« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ten sport jest tylko dla wytrwałych | Kulturystyka :P
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
uKonEZka
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 12:24    Temat postu: Ten sport jest tylko dla wytrwałych | Kulturystyka :P Odpowiedz z cytatem

Dziwie sie że jeszcze nikt nie załozył tego tematu:P Piszcie wszystko na ten temacik Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
gornik
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie to nie sport ...to radzaj mody... nie nazywajmy sportem czegos co opiera sie na wspolzawodnictwie co do wygladu... poza tym wiemy ze w tej dyscyplinie sa dozwolone srodki 'poprawiajace wyglad'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
heniek
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

definitywnie nie sport ;p machanie zelazem nie oznacza od razu sportu, chyba ze bawimy sie w poprawianie siły i mowimy o dyscyplinach ciezkoatletycznych. To co jest u nas na silowni to pompowanie samego siebie.
Poprawianie sylwetki - OK, ale połowa ludzi uczeszaczjacych na silke u nas moglaby miec ksywe Apteka(wiecie o co chodzi). Czy to jest sport?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Muzikman
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumie sport jeżeli bierze sie udział w jakichś zawodach lub pokazach!!! Ale smieszy mnie to że niektórzy pakuja , koksuja i przewożą sie po miescie!! prawdziwe kozaki!!! buahahah to chyba ze sportem nie am nic doczynienia a na zdrowie tez nie jest chyba najlepsze!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mieczyk
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uKonEZka i masz już odpowiedź dlaczego wcześniej nie było tu takiego tematu, z obawy przed wypowiedziami "znawców".
Kulturystyka jest sportem i to chyba jednym z najcieższych i najbardziej kosztownych...Kulturystą sie jest na zawodach, treningu i w supermarkecie, mięśni po treningu w plecak nie schowasz i nię będziesz nie wyróżniającym się z tłumu "zwykłym" człowiekiem. To jest nie tylko sport to jest styl życia, żelazna dieta, ciężki trening i ogromne wydatki, nic dziwnego, że czołówka ma sponsorów jeśli wydatki liczy się w dziesiątkach tysięcy złotych...
Sprawa dopingu...czy wam sie wydaję, że biegacze, pływacy, kolarze, sztangiści i maaasa innych przedstawicieli sportu w dzisiejszych czasach gdy sport wyczynowy to wielkie pieniądze nie koksują?? To fakt w kulturystyce chodzi o rozwiniętą muskulature, sterydy anaboliczne przyśpieszają ten proces, ale... 99% populacji żyjącej na tej planecie nie będzie wyglądało jak Arnold a to, że jakiś małolat zeżre 100 mety i wbije paczke omki czyni z niego kulturyste?? prosze litości...
Koks to dodatek, trzeba urodzić się z doskonała genetyka i w sprawach odżywiania i suplementacji stać się ekspertem, to różni kulturyste od koksiarza zapijającego mete piwem.
Powrót do góry
gornik
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przestan:P podkreslasz ogromne wydatki... na co ida te pieniadze? na sprzet na silownie? czy na odpowiednie pozywnienie? nie Jęzor to wyszstko to srodki majace na celu poprawienie rzezby sylwetki...

mowisz o stosowaniu dopingu... ale w innych dyscyplinach jest to zabronione:P i ci kotrzy to robia to zwykli oszusci a kulturystka w samym zlaozeniu ma w sobie srodki wspomagajace...
Powrót do góry
mieczyk
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w kulturystyce także są kontrole antydopingowe, więc nie wiem skąd to twoje oburzenie, nie ma sportu w którym jest to dozwolone i "legalne". Zwykli oszuści powiadasz to jak będzie transmisja z olimpiady w Pekinie wyłącz telewizor, reprezentacja np Chin będzie nabuzowana jak reaktor elektrowni jądrowej, ciekawe dlaczego dawni trenerzy kadry pływackiej byłej NRD znani z faszerowaniem zawodników dopingiem, teraz niby przypadkiem "odnajdują" się w ośrodkach dla pływaków pod Pekinem lol
Ja zaczynając moją wypowiedź nie każe Ci "przestać" mam takie samo prawo do pisania tego co uważam jak Ty. Dla mnie etykieta jakoby doping dotyczył tylko kulturystyki jest śmieszna.
pozdr
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze piszesz dobrze z tym ze tutaj doping jest wskazany. Nie wierze przeciez, ze te szafy na samym bialku maja takie muskuły. Poza tym co to za sport POKAZYWANIE I NAPINANIE swoich miesni.. bardzo meski..ahh i to solarium Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
mieczyk
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok..to co to za sport np bilard, brydż sportowy czy też szachy? kondycja sie nie polepszy, wręcz może spaść Oczko , w klubach bilardowych jest szaro od papierosowego dymu jeszcze się można raka płuc nabawić.

ilu znasz biegaczy - sprinterów amatorów, którzy tak wyglądają ?? gdy Maurice Green stawał na torze zbytnio się myskulaturą od pozostałych biegaczy nie różnił ,nie uważasz tego za troche dziwne? Kiedyś oglądałem jakaś transmisje z zawodów, po wygranym biegu cała reprezentacja USA pozdejmowała koszulki i zaczeła się prężyć przed kamerami, sam komentatow stwierdzil, że nie ma powinni się tym chwalić bo to skutek zażywania... Oczko Sport zawodowy ma swoje tajemnice...mało to było afer np w środowisku kolarzy jak podali jak muchy na testach antydopingowych podczas tour de france?
Ja nie zaprzeczam, że zawodnicy pokroju Markusa Ruhla są czyści, ale jeśli chodzi o amatorski szczebel i to nie tyle kulturystyki co po prostu ćwiczeń fizycznych na siłowni, można przy obecnych na rynku suplementach wyglądać lepiej niż dobrze ale praca praca i jeszcze raz praca, a potem i tak Cie ktoś do wora wrzuci, że jak siłownia to koks... Jęzor
Co do solarium Uśmiech Oni się smaruja na zawody bronzerem, i po zawodach go zmywają widziałem pare fot polskich kulturystów poza sezonem i żaden z nich nie zasługiwał na tytuł Mr. Solarium Oczko
Heniek wiesz to zależy od punktu widzenia co jest dla kogo męskie Jęzor .
Powrót do góry
gornik
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry za to 'przestan' to na poczatek... nie wiem jak dla mnie to nie ejst czysty sport slyszy sie ciagle ze na kontrolach antydopingowych sa przymykane oczy na rozne specyfiki... ale porownywanie sprinterow ejst troche nie na miejscu... ciagle slyszymy o jakiejs dyskwalifikacji w swiecie kolarstwa biegania nie twierdze ze to nie ejst sluszne ...jest eliminujmy to ze sportu... ale kulturystyka to 'sport' ktory sam w sobie niesie to zagrozenie
Powrót do góry
Dariusz
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie kulturystyka to nie jest sport tylko wybory miss.. wybierany jest przecież zawodnik, który najlepiej się prezentuje.. tak jak górnik napisał cały bajer opiera się na współzawodnictwie co do wyglądu.. być może podobnie jak w innych dyscyplinach, w których zawodnicy potrzebują masy mięśniowej, przygotowanie do konkursu przebiega podobnie: na siłowni, opracowywaniu diet, itp., ale to jedyne podobieństwo..
Powrót do góry
heniek

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bilard to nie sport?? teraz juz bez przesady prosze.. technika, opanowanie, umiejetnosci, czy nie tego potrzeba w sporcie?
Powrót do góry
mieczyk
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe Uśmiech a czy ja napisałem, że to nie sport jak to można kogoś łatwo "urazić" nieprawdaż?, sportem może byc też rzut kotletem mielonym przez płot, też będzie się liczyła technika, siły i umiejętności...Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i uważać, tak a nie inaczej ale jeśli uważa, że posiadł licencje na prawde absolutną to przydałyby się jakieś dowody. Może można na paru pozujących na scenie facetów patrzeć przez pryzmat wyborów miss, ale taka miss, żeby się tam znaleźć musi przebyć długą droge, pełną wyrzeczeń.
pozdr.
Powrót do góry
BooS^
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mieczyk bardzo ladna wypowiedzi Uśmiech
heniek nubie ;p
Powrót do góry
BooS^
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

henclus zeby umiec tak napiac jak oni to robia bys musial poswiecic sport kawalek czasu przed lustrem i poczytrac o samym pozowaniu... by uzyskac taki efekt..
Powrót do góry
gornik
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zeby isc po ulicy i fajnie rkecic tylkiem tez trzeba sporo umiec Jęzor
Powrót do góry
pyntko_krtofli
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Lut 08, 2006 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest sport tak samo jak szachy i brydż
Powrót do góry
JLB
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j.w mieczyk w pełni sie zgadzam
A co do komenarzy typu ze co to za sport itd jest to dla mnie śmieszne.
Sport jak kazdy inny , jeden jara sie przewalaniem żelastwa i będzie podziwiał takiego colemana a drugi skokami narciarskimi i co za tym idzie małyszem np.
Sam tytuł założonego tematu jakoby to nie był sport dla wytrwałych i ci wszyscy którzy myślą sobie ze kulturystyka nie jest tego typu sportem radze wziąść dupe z przed monitora i poćwiczyć na siłowni.
Gwarantuje ze po półrocznym ćwiczeniu patrząc na swoje bicepsy zejdziecie na ziemie.
Kwestia tego co kto lubi i co mu sie podoba ale chłopaki upraszczając zastanówcie sie dwa razy bo jesteście banalni w wielu momentach .
Powrót do góry
uKonEZka
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy nie ćwiczyliśie nigdy to nie wiecie. No jasne ze to jest sport !!! Pot zostawiny na siłowni i ciężki troning to nie wszystko przede wszystkim dobre odżywianie dieta to klucz do sukcesu Uśmiech
Powrót do góry
uKonEZka
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest sport napewno dla wytrwałych znam ludzi którzy chcą oslągnąc boski wygląd w 4 miesiące ale tak sie nie da chyba że na wspomagaaczach i suplementach. Żeby wytrwac na siłowni i ćwiczyć trzeba miec silną wole jeżeli stwierdzisz że po 5 treningach nic nie widać i skończysz ćwiczyć to sie nie nadajesz Uśmiech Osobiście polecam ten sport gdzyż daje on tylko dobrego wyglądu ale poprawia ogólną kondycje
:] np w biegach moje winiki poprawiły sie Bardzo szczęśliwy w sql mam najlepszy wynik w sql z 1 klas na 300 m Bardzo szczęśliwy Jęzor
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz ja Bardzo szczęśliwy . Ja tez uważam że nie jest to sport i musze tu wszystkich zaskoczyć bo swojego czasu troche ćwiczyłem (a dokładnie ze 4 lata jak i nie więcej). Moim zdaniem jest to swojego rodzaju styl życia który wybiera człowiek, inaczej mówiąc kult ciała, ale ze sportem ma to mało wspólnego.
Nie oszyukujmy się, że w tym "sporcie" nie bierze się wspomagaczy. Tych co znałem co ćwiczyli to każdy coś brał. Ja byłem chyba tylko wyjątkiem bo ja ćwiczyłem dla przyjemności, dla samopoczucia bo nie chodziło mi napewno o figure. Jeżeli chodzi o to branie to naprawde każdy ale to każdy którego znałem musiał coś wziąć. I nie chodzi może tu o jakieś sterydy ale o typowe białko lub jakieś witaminki których pochodzenia nie znam do dzisiaj. I pytanie brzmi po co wam to? Czy to nie jest oszukiwanie samego siebie? Ja się odżywiałem normalnie, jadłem koltlety, tłuste kiełbachy i jakoś mi to na ćwiczenie nie wpłyneło, a co najśmieszniejsze ci którzy się wspomagali teraz wyglądają jak by z nich spompowali powietrze, a mi nie spadło nic z tego co miałem.
Powrót do góry
mieczyk
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaminy i białko stosuje się jako uzupełnienie diety, a nie magiczne wspomagacze. Wydaje mi się, że można to już kupić w każdej aptece, ale współczuje, jeśli nie znałeś ich pochodzenia mam nadzieje, że nic Ci nie będzie Oczko Tak jak mówisz, jeśli ćwiczyłeś dla samego siebie to mogłeś jeść co Ci się podobało, jeśli postawiłbyś na wynik musiałbyś być na diecie.
A co do sportu, za sport można uznać każdy rodzaj rywalizacji , gdy wychodzisz na scenę i masz rywali to chyba ten warunek zostaje spełniony...z tym, że trzeba rozdzielić ćwiczenie na siłowni dla samego siebie rekreacyjnie, od mierzenia coraz wyżej, kto z nas nie kopał piłki?? ale ilu z nas zostało piłkarzami Oczko
pozdr
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heehhehe przeciez napisałem jasno ze ja niczego nie brałem i nawet tych witaminek (więc o swój organizm się nie boje, niech się boją ci co brali), a napisałem to w przenośni o ich pochodzeniu. Mówiłem tu o większości ćwiczących, którzy ćwiczą aby mieć piękne ciało ale napewno nie dla sportu, nie mówiąc juz o ludziach którzy ćwiczą aby wpieprzyć komuś na ulicy (a przyznasz że jest takich w Turku dużo)
Powrót do góry
robertocarlos
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kraina_cienia...no popatrz, a ja myślalem że oni wszyscy ćwiczą by swoją sylwetką zasłonić Słońce Jęzor Jęzor

Przyjmijmy na chwilę, że kulturystyka jest sportem.
Są ludzie którzy lubią przerzucać tony żelastwa. Każdy chce osiągnąc jakieś jak to niektórzy nazywają "wyniki". Tymi wynikami jak mniemam są coraz to nowe centymetry w bicepsie udzie i gdzie tam jeszcze sobie mierzycie.

Ja gram w piłkę, bo lubię.
Nie wspomagam się jednak nie wiadomo czym byle mieć "wyniki". W tym wypadku szybciej biegać, czy mocniej kopać piłkę.

Podziwiam ludzi chodzących na siłownię bo to poprostu lubią. Mają samozaparcie by być systematycznym, poprawić sylwetkę, poczuć to przyjemne zmęczenie.

Ale przyrost cm dla samego przyrostu??
Wspomaganie??
To akurat nie ma nic wspólnego ze sportem.
Powrót do góry
kraina_cienia
Maniak
Maniak

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale przyrost cm dla samego przyrostu??
Wspomaganie??
To akurat nie ma nic wspólnego ze sportem.

No i właśnie o to mi chodziło, bo dla mnie to tez nie ma nic wspólnego ze sportem. Sportowiec ćwiczy nie dla samego przyrostu masy mięśniowej ale dla poprawienia swoich wyników. Dla mnie kulturystyka jest krótko mówiąc "chora"
Powrót do góry
mieczyk
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piłkarz ma biegać szybciej i mocniej kopać piłke, tenisista mocniej uderzać rakietą, ciężarowiec osiągąc coraz lepsze wyniki w rwaniu i podrzucie a kulturysta dąży do jak największej gęstości, wyrazistości mięśnia ale także proporcji. W kulturystyce także są kategorie wagowe i nie każdy wygląda jak szafa. Jeśli kulturystyka ma swoich fanów, kibiców którzy jeżdzą na zawody to jest to taki sam sport jak każdy inny i co tutaj rozważać dla kogoś to chore dla innego sens życia, żyj i daj życ innym Oczko Piłkarze czy tenisiści także stosują suplementy np kreatyne i cóż w tym złego, środek dozwolony, możesz kupić w każdym sklepie sportowym i umiejętnie wykorzystany potrafi podnieść siłę i wytrzymałość, nie jest to nie wiadomo jaki wynalazek sporządzony z iśćie diabelskich medykamentów, chyba każdy miał w szkole biologie wystarczy troche poczytać, generalnie wiedza z zakresu biochemii jest w tym dla niektórych "sporcie" przydatna.
Powrót do góry
uKonEZka
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze że temat godny rozmowy Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
uKonEZka
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Wto Lut 14, 2006 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kulturytyka - dyscyplina sportu amatorska lub zawodowa. Polega na kształtowaniu ciała podczas ćwiczeń fizycznych. Wywodzi się z ćwiczeń treningowych siłaczy i zapaśników w 2 połowie XIX w. Za prekursora nowoczesnej kulturystyki uważa się niemieckiego siłacza Eugena Sandowa, który występował z pokazami cyrkowymi w różnych krajach na przełomie XIX i XX w. Kulturystyka jako dyscyplina sportowa wyodrębniła się pod koniec lat 40. w USA za sprawą braci Joe i Ben Weiderów, którzy w 1946 założyli IFBB. Więc niewątpliwie sport i nie ma dyskusji na ten temat Oczko
Powrót do góry
Lobo
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc wszystkim, przeczytałem powyższe wypowiedzi i wyrazam teraz swoją opinie na ten temat. Kulturystyka dla mnie jest sportem, ale jak to w sporcie bywa kazdy inaczej do tego podchodzi, jedni cwicza dla przyjemności a inny zrobia wszystko by byc najwiekszymi i najsilniejszymi nawet kosztem zdrowia. Cwiczyłem bardzo długo i widziałem w Turku wielu cwiczących i ich podejscie, ale prosze nie oceniajcie kazdego co cwiczy na siłowni ze koksuje bo to jest absurd. Znam goscia który po cieżkiej chorobie zaczał cwiczyc jakies 5 lat temu i teraz tez niezle wygląda a nic nie brał. Zaczał cwiczyc bo musiał, groził mu zanik miesni. Pozdrowiena dla wszystkich
Powrót do góry
kyniu
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Mar 29, 2006 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak czytam to smiac mi sie chce z niektorych,kulturystyka to nie tylko machanie zelazem jak to napisal heniek to jest styl zycia mnóstwo wyrzeczen i samodyscypliny.co do dopingu to kazdego indywidualna sprawa chcesz byc duzy cwicz na sucho chcesz byc jeszcze wiekszy i odnosic sukcesy w kulturystyce bierzesz taka juz jest zasada. w kolarstwie atletyce czy w innych sportach tez jest teen problem wiec tylko bezsensownie obrywa kulturystyka:) znam sie troche na tym sporcie mimo ze nie staram sie napompowac z dnia na dzien ,ale wydaje mi sie bezsensowne komentowanie czegos o czym sie nie ma pojecia, przydala by sie w tym tenmacie osoba ktora zajmuje sie tym sportem na dosc wyskoim poziomie i moze wytlumaczyla by tym ludziom co to jest naprawde za sport,czy jak kto woli napinka przed lustrem Cool
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: