieja..katowanie zwierzat..wszedzie jest..niestety..ludzie nie tylko papierkami z mc donalda zasmiecaja miasta..zobacz w turku nie ma tego podmiotu a jaki balagan..nie wierze zeby rucali slowa na wiatr tym dokarmianiem..jakas pomoc napewno jest niesiona..moze inni tez by sie za to wzieli bo raczej mcdonald sam nie wykarmi afryki..a jezeli chodzi o czarny lad no to polityka wiec nie ma co dyskutowac nawet..taki los zwierzat..kiedys ktos wymyslil to ze sie je zabija i trudno tak musi byc..mieso potrzebne jest w jadlospisie czlowieka..a te zwiazki..jak bys zauwazyl wszedzie sa Uśmiech poprostu tak to juz prosperuje wszystko..to jest polityka i ogromne zyski..niechcesz jesc tam to nie jedz..ale nienarzucaj innym ludzia swoich upodoban..zyjemy w wolnym kraju..kazdy bedie robil i jadl co uwaza za sluszne..a nawet jakby to te argumenty za cienkie sa zeby przekonac kogos...tyle pzdr robal Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
Rojka
Sexy moderatorka ;)

PostWysłany: Czw Lip 07, 2005 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robal napisał:
ale spojzcie pod innym katem - katowanie zwierzat

Podczas produkcji parówek też się katuje zwierzęta...
Cytat:
dzięki McDonaldowi tysiące zużytych jednorazowych, kolorowych opakowań ląduje na naszych ulicach a w najlepszym przypadku na śmietnikach powiększając złoża śmieci zanieczyszczających Ziemię, ale oczywiście w środku maja baaaardzo czysto

wszystkie batoniki i chipsy też mają jednorazowe opakowania...
Cytat:
McDonald niszczy twoje zdrowie i fałszywie się reklamuje. Żywność w sieci McDonalda zawiera duże ilości tłuszczu zwierzęcego, cukru i soli. Jest uboga w witaminy i błonnik.

Widziałeś reklamę w której McDonald mówi ile w ich żarciu jest witamin? Z resztą nie tylko żarcie z McD jest niezdrowe.
Cytat:
Tego rodzaju dieta jest przyczyną chorób serca, nowotworów, cukrzycy i innych, już w lutym 1991 roku został zidentyfikowany jako źródło epidemii zatruć, które powodowały poważne choroby nerek u ludzi

Ale to nie wina McDonalds, że ludzie jedzą tego żarcia tyle co świnie (po tym jest otyłość i takie choroby). Chipsy też są rakotwórcze.
Powrót do góry
nikt wyjątkowy
Maniak

PostWysłany: Pią Lip 08, 2005 07:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciezka sprawa z tym McDonaldem.
Ja jestem zagorzałym przeciwnikiem "podłego żarcia" serwowanego przez te knajpy, ale czasami po prostu chcąc nie chcąc czlowiek jest zmuszony wejsc i cos na szybko skonsumować Jęzor.
A co do jakosci wyrobów itp. to film "Supersize me" ukazuje tu w dobitny sposob jak częste jedzenie w sieci McDonnald ma wplyw na czlowieka Jęzor
Najgorsze w tym wszystkim jest niedoinformowanie i krótkowzrocznosc (nie mowie zebym ja byl super jaśnie oświecony i ze moj wzrok sięga tam gdzie innych nie Jęzor ) Ale konsekwencje są... jakie? odsyłam do filmu Jęzor
I zeby nie bylo, pisalem raczej o osobach ktore czesto jadają w McDonaldzie...

Rojka napisał:
Chipsy też są rakotwórcze.

Dlatego nie jadam czipsów Jęzor
Powrót do góry
Robal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Pią Lip 08, 2005 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem czemu podajecie mi przyklady innych jakis sklepow czy marketow - mowimy teraz o Mc Wymiocie ja wiem co sie dzieje w innych miejscach ale to nie jest na taka skale co Mc Wymiot, i nikogo na siłe nie namawiam że ma tam nie chodzic, ja po to dałem ten temat żeby dac ludziom do myślenia co tam sie dzieje, a najbardziej rozwalaja mnie ludzie ktorzy nosza jakies naszywki ekeologiczne itp a sami odzywiaja sie w Mc Wymiotach czy innych takich pierdołach Wykrzyknik Wykrzyknik
Zelu mowisz o śmieciach takich na ulicach a ja mowie o śmieciach w skali globalnej ile oni produkuja i maja to gdzies, zabijanie zwieżat - jest cos takiego jak humanitarne zabijanie a nie katowanie co futerka naturalne obdarte ze zwierząt też lubicie nosićZnak zapytania Znak zapytania
i pierwszy raz chyba na HP zgodze sie z nikt wyjątkowy ze ma totalna racje a mianowicie kwestia tego typu restauracji jest NIEDOINFORMOWANIE Wykrzyknik a film ten własnie pokazuje wielka prawdę ale tylko na temat odzywiania i co ten film tez kłamie Znak zapytania Znak zapytania Znak zapytania
A co do wykarieniA Afryki ja nie mowie ze Mc Donald ma wykarmic afryke ale jakas mała czesci , zacznie Mc Donald potem dołaczą sie inni, a po co ostatnio były te koncertyt na całym świecie to tez jest minimalna cześc tego co jest potrzebne ALE ROBI SIE TO BO TO MA JAKIS SENS BO LUDZIE W TO WIERZA I JA TEZ ZE JAK SIE POSTAWIMY I BEDZIE MY O TYM GLOSNO MOWIC TO COS SIE ZIENI Wykrzyknik Wykrzyknik Wykrzyknik
A reklamy gdzie chwala swoje zarcie widzialem i to czesto Wykrzyknik Wykrzyknik
I nie podawajcie mi innych przykladow jak bede chcial dyskutowac o biedronce czy lidlu zaczne nowy temat Wykrzyknik Wykrzyknik
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Ambitne tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: