« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WYDZIELONY: "Ludzie płacą wysokie podatki, ale za to.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ludzie płacą wysokie podatki, ale za to państwo daje im mnóstwo od siebie

I to niby jest zaleta? Mi jest głupio żyć ze świadomością, że chodzę do szkoły którą mi funduje społeczeństwo. To jest jawna kradzież. Popierając socjalizm popierasz legalizację złodziejstwa i niewolnictwa (PRZYMUS płacenia podatków)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
Cytat:

I to niby jest zaleta? Mi jest głupio żyć ze świadomością, że chodzę do szkoły którą mi funduje społeczeństwo. To jest jawna kradzież. Popierając socjalizm popierasz legalizację złodziejstwa i niewolnictwa (PRZYMUS płacenia podatków)

hahaha... Chłopcze, Ty wogóle wiesz co to jest socjalizm?

Nie wspomnę już o twoim "porównaniu" podatków do niewolnictwa...

Podejrzewam, że podatki płacą twoi rodzice. Jak będziesz sam zarabiał pieniądze to możesz wybrać prywatną szkołę, w której dowiesz się że wiedza kosztuje... oj kosztuje...

A jak Ci sie nie podoba, przeprowadź się do dżungli amazońskiej, gdzie nie ma szkół i podatków, a płaci się kozami albo muszelkami...

Ostatnio zmieniony przez Jay dnia Sob Wrz 08, 2007 23:35, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
Cytat:

Akurat tutaj ludzie myślą inaczej.
W którymś z krajów skandynawskich przeprowadzono referendum.
Pytanie było proste. Czy jesteś za obniżeniem podatków, w zamian za rezygnację z socjalu.
Społeczeństwo opowiedziało się przeciw.
Tutaj ludziom żyje się dobrze z takimi podatkami, bo mają coś w zamian, w Polsce podatki są wysokie, a w zamian nie dostajemy praktycznie nic.
Przymus płacenia podatków... czyli chciałbyś ich nie płacić??
A jak napadną na Ciebie?? Skoro nie chcesz płacić podatków... nie wołaj policji.
A jak zapali się Twój dom?? Nie dzwoń po straż...
ONI są opłacani z podatków.
Przykłady można by mnożyć... podatki są koniecznością... byle w zamian za nie otrzymać dość od państwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sob Wrz 08, 2007 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
Cytat:

Z grubej rury poleciałeś nie ma co Jęzor Co do tej szkoły to mamy XXI wiek. Wcale nie masz przymusu chodizc do publicznej szkoły opłacanej z podatków. Czy są prywatne przedszkola i sie za nie płąci? Są. czy są prywatne szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie? Są. Nie rozumiem w czym rzecz. Masz wybór. A jeśli nie sam nie płacisz podatków to raczej siedź cicho i sie ciesz że nie pałcisz za szkołe tylko oplaca ci ją państwo.
Powrót do góry
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszyscy zauważyli że mój wpis był sporym uproszczeniem. Ale po kolei:
Cytat:
hahaha... Chłopcze, Ty wogóle wiesz co to jest socjalizm?

Czemu sądzisz, że nie wiem? Pisząc szkoła miałem na myśli skołę wyższą, nie mogłeś tego wykluczyć. Tak więc nie jestem taki znowu młody.

Cytat:
Podejrzewam, że podatki płacą twoi rodzice

Może nie zauważyłeś że płacisz podatek kupując dowolny produkt w sklepie czy tankując benzynę. Ja to widzę.

Cytat:
możesz wybrać prywatną szkołę

Prywatne szkoły są bez sensu w sytuacji gdzie i tak publiczne finansowane są z podatków. Idąc do prywatnej płace podwójnie.

Cytat:
A jak Ci sie nie podoba, przeprowadź się do dżungli amazońskiej, gdzie nie ma szkół i podatków

Skomentowałem wypowiedź o Norwegii. Nie mogę się wyprowadzić z Norwegii bo tam nie mieszkam. U nas przecież podatki są niższe, chociaż i tak tego nie popieram.

Cytat:
Akurat tutaj ludzie myślą inaczej.

Wcale nie podejrzewam, że myślą tak samo. Uważam tylko, że takie myślenie jest nieuczciwe. MOIM zdaniem oczywiście.

Cytat:
A jak napadną na Ciebie?? Skoro nie chcesz płacić podatków... nie wołaj policji.
A jak zapali się Twój dom?? Nie dzwoń po straż...

Dodałbym do tego jeszcze wojsko i pensje dla władz no i jeszcze drogi publiczne są konieczne. Tyle podatków wg mnie jest niezbędnych. Może o czymś zapomniałem ale to i tak wyszłoby kilka procent pensji.

Cytat:
Wcale nie masz przymusu chodizc do publicznej szkoły opłacanej z podatków

Ale idąc do szkoły pryatnej nie jestem zwolniony z płacenia za publiczną, jak już w sumie mówiłem.

Cytat:
siedź cicho i sie ciesz że nie pałcisz za szkołe tylko oplaca ci ją państwo
i to wg ciebie uczciwa postawa?

A co do porównania przymusu płacenia podatków do niewolnictwa chodziło mi o to, że np osoba która nie pracuje (bo np jej się nie chce) dostaje zasiłek. Ale nie od ludzi dobrej woli, jak to powinno mieć miejsce, ale od wszystkich ludzi pracujących, czy chcą czy nie chcą. Czyli osoba pracująca jest na usługach osoby, która nie pracuje. No to jak to inaczej nazwać? Ja osobiście popieram wspomaganie ludzi w potrzebie, ale dlaczego zmusza się do tego ludzi, którzy tego nie popierają?
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tak samo jest teraz z emeryturami. Emeryt tez jest teraz na łasce osób które pracują bo to one opłacają jego świadczenie które powinni być opłącane z jego składek jednak jest inaczej.
Co do kwestii opłacania szkoły przez państwo to uważam że to jest uczciwa postawa bo niby jaka ma być? Płacąc podatki oczekujesz czegoś od państwa prawda? Szkoły, opieka medyczna, straż, policja wojkso itd. W przecwnym wypadku nioe płacił byś podatków tylko jakiś haracz bo te pieniądze by ci się w żaden sposób nie zwróciły.
Powrót do góry
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezbyt rozumiem o co chodzi z haraczem. No bo prywatyzacja szkół musi oznaczać likwidację podatku na szkolnictwo, no nie? Chociaż z drugiej strony prywatyzacja szkół musiałaby pociągnąć za sobą zdjęcie obowiązku edukacji (no bo jak państwo miałoby wymagać czegoś za co trzeba zapłacić), chociaż jeśli teraz ludzi stać na opłacanie szkół publicznych to prywatne mogliby tym bardziej (bo nie trzeba płacić urzędnikom rozdzielającym kasę)
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
Niezbyt rozumiem o co chodzi z haraczem. No bo prywatyzacja szkół musi oznaczać likwidację podatku na szkolnictwo, no nie?...
... chociaż jeśli teraz ludzi stać na opłacanie szkół publicznych to prywatne mogliby tym bardziej (bo nie trzeba płacić urzędnikom rozdzielającym kasę)

Skoro uważasz, że to takie proste to wytłumacz mi jedną kwestię - jak wówczas bedzie wyglądał rozwój szkolnictwa ???
Uważasz, że będzie nas stać na pobudowanie nowych szkół, otwieranie nowych kierunków, wyposażanie w nowoczesne pomoce naukowe itd ???
kto będzie budował - szkoły istniejące będą sobie filie zakładać ??? Ok tylko ile w takim razie będziemy płacić za naukę ??? Kto pokryje prace nad całą obudową - programy nauczania, podręczniki, egzaminy, doskonalenie kadr, konferencje dla n-li itd...
a może tzw. wolną amerykankę sobie zafundujemy - każda szkoła sobie, bez ładu i składu, co kto uważa tego będzie nauczał...
a w ogóle to co to wszystko ma do tematu i zasad Kaczyńskiego ????
Powrót do góry
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do tematu o p. Kaczyńskim rzeczywiście nie ma to nic:)
A co do rozwoju szkolnictwa to wydaje mi się, że mógłby być lepszy niż jest teraz, za sprawą konkurencji. Lepsi nauczyciele mogliby zarabiać więcej, dzięki temu chętnie by się rozwijali. Szkoła nie chciałaby im dać wyższej pensji? Poszliby do takiej, która im da.
Cytat:
Uważasz, że będzie nas stać na pobudowanie nowych szkół, otwieranie nowych kierunków, wyposażanie w nowoczesne pomoce naukowe itd ???
Jasne, że tak. Popatrz na szkoły prywatne teraz. Zazwyczaj bija pod tym względem szkoły publiczne na głowę.
Cytat:
programy nauczania, podręczniki, egzaminy
uczelnie wyższe różnią się programami i jakoś to działa.
Cytat:
co kto uważa tego będzie nauczał...

a rodzice decydują czego ich dziecko ma być uczone. ważne, żeby przygotowywały do państwowych egzaminów.
Wydaje mi się, że to by działało. Skoro mamy wolny rynek wśród producentów samochodów i jeździmy coraz lepszymi samochodami, to dlaczego tu miałoby się nie udać? Takie jest moje zdanie.
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
Niezbyt rozumiem o co chodzi z haraczem. No bo prywatyzacja szkół musi oznaczać likwidację podatku na szkolnictwo, no nie? Chociaż z drugiej strony prywatyzacja szkół musiałaby pociągnąć za sobą zdjęcie obowiązku edukacji (no bo jak państwo miałoby wymagać czegoś za co trzeba zapłacić), chociaż jeśli teraz ludzi stać na opłacanie szkół publicznych to prywatne mogliby tym bardziej (bo nie trzeba płacić urzędnikom rozdzielającym kasę)

Kolego, jakby mój profesor od polityki społecznej usłyszał co Ty wygadujesz to by Cię w życiu do egzaminu nie dopuścił...
Powrót do góry
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jay napisał:
Szur napisał:

Kolego, jakby mój profesor od polityki społecznej usłyszał co Ty wygadujesz to by Cię w życiu do egzaminu nie dopuścił...

a o czym to świadczy?... z czystej ciekawości pytam Jęzor
Powrót do góry
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jay napisał:

Też znam kilku profesorów i wiem że sa różni, więc zamiast tego mógłbyś napisać coś mądrego skoro się na tym znasz. Chętnie się czegoś nauczę, pisze tylko co mi się WYDAJE słuszne. Jakbyś nie zauważył w moim poście, który cytujesz jest właśnie dylemat. Chociaż z drugiej strony nie napisałeś czy Ciebie pan profesor dopuścił. Jeśli nie to o nic nie pytam.
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
A co do rozwoju szkolnictwa to wydaje mi się, że mógłby być lepszy niż jest teraz, za sprawą konkurencji. Lepsi nauczyciele mogliby zarabiać więcej, dzięki temu chętnie by się rozwijali.

Ciekawe jakim cudem bo jak napisałes skoro szkoła była by płatna to państwo musiało by znieść obowiązek edukacji a wtedy nikt by się nie uczył. Młody człowiek nie chce się uczyc i to jest fakt. Do tego dochodzi też to że skoro nikt się nie uczy to nic nie działa, nie ma lekarzy, nie ma piekarzy itd. itp. jedny, słowem nie ma nic. Co ty od Kononowicza jestes? Jęzor
Powrót do góry
Jay
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Nie Wrz 09, 2007 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
Jay napisał:

Też znam kilku profesorów i wiem że sa różni, więc zamiast tego mógłbyś napisać coś mądrego skoro się na tym znasz. Chętnie się czegoś nauczę, pisze tylko co mi się WYDAJE słuszne. Jakbyś nie zauważył w moim poście, który cytujesz jest właśnie dylemat. Chociaż z drugiej strony nie napisałeś czy Ciebie pan profesor dopuścił. Jeśli nie to o nic nie pytam.

Posłuchaj...
Każdy może mieć swoje poglądy.
Przyznaję, że Twoje poglądy są dla mnie co najmniej kontrowersyjne i nie umieszczone w żadnych normalnych, a już najbardziej polskich realiach.
Piszesz, że podatki to nie niewolnictwo... Możesz nazywać to jak chcesz, ale właśnie dzięki tym podatkom państwo funkcjonuje i jest w stanie (lepiej lub gorzej) zagwarantować bezpieczeństwo i zaspokojenie potrzeb na różnych płaszczyznach. Na tym polega państwo socjalne...
Społeczeństwo to pewnego rodzaju umowa generacyjna - ludzie płacą za coś co przysłuży się wszystkim, wpływa na ogólny rozwój państwa, wzrost gospodarczy itd. Nie płać podatków, ale nie oczekuj, że dostaniesz coś od państwa.

Druga sprawa
Państwo zapewnia każdemu bezpłatny dostęp do nauki. To nie tak, że idzie Szur do szkoły, a Kaczyński, Giertych czy inny polityk wyciąga określoną sumę kasy odłożoną na twoją edukację. Edukacja to nie tylko szkoły, jak to ktoś słusznie już wcześniej wspomniał. Pieniądze z podatków nie idą tylko na "kredę do tablicy".

Rozumiem twój entuzjazm w popieraniu prywatnego szkolnictwa... Fakt, często zapewnia wyższy standard nauczania, ma lepsze zaplecze, daje większe możliwości. Ale w obecnych realiach stanowi ono tylko uzupełnienie dla tego co daje Ci państwo. Swoją drogą są lepsze i gorsze uczelnie. Przepisy dotyczące tworzenia i działalności w Polsce prywatnych szkół wyższych są dość liberalne i często te szkoły z gruntowym przekazywaniem wiedzy mają mało wspólnego.

Twoim zdaniem, szkoła nie powinna być obowiązkowa...
Jasne... Już widzę jak dzieciaki same, z własnej nieprzymuszonej woli garną się do szkoły. Albo jak jakaś rodzina patologiczna posyła dzieciaka do szkoły bo ma taki gest... No i pewni jeszcze kupią dziecku mundurek i nowy piórnik. Wierzysz w to?
Człowieku, co Ty chcesz zrobić z Polski? Ciemnogród? Zaścianek Europy? Zastanowiłeś się przez chwilę nad tym co mówisz?

P.S.
Proponuję wydzielić odrębny temat do dyskusji, ale pewnie w dziale o szkole coś takiego kiedyś było
Admin: Mówisz - masz Oczko
Powrót do góry
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Pon Wrz 10, 2007 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na tym polega państwo socjalne...
Wiem, że na tym ono polega. Właśnie przeciwko niemu występuje. Przecież to nie jest jedyny model państwa.
Cytat:
nie umieszczone w żadnych normalnych, a już najbardziej polskich realiach.
A z tym się całkowicie nie zgodzę. Pomijając to, że wg mnei państwo socjalne jest nieuczciwe wobec obywateli (niech będzie, ze to moje prywatne odczucie) to ono może funkcjonować w kraju takim jak Norwegia, ale właśnie w Polsce wyjątkowo nie. Przyczyna? W Norwegii urzędy przez ręce których przechodzi 70% pensji podatników, nie kradną. W Polsce podatki sa niższe, a kradną na potęgę. I mamy 2 wyjścia: przekonać ludzi, żę kradzież jest zła (jak?) lub sprawić, żę przez ich ręce przejdzie jak najmniej pieniędzy.

Cytat:
Już widzę jak dzieciaki same, z własnej nieprzymuszonej woli garną się do szkoły
Teraz się też nie garną. Od tego mają rodziców. Z pewnością wziąłeś to pod uwagę, bo napisałeś o rodzinach patologicznych. No to jest problem, chociaż z drugiej strony, jaka rodzina jest rodziną patologiczną. Taka która bije dzieci? A może taka która nie chce posłać dziecka do szkoły bo uważa, żę sama go nauczy potrzebnych rzeczy (np czy wg ciebie nie można przygotować się do matury bez szkoły? Poza tym i tak większość chodzi na korepetycje - wyższa jakość świadczonych usług, bo korepetytor musi dbać o klienta). No i wreszcie dlaczego państwo ma decydować zamiast rodziców, skoro państwo nie jest mądrzejsze, jako że w ustroju demokratycznym władze pochodzą z ludu. Parlament reprezentuje obywateli i tak jak wśród obywateli, dominują średniaki (krzywa Gaussa)

Cytat:
Człowieku, co Ty chcesz zrobić z Polski? Ciemnogród? Zaścianek Europy?

Nie obraź się, ale to mi wygląda na typowy polski kompleks. Byle się nie wychylić poza mainstream.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
Skomentowałem wypowiedź o Norwegii. U nas przecież podatki są niższe....

Czy aby na pewno niższe??
przy płacy na rękę 5000/mc... narzuty wynoszą drugie tyle !!
A przecież wszystko co "odciągają" nam od pensji to jakiś podatek, ZUS to też podatek.
sprawdź sam...
http://firma.onet.pl/2,kalkulator.html

Łączny koszt wynagrodzenia 100% 10239.53
Wynagrodzenie brutto 82.91% 8489.78
Wynagrodzenie, które otrzymasz 48.83% 5000.00
Potrącone z wynagrodzenia
Składka na ubezpieczenie emerytalne 9,76% 828.60
Składka na ubezpieczenie rentowe 3.50% 297.14
Składka na ubezpieczenie chorobowe 2,45% 208.00
Składka na ubezpieczenie zdrowotne (cz. I) 7,75% 554.59
Składka na ubezpieczenie zdrowotne (cz. II) 1,25% 89.45
zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych 17.81% 1512.00
Składka na II filar
(kwota ta jest pobierana ze składki na ubezpieczenie emerytalne, płaconej przez pracownika) 7,3% 619.75
Dopłacone przez Pracodawcę
Składka na ubezpieczenie emerytalne 9,76% 828.60
Składka na ubezpieczenie rentowe 6,5% 551.84
Składka na ubezpieczenie wypadkowe 1,80% 152.82
Składka na Gwarantowany Fundusz Świadczeń Pracowniczych 0,10% 8.49
Składka na Fundusz Pracy 2,45% 208.00

sorki za tasiemca...

i co?? wyższe w Norwegii??
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2007 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..

Ostatnio zmieniony przez Adas dnia Pią Wrz 14, 2007 15:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sro Wrz 12, 2007 09:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, to jest aż zabawne, że ci którzy mogą obniżyć podatki są z tych podatków utrzymywani:)

A co do wypowiedzi Marian_a to tak gdzieś szacowałem, że w Polsce zżerają 50% (swoją drogą lista tych składek jest imponująca), ale myślałem że w krajach skandynawskich te podatki sięgają nawet 70%.
A jeszcze warto zauważyć, że kupując nawet głupi jogurt, podatek daje się we znaki kilkakrotnie. No bo ze sprzedaży jogurtu sklep musi utrzymać pracowników (pensja dla pracownika obciążona jest podatkiem), dostawca oprócz pensji musiał jeszcze zatankować paliwo (obciążone dużą akcyzą) i nieświadomy konsument myśli, że zapłacił w cenie jogurtu tylko ten 7% podatek (przeczytałem w wikipedii, że vat od żywności wynosi 7%, więc nie ręczę)
Powrót do góry
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na takie coś jeszcze trafiłem http://www.upr.org.pl/main/artykul.php?strid=1&katid=74&aid=6269
Powrót do góry
Nobody
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładnie napisane "Chcemy niższych podatków, będziemy mogli kupić więcej, będzi się nam lepiej żyło" ok. Tylko jak to zrobić? Czy na serio politycy myslą że wyborcy nic nie rozumieją? Zamiast walić pustymi hasłami jak "Chcemy mniejszych podatków" powiedziec jak chca to zrobić. Ciekaw jestem jaka dziura w budżecie by powstała gdyby np. zmniejszyc podatek dochodowy, albo czy ludizom później by sie lepiej żyło gdyby teraz im zmniejszyć skałdki ZUS. Nie oszukujmy się każdy by chciał płacic niskie podatki albo nie pąłcić ich wcale, ale wątpie żeby takie coś dało się zrobić w Polsce.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
A co do wypowiedzi Marian_a to tak gdzieś szacowałem, że w Polsce zżerają 50%

Akurat wyszło 50%, bo przy takich zarobkach od pewnej kwoty płacimy już 30% stawkę podatku, więc suma wychodzi właśnie 50%.
Ale... padł niedawno pomysł, częściowo słuszny, częściowo chory (dlaczego...? wyjaśnie w PS. ), pensja minimalna na rękę 2300zł.
Przy takiej pensji całkowity koszt to 4136zł. (chyba jeszcze przy poprzedniej stawce składki rentowej), czyli narzut, czyli podatki...1836 zł... przy najniższej skali podatkowej.

PS. Czemu słuszny i zarazem chory pomysł z minimalną 2300?? Bo z jednej strony przy takiej pensji ludzie godnie by żyli , a z drugiej, wielu pracodawców by zwolniło ludzi, nie mogąc zapłacić pracownikowi takiej wypłaty. Pracownik ma na siebie zarobić i jeszcze przynieść godziwy zysk dla pracodawcy. Nie w każdym przypadku byłoby to możliwe
Powrót do góry
Adas

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..

Ostatnio zmieniony przez Adas dnia Pią Wrz 14, 2007 15:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2007 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adas napisał:
niech ludzie nie narzekaja ze wszystko podrozeje 2x.

Może niekoniecznie 2 razy... ale podrożeje
Tutaj zarabia się dużo, ale i ceny są wysokie np fryzjer męski (skromne strzyżenie) 150zł, u nas już za 10 się obetniesz.
Podobnie w PL, jak dasz pracownicy 4200 z narzutami... nie sprzedasz Tyskiego za 2 zł, bo zbankrutujesz, inna sprawa, że Tyskie podrożeje i u producenta. Więcej browar zapłaci pracownikowi broaru, więcej dostanie kierowca, który rozwozi po hurtowniach... itd.
Jeśłi minimalna na rękę byłaby 15 zł/h , a nie 5 zł fryzjer weźmie 20 zł, a nie 10 (przynajmniej 20).
Wszystko by podrożało, jedno niewiele inne bardzo znacząco.
A fakt że bezrobocie by wzrosło momentalnie jest oczywisty.
Sumując... większość społeczeństwa by straciła na tym. Pensje powinny się zrównać z unijnymi, ale powoli i nie decyzjami odgórnymi.

Pamiętam, że kilka lat temu jakiś polityk wyskoczył z pomysłem podatku katastralnego, w wysokości... 10% rocznie !!
Czyli... masz dom wart pow 200 tys, rocznie zapłaciłbyś 20tys podatku, co 10 lat oddajesz równowartość swojego domu państwu Bardzo szczęśliwy
Całe szczęście.... szybko oszołoma uciszono Oczko

Coś zaświtało w związku z obniżką składki rentowej... to jedyny pozytywny efekt rządów Kaczyńskich Oczko
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marian_ napisał:

... Coś zaświtało w związku z obniżką składki rentowej... to jedyny pozytywny efekt rządów Kaczyńskich Oczko

projekt obniżenia składki złożony został juz na początku kadencji tego nieszczęsnego sejmu przez PO i zakładał obniżenie od ręki tego, co Kaczyński rozłożył na raty....
ale to tak tylko celem sprostowania - samo obniżenie dziwnie się ma do polityki Kaczyńskich - krzyczą, że np. ulga rodzinna jest dla najbogatszych - a kto najwięcej zyskał na obniżeniu składki rentowej ??? oczywiście, że im większy zarobek tym większy zysk... a co się dzieje, co żołnierze PiSowi głoszą - uznają to za sukces (słuszne i normalne) ale sami sobie zaprzeczają krytykując inne pomysły dające podobny skutek, przy czym koronny argument to największy zysk dla bogatych...
Zgadzam się z Marianem - powinniśmy dojść do zarobków UE stopniowo - tylko moim skromnym zdaniem powinno się opracować i ogłosić mechanizmy tego dochodzenia, konkretne propozycje z konkretnymi terminami - tak coby absolwent wchodzący na rynek pracy wiedział czego się spodziewać i sam skalkulował, czy opłaci mu się wyjechać do Irlandii, Anglii czy Norwegii Jęzor , czy zatrudnić się w kraju i spokojnie czekać na lepsze zarobki
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2007 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szur napisał:
myślałem że w krajach skandynawskich te podatki sięgają nawet 70%.

Cytat:
Osoby pracujące w Norwegii na podatki przeznaczają średnio 30 proc. Stawka podatku zawiera jednak także ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

źródło
Powrót do góry
Szur
Nawijkaaaaaaaaaa!!!
Nawijkaaaaaaaaaa!!!

PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo z tego co czytałem Norwegia jest wyjątkowa wśród krajów skandynawskich za sprawą bogactwa surowców i że ten socjal sobie fundują z eksportu, bo nie mają co robić z kasą. To chyba nie ma co ich z Polską porównywać.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: