« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziękuję :-))
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 12:42    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
jazzmen napisał:
derek napisał:
Tomaszek napisał:
Na początku oczywiście gratuluje pani Irenie mandatu poselskiego i czekam na korzyści płynące przede wszystkim dla naszego miasta i powiatu z kasy centralnej.

Na te korzyści tak ufnie bym nie czekał, bo właśnie minister Kudrycka zabrała 0,5 miliarda euro kilkudziesiesięciu uczelniom, które przygotowały projekty, wydały na to duże pieniądze, a teraz guzik z tego mają.

hm, a ja patrze na to z innej strony...
skoro są to tak naprawde kluczowe projekty i są az tak ważne , to w procedurze konkursu pokonają wszystkich w cuglach nieprawdaż?...więc o co tutaj się pienić?...

chyba o to, że trzeba jednak sie wysilić i stanąć do konkursu...z innymi, którzy nie mieli tego zaszczytu znaleźć się na liście układanej przez polityków...

Niewiele wiesz na ten temat. Konkurs właśnie był rozpisany i projekty tych uczelni go wygrały. Rektorzy wydali na nie duże pieniądze, czasem nawet około miliona. Mało tego, podpisano z nimi już wstępną umowę i niektóre uczelnie podjęły pierwsze prace. Po zmianie władzy konkurs unieważniono i rozpisano nowy, do tej pory nie wiadomo z jakiego powodu i sama minister Kudrycka nie zna jeszcze wymagań które muszą spełniać projekty w nowym konkursie. Jest to decyzja typowo polityczna, a przecież miało być odpowiedzialnie, fachowo, aby żyło się lepiej ... wszystkim. Jedno jest pewne, nowe procedury trochę potrwają i zamiast inwestycji to około roku czasu trzeba będzie poczekać na te pieniądze.

widzisz, co do zasady, gdy o czymś pisze to wiem o czym...ty widać nie stosujesz tej zasady...

polecam ci lekturę (który to już raz??...Jęzor ) odpowiednich przepisów i procedur...jeżeli chcesz, to dla zaoszczędzenia tobie czasu podesle ci linki Jęzor
sprawa wygląda tak, że projekty które znalzały sie na indykatywnym wykazie projektów zostały wybrane w drodze pozakonkursowej z uwagi na ich rzekomy strategiczny wpływ na rozwój danej gałęzi czy też branży...podpisano umowy WARUNKOWE a warunek ziściłby się gdyby te podmioty złożyły pełną dokumentację projektową, która zostałaby zaakceptowana...

jak każdy który przygotowuje sie do składania projektów w trybie konkursu nalezy ponieść koszt przygotowania dokumentacji...i gdzie tutaj jest ta niesprawiedliwość??

żadne pieniędze nie przepadną, jeżeli faktycznie te projekty są aż tak bardzo strategiczne i żaden wydatek poniesiony na dokumentacje nie zostanie zmarnowany...zmieni sie jedynie trybn wyoru projektu - własnie na bardziej przejrzysty - konkursowy

Uśmiech
i teraz juz mogę powiedzieć
ty niewiele wiesz na ten temat Jęzor

To po co Kudrycka zażyczyła sobie pod koniec grudnia uzupełniania dokumentacji złożonej przez uczelnie? Dlaczego zmienia reguły w trakcie gry? Przecież jeśli chciała zrobić typowy konkurs z komisją to mogła to zrobić dla kolejnych projektów. Po co to utrudnianie i komplikowanie drogi do pozyskania śroków naszym uczelniom? Nie słyszałem aby były jakieś wątpliwości co do jakości projektów które wygrały i znalazły się w wykazie. Chodzi o to aby pieniędzy nie dostała uczelnia, która zdaniem rządzącej ekipy nie powinna, a robi się to pod pretekstem rozpisania nowego konkursu w którym nawet wymagania nie są jeszcze znane. Kudrycka działa na szkodę polskiej nauki i młodzieży. Na wczorajszym spotkaniu z rektorami wyszła blado i nie przedstawiła żadnych konkretnych powodów swojej decyzji tłumacząc się "dobrem młodzieży"...

czy ty rozumiesz po polsku???...
co znaczy słowo "POZAKONKURSOWY" nie było żadnego konkursu...bo to był tryb bezkonkursowy...były niby jaies tam społeczne konsultacje itp itd...uczelnie przysłałby WSTĘPNE opisy projektów i na tej podtsawie oceniono ich strategiczność....i zrobili to politycy z MRR i nikt inny

konkurs to ma być TERAZ - bo jeszcze nie było żadnego !!!! dotarło??!!!!

a dopuszczasz do wiadomości że są też inne uczelnie poza tymi które były na tej liście???dlaczego one mają startować w konkursie ...a tamte nie musiały?????co????

w kategoriach politycznych myslisz ty ...i nie przekładaj tego na wszystkich

Nie były to żadne konsultacje. Projekty oceniali fachowcy, a nie tylko decydowali politycy. Powtarzam jeszcze raz - zmienia się reguły w trakcie gry. Wykaz uczelni został już opublikowany w "Monitorze Polskim". Warto aby Kudrycka przedstawiła zastrzeżenia, jakie komisja weryfikacyjna miała do projektów, bo jak dotychczas nie podano powodów do unieważnienia procedury. Nadal nie są znane nowe kryteria oceniania projektów. Podobno Komisja Europejska zmieniła kryteria, które uczelnie musiały spełniać, by się na listę dostać. Jak informowały unijne źródła, zmiana ta nastąpiła tylko w jednym celu, by wyeliminować Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. A zatem kryteria, chodzi tu głównie o kryterium prowadzenia przez uczelnię studiów III stopnia - doktoranckich, zostały zmienione już po zakończeniu procesu tworzenia listy indykatywnej.

Dlaczego takie działania uważam za typowo polityczne i ideologiczne? Inny przykład.
"Ujawniona" w grudniu ubiegłego roku przez dziennikarzy "Gazety Wybiórczej" w pełnej przekłamań publikacji sprawa dzierżawy gruntów przy Porcie Rzecznym w Toruniu Warszawskiej Prowincji Redemptorystów miała być - jak twierdzili politycy PO i jak sugerowali niektórzy dziennikarze - dowodem na rzekomo niezgodne z prawem działania o. Tadeusza Rydzyka i dyrekcji Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. Nie czekając na wyniki jakiejkolwiek kontroli, Tusk zdymisjonował prezesa ZKGW Mariusza Gajdę. Wiceminister Stanisław Gawłowski, nie czekając na jakiekolwiek ustalenia kontroli, wyrokował o rzekomych nieprawidłowościach i "zaskakującej szybkości podejmowanych decyzji". Wielka afera, jaką rzekomo miała być ta sprawa, okazała się burzą w szklance wody. Kontrola w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej nie wykazała naruszenia prawa przez dzierżawcę, czyli Warszawską Prowincję Redemptorystów. Tusk (podobno nie dyskryminujący nikogo za poglądy) odwołał prezesa Gajdę tylko dlatego, że wydzierżawił tereny właśnie środowisku, na którym mści się odkąd doszedł do władzy. To jest myślenie w kategoriach politycznych, a nie merytorycznych.

a ty dalej swoje...
nie interesuje mnie przykrywka ideologiczna..
nikt nikogo nie wyklucza ze startowania w konkursach...każdy bedzie miał wtedy równe prawa...a nie jak było dotychczas...
wiec jesli te projekty mają taką wagę jaką im się przypisuje - nie będą miały najmniejszych problemów z uzyskaniem dofinansowania - w konkursie w którym wszyscy wystartują na jednakowych zasadach...

rozumiesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 13:22    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
a ty dalej swoje...
nikt nikogo nie wyklucza ze startowania w konkursach...każdy bedzie miał wtedy równe prawa...a nie jak było dotychczas...
wiec jesli te projekty mają taką wagę jaką im się przypisuje - nie będą miały najmniejszych problemów z uzyskaniem dofinansowania - w konkursie w którym wszyscy wystartują na jednakowych zasadach...

rozumiesz?

W normalnym państwie nie zmienia się reguł w trakcie gry, nie zmienia się przepisów które pozwalają na wyeliminowanie jakiegoś podmiotu. Chcieli zrobić konkurs z komisją - proszę bardzo - ale to postępowanie było już zakończone. Zresztą, chyba Unia nie nakazuje nam komplikować sobie samym życia? Jeśli Platformie zależy tak bardzo na konkursach to dlaczego nie uszanowała ich wyników zwalniając z odpowiedzialnych stanowisk wiele osób w całym kraju, które zostały w nich wyłonione, a w zamian tego obsadziła stołki partyjnymi działaczami?
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 13:28    Temat postu: Re: Dziękuję :-)) Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
jazzmen napisał:
a ty dalej swoje...

rozumiesz?

W normalnym państwie nie zmienia się reguł w trakcie gry, nie zmienia się przepisów które pozwalają na wyeliminowanie jakiegoś podmiotu. Chcieli zrobić konkurs z komisją - proszę bardzo - ale to postępowanie było już zakończone. Zresztą, chyba Unia nie nakazuje nam komplikować sobie samym życia? Jeśli Platformie zależy tak bardzo na konkursach to dlaczego nie uszanowała ich wyników zwalniając z odpowiedzialnych stanowisk wiele osób w całym kraju, które zostały w nich wyłonione, a w zamian tego obsadziła stołki partyjnymi działaczami?

juz powiedzialem co miałem do powiedzienia w tej sprawie.
mam nadzijee ze w sposób jasny dla większości hpowiczów...

kolejne mielenie tego samego na 4 rózne sposoby jest bez sensu...
zakońćze wiec na tym. bez odbioru
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj kochacie się widać bardzo, a oto co mam do powiedzenia po waszej ostrej wymianie poglądów:

1. Wykrzyknik "PiS-owi jednak przybyło po dwóch latach rządów 2 miliony nowych wyborców, więc mandat zaufania otrzymał."

No fakt, otrzymał, ale to były właśnie głosy LPRu i Samoobrony. Sposób w jaki PIS przy pomocy prokuratury, ABW, CBŚ i CBA zniszczył LPR i Samoobronę jest żałosny dla wielu myślących osób, jednak dla tych 2 milionów NIE. Nie jestem zwolenikiem ani jednej ani drugiej partii, ale sposób walki z Leppeem był wredny, żałosny typowy dla Kaczyńskiego-po trupach do celu. Trzeba było poczekać z klasą na wybory - i tak by nie weszli!

2. Wykrzyknik mecz Rambo Snajper - jazzmen-derek REMIS ze wskazaniem na jazzmena, dlaczego?

Strzałka Szczerze Wam powiem, że nie znam "szczegółowo tematów konkursowych", i nie wiem co i jak w sprawie zabrania 0,5 mld "ojro" przez p. Kurdycką. Jednak nie sądzę drogi Dereku, że ktoś zmienił reguły w trakcie gry. Dla mnie w dzisiejszych czasach to raczej mało prawdopodobne. A jakby było coś nie halo to PIS grzmiałby w niebogłosy więc coś o tej sprawie bym usłyszał.

Strzałka "Jeśli Platformie zależy tak bardzo na konkursach to dlaczego nie uszanowała ich wyników zwalniając z odpowiedzialnych stanowisk wiele osób w całym kraju, które zostały w nich wyłonione, a w zamian tego obsadziła stołki partyjnymi działaczami?"

Ostatnią osobą do krytykowania wymiany ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach jest sympatyk PIS. Takiej "stołkowni" jaka była za czasów PIS nie pamiętał nawet głęboki PRL. Przykład z lokalnego podwórka - konkurs na dyrektora Gimnazjum nr 2 - Jęzor - żałosne ... (i oby mieszkańcy Turku to pamiętali Wkurzony )

Strzałka Sądzę, że niektóre projekty mogą nie uzyskać funduszy i dofinansowań, bo prawda jest taka, że muszą mieć poparcie polityczne Beksa NIESTETY tak to w Polsce jest skonstruowane. I zadaniem pani poseł jest przede wszystkim LOBBOWAĆ na rzecz projektów z Turku i powiatu tureckiego.

i na koniec Derek to żeś mnie załamał z tą obroną Rydzykowego pola nad Wisłą w Toruniu. Dla mnie to jeden wielki przekręt!! Zszokowany DLACZEGO??
Już tylko ci powiem, że cena dzierżawy dla Rydzyka była kilkukrotnie niższa niż powinna.

Pozdrawiam
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Oj kochacie się widać bardzo, a oto co mam do powiedzenia po waszej ostrej wymianie poglądów:

Oj Tomaszek, jeszcze nie widziałeś nas w akcji. Jęzor Bardzo spokojnie w ostatnich postach dyskutowaliśmy.

Tomaszek napisał:
Takiej "stołkowni" jaka była za czasów PIS nie pamiętał nawet głęboki PRL. Przykład z lokalnego podwórka - konkurs na dyrektora Gimnazjum nr 2 - Jęzor - żałosne ... (i oby mieszkańcy Turku to pamiętali Wkurzony )

Rozumiem że wygrał nie ten co powinien, dlatego konkurs jest bee... Ja zaś jestem w pełni przekonany, że to był bardzo dobry wybór i zmiany które są wprowadzane w G2 tylko to potwierdzają.

Tomaszek napisał:
i na koniec Derek to żeś mnie załamał z tą obroną Rydzykowego pola nad Wisłą w Toruniu. Dla mnie to jeden wielki przekręt!! Zszokowany DLACZEGO??
Już tylko ci powiem, że cena dzierżawy dla Rydzyka była kilkukrotnie niższa niż powinna.

Kontrola w Funduszu nie potwierdziła tego.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:

2. Wykrzyknik mecz Rambo Snajper - jazzmen-derek REMIS ze wskazaniem na jazzmena, dlaczego?

heheheh...
nie ma jak to lewicowy sędzia w "meczu" rozgrywanym przez zdeklarowanego świeckiego liberała i katolckiego narodowca Jęzor (jakkolwiek łatki są przypięte tylko na potrzeby tego postu żeby nie było Jęzor )

tośmy sie derek doczekali arbitra hahahah Jęzor lol

ale coby nie mówić , nawet to ciekawe jest Jęzor...
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 02:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Rozumiem że wygrał nie ten co powinien, dlatego konkurs jest bee... Ja zaś jestem w pełni przekonany, że to był bardzo dobry wybór i zmiany które są wprowadzane w G2 tylko to potwierdzają.

Po części dobrze rozumujesz. Nie jest beee bo wygrał - jest beee bo zrobiono to tak że nawet dziecko po szkole specjalnej w tych warunkach wygrałoby ten konkurs Jęzor (notabene taki przypadek zdarzył się we Władysławowie gdzie radnym został człowiek po szkole specjalnej Zszokowany ). Skoro mówisz o fachowcach to Bińkowski do pięt nie dorasta Michałowiczowej! No ale była niewgodna dla władz bo umiała odszczeknąć Burmistrzowi i walczyć o swoje. Brakowało jej jak ja to nazywam "ludzkiego czynnika". Zaś obecnego pożal się Boże dyrektora znam osobiście i taki z niego fachowiec jak ze mnie transplantolog (innymi słowy żaden Uśmiech ) I przepraszam o jakich zmianach na lepsze mówisz Znak zapytania Znak zapytania Znak zapytania Znak zapytania Może o tym, że nie potrafił na początku roku przez ponad 2 tygodnie planu dla szkoły ułożyć? Podobno taki fachowiec z niego. Od wszyskiego. NA koniec żeby była jasność, jak chcieli zmienić Michałowiczową oczywiście mogli, ale nie na tego osobnika.

jazzmen napisał:
heheheh...
nie ma jak to lewicowy sędzia w "meczu" rozgrywanym przez zdeklarowanego świeckiego liberała i katolckiego narodowca (jakkolwiek łatki są przypięte tylko na potrzeby tego postu żeby nie było )
tośmy sie derek doczekali arbitra hahahah

Cóż przy ocenie brałem pod uwagę wasze wypowiedzi a nie kto kim jest z deklaracji. Ale miło mi, że zgadzamy się w jednym - świeckości państwa Polskiego. Kapela I trochę nie bardzo rozumiem uśmieszki - lewicowy znaczy ZŁY Znak zapytania

Pozdrawiam jak zawsze - świeckiego liberała i katolickiego narodowca - (na potrzeby tego postu)

PS Zapomniałbym, dzięki jazzmen za nazwanie mnie lewicowcem, którym się oczywiście deklaruje, a nie KOMUCHEM czy SPADKOBIERCĄ PZPR.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 02:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Tomaszek napisał:

Kontrola w Funduszu nie potwierdziła tego.

Podeśli mi linka z wynikami tej kontroli...
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 08:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:

Cóż przy ocenie brałem pod uwagę wasze wypowiedzi a nie kto kim jest z deklaracji. Ale miło mi, że zgadzamy się w jednym - świeckości państwa Polskiego. Kapela I trochę nie bardzo rozumiem uśmieszki - lewicowy znaczy ZŁY Znak zapytania

PS Zapomniałbym, dzięki jazzmen za nazwanie mnie lewicowcem, którym się oczywiście deklaruje, a nie KOMUCHEM czy SPADKOBIERCĄ PZPR.

nie miałem na mysli niczego złego Uśmiech chodziło mi raczej o komizm sytuacji a nie o ocenę polityczną Jęzor

nie ma sprawy Uśmiech pewnie młody jestes to z komuną nie masz nic wspólnego...co innego jak jestes trochę starszy ....noooo wtedy to zmienia postać rzeczy hahahaha Uśmiech Oczko
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
Tomaszek napisał:

nie miałem na mysli niczego złego Uśmiech chodziło mi raczej o komizm sytuacji a nie o ocenę polityczną Jęzor

nie ma sprawy Uśmiech pewnie młody jestes to z komuną nie masz nic wspólnego...co innego jak jestes trochę starszy ....noooo wtedy to zmienia postać rzeczy hahahaha Uśmiech Oczko

No a jak mam 31 lat to jestem:
a - stary
b - młody

zaznacz prawidłową odpowiedź
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
jazzmen napisał:
Tomaszek napisał:

No a jak mam 31 lat to jestem:
a - stary
b - młody

zaznacz prawidłową odpowiedź

odpowiedź a) hahaha...ale i tak z komuną nie masz za dużo wspólnego więc możesz odetchnać z ulgą Jęzor Oczko
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Skoro mówisz o fachowcach to Bińkowski do pięt nie dorasta Michałowiczowej! No ale była niewgodna dla władz bo umiała odszczeknąć Burmistrzowi i walczyć o swoje. Brakowało jej jak ja to nazywam "ludzkiego czynnika".

Potulna była jak baranek wobec burmistrzów. I przecież każdy wie jak zachowali się przedstawiciele burmistrza kojarzeni z TS-em. Była decyzja aby pozostawic ten układ i tyle.

Tomaszek napisał:
Zaś obecnego pożal się Boże dyrektora znam osobiście i taki z niego fachowiec jak ze mnie transplantolog (innymi słowy żaden Uśmiech ) I przepraszam o jakich zmianach na lepsze mówisz Znak zapytania Znak zapytania Znak zapytania Znak zapytania Może o tym, że nie potrafił na początku roku przez ponad 2 tygodnie planu dla szkoły ułożyć? Podobno taki fachowiec z niego. Od wszyskiego. NA koniec żeby była jasność, jak chcieli zmienić Michałowiczową oczywiście mogli, ale nie na tego osobnika.

Rozumiem, że możesz miec osobiste urazy, ale nie pisz nieprawdy. Nowy dyrektor wszedł do szkoły dopiero 1 września (stara dyrektorka złośliwie nie życzyła sobie aby mógł wdrożyc się w pracę i przygotowac rozpoczecie roku szkolnego). Więc za ułożenie planu to ona była odpowiedzialna. Nowego dyrektora też znam osobiście i środowisko G2 i wiem że zbiera bardzo pozytywne opinie. Możesz miec o nim inne zdanie, ale takie są fakty.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Tomaszek napisał:
Skoro mówisz o fachowcach to Bińkowski do pięt nie dorasta Michałowiczowej! No ale była niewgodna dla władz bo umiała odszczeknąć Burmistrzowi i walczyć o swoje. Brakowało jej jak ja to nazywam "ludzkiego czynnika".

Potulna była jak baranek wobec burmistrzów. I przecież każdy wie jak zachowali się przedstawiciele burmistrza kojarzeni z TS-em. Była decyzja aby pozostawic ten układ i tyle.

Rozumiem, że możesz miec osobiste urazy, ale nie pisz nieprawdy. Nowy dyrektor wszedł do szkoły dopiero 1 września (stara dyrektorka złośliwie nie życzyła sobie aby mógł wdrożyc się w pracę i przygotowac rozpoczecie roku szkolnego). Więc za ułożenie planu to ona była odpowiedzialna. Nowego dyrektora też znam osobiście i środowisko G2 i wiem że zbiera bardzo pozytywne opinie. Możesz miec o nim inne zdanie, ale takie są fakty.

Ale jakiej nieprawdy?? Uczniowie z G2 nie mieli stałego planu ponad 2 tygodnie to kto był za to odpowiedziałny? Nie wiem czy złośliwie czy nie, ale skoro tak dobrze wypadł na konkursie i wygrał w drugim podejściu i od ponad 2 miesięcy wiedział, że będzie dyrektorem to mógł się wdrażać, bo miał takie prawo, ba powiem więcej obowiązek.

No a z tym pozostawieniem "układu" to właśnie przedstawiciele Burmistrza w drugiej turze zagłoswoali za Michałowiczową.... Darcie

Moje zdanie jest takie: Bińkowski nie zasłużył ani w najmniejszym stopniu, żeby zostać dyrektorem, ani pod względem moralnym, ani merytorycznym. To co najlepiej mu wychodziło to wieczne gadanie o czerwonej pajęczynie i precz z komuną. Żeby otrzymać takie stanowisko trzeba na nie zasłużyć i zapracować, na nie wychodzić.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jazzmen napisał:
odpowiedź a) hahaha...ale i tak z komuną nie masz za dużo wspólnego więc możesz odetchnać z ulgą Jęzor Oczko

Wnioskuję, że jesteś odemnie młodszy. Cool

Zacytuję mego mistrza fizyki z LO K>Koślę:
"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" - święta prawda
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
Ale jakiej nieprawdy?? Uczniowie z G2 nie mieli stałego planu ponad 2 tygodnie to kto był za to odpowiedziałny?

Takiej nieprawdy, że to Bińkowski odpowiadałza ułożenie planu. Dyrektor Michałowicz była za to odpowiedzialna. Pewnie wiesz, że plan lekcji układa się przed 1 września.

Tomaszek napisał:
Nie wiem czy złośliwie czy nie, ale skoro tak dobrze wypadł na konkursie i wygrał w drugim podejściu i od ponad 2 miesięcy wiedział, że będzie dyrektorem to mógł się wdrażać, bo miał takie prawo, ba powiem więcej obowiązek.

Pewnie, że miał takie prawo. Ale była drektorka odmawiała jakiejkolwiek współpracy, co wszystkim wiadomo. Plan lekcji i rozpoczęcie roku też ona przygotowywała. Utrudniała jak mogła, więc poza dokumentami które musiała wydać na polecenie burmistrza, nowy dyrektor do 1 września był praktycznie odcięty do szkoły.

Tomaszek napisał:
No a z tym pozostawieniem "układu" to właśnie przedstawiciele Burmistrza w drugiej turze zagłoswoali za Michałowiczową.... Darcie

Bo nie mieli już wyjścia. Pierwsza tura pokazała ich prawdziwe zamiary (i nie mam tu burmistrza Czapli na myśli).

Tomaszek napisał:
Moje zdanie jest takie: Bińkowski nie zasłużył ani w najmniejszym stopniu, żeby zostać dyrektorem, ani pod względem moralnym, ani merytorycznym. To co najlepiej mu wychodziło to wieczne gadanie o czerwonej pajęczynie i precz z komuną. Żeby otrzymać takie stanowisko trzeba na nie zasłużyć i zapracować, na nie wychodzić.

Moim zdaniem sobie zasłużył i dobrze że tamta skompromitowana kobieta już odeszła i jest wreszcie jest święty spokój.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Bo nie mieli już wyjścia. Pierwsza tura pokazała ich prawdziwe zamiary (i nie mam tu burmistrza Czapli na myśli).

Po pierwszej turze to zmienili tych co głosowali za Michałowiczową na tych co mieli głosować na Bińkowskiego - m.in. radny Jasak i jedna biedna pani wystraszona. Więc tu jakieś kompletne dyrdymały wypisujesz! Zszokowany

I nikt mnie nie przekona że Bińkowski zasłużył na dyrektorstwo. Za długo go znam żeby zmienić o nim zdanie.

Co do spornej kwestii planu to chyba jednak nie dojdziemy do konsensusu. Aha, żeby była jasność - nie jestem żadną rodziną, znajomym ani przyjacielem p. Michałowiczowej. Widziałem ją na oczy ze 5 razy w życiu. Moje zdanie na jej temat wypracowane jest na podstawie dziesiątek rozmów z różymi ludźmi z G2.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 00:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
derek napisał:

Po pierwszej turze to zmienili tych co głosowali za Michałowiczową na tych co mieli głosować na Bińkowskiego - m.in. radny Jasak i jedna biedna pani wystraszona. Więc tu jakieś kompletne dyrdymały wypisujesz! Zszokowany

Gdzie tu widzisz dyrdymały? Całe szczęście że ich zmienili. W przeciwnym razie dla TS-u by się to bardzo źle skończyło. Zresztą, już po wszystkim to nawet jej najzagorzalsi zwolennicy przekonali się, że ta kobieta zupełnie się skompromitowała.

Tomaszek napisał:
Aha, żeby była jasność - nie jestem żadną rodziną, znajomym ani przyjacielem p. Michałowiczowej. Widziałem ją na oczy ze 5 razy w życiu. Moje zdanie na jej temat wypracowane jest na podstawie dziesiątek rozmów z różymi ludźmi z G2.

Nauczycielem się jest, dyrektorem się bywa. I chyba Michałowiczowa tego zbytnio nie rozumiała.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 09:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Tomaszek napisał:

derek napisał:
Gdzie tu widzisz dyrdymały? Całe szczęście że ich zmienili. W przeciwnym razie dla TS-u by się to bardzo źle skończyło. Zresztą, już po wszystkim to nawet jej najzagorzalsi zwolennicy przekonali się, że ta kobieta zupełnie się skompromitowała.

No właśnie tu Bardzo szczęśliwy - masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni, najpierw piszesz że chieli pozostawić ten układ, a potem że dobrze że zmienili skład komisji bo by się żle skończyło. Jak wcześniej powiedziałem nie jestem żadnym zwolennikiem Michałowiczowej, ale jakbym był na jej miejscu też bym się wkurzył. Dlaczego?! Gdybym wygrał konkurs, wszyscy by gratulowali, podpisali protokół i nagle okazało się, że wynik jest unieważniony i rozpisany II konkurs, w którym startujesz i nie masz szans, bo wiesz że możeż na czubku ..... stanąć i nie przeskoczysz. I powtarzam raz jeszcze najmniejsze prawo do krytykowania PO za zmiany na stanowiskach ma sympatyk PIS, bo takiej stołkowni jak za PIS nie było nawet w PRLu.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
No właśnie tu Bardzo szczęśliwy - masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni, najpierw piszesz że chieli pozostawić ten układ, a potem że dobrze że zmienili skład komisji bo by się żle skończyło.

Powiem tak, że polityka burmistrza Czapli jest na szczęscie inna niż części TS-u. Pisząc, że ktoś chciał zostawić stary układ, nie miałem burmistrza Czapli na myśli bo akurat ktoś inny tu zawinił.

Tomaszek napisał:
Jak wcześniej powiedziałem nie jestem żadnym zwolennikiem Michałowiczowej, ale jakbym był na jej miejscu też bym się wkurzył. Dlaczego?! Gdybym wygrał konkurs, wszyscy by gratulowali, podpisali protokół i nagle okazało się, że wynik jest unieważniony i rozpisany II konkurs, w którym startujesz i nie masz szans, bo wiesz że możeż na czubku ..... stanąć i nie przeskoczysz. I powtarzam raz jeszcze najmniejsze prawo do krytykowania PO za zmiany na stanowiskach ma sympatyk PIS, bo takiej stołkowni jak za PIS nie było nawet w PRLu.

Komisja tylko przedstawia swojego kandydata burmistrzowi. Akurat w przypadku tego konkursu zgłoszono wątpliwości co do równego traktowania kandydatów przez komisję, co też było powodem unieważnienia konkursu.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Komisja tylko przedstawia swojego kandydata burmistrzowi. Akurat w przypadku tego konkursu zgłoszono wątpliwości co do równego traktowania kandydatów przez komisję, co też było powodem unieważnienia konkursu.

Ktoś przewodniczył tej komisji, więc dlaczego nie zapewnił równych warunków wszystkim kandydatom? Dla mnie ten pretekst jest bzdurny!
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
derek napisał:

Ktoś przewodniczył tej komisji, więc dlaczego nie zapewnił równych warunków wszystkim kandydatom? Dla mnie ten pretekst jest bzdurny!

No właśnie, to już pytanie do przewodniczącego. Równego traktowania nie było więc zdziwiłbym się gdyby burmistrz Czapla nie unieważnił konkursu.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
No właśnie, to już pytanie do przewodniczącego. Równego traktowania nie było więc zdziwiłbym się gdyby burmistrz Czapla nie unieważnił konkursu.

Rzeczywiście ciężko się z Tobą dyskutuje i nic cię nie przekonuje. Czas zdjąć te okulary z oczu derek. Jesteś tak zaślepiony że aż promieniuje. Słoneczko

Raz ostatni powiem swoje zdanie.
Po 1 Konkurs miał się rozstrzygnąć na korzyść Bińkowskiego, ale nikt nie sądził, że Michałowiczowa wygra 1 głosem. Nie wiem czy w szoku czy w czym innym podpisano protokół komisji konkursowej, której notabene przewodniczącym był Burmistrz Mękarski i ogłoszono, że Michałowiczowa jest lepsza (bo wygrała).

Po 2 Bińkowski po przegranej chodził i biadolił, że go namówili na start, że mu obiecali stołek, że na pewno wygra a tu wielkie G, bo przegrał. Oczywiście jak to on wszystkiegoby się wyparł więc tego też się wyprze.

Po 3 Czas prezentacji był jedynie pretekstem do powtórzenia konkursu, aby wygrał Bińkowski - a to bzdura totalna. To tak jakby ktoś kto zdaje przed komisją konkursową na mianowanego i swoje osiągnięcia, przedstawia w 15 a nie 10 minut i ktoś by zakwestionował jego czas wypowiedzi. Pan Bińkowski był po prostu przygotowany tylko na 10 minut!

Po 4 Czekam na czasy, kiedy to przy kolejnym konkursie pan Bińkowski pozna smak goryczy po przegranej w konkursie w ten sam sposób.

Po 5 wychodzi na to, że życiowym błędem Michałowiczowej było to, że nie potrafiła zaprezentować się w 10 minut.

Ale po 6 .... na pewno cośby znaleźli, żeby powtórzyć konkurs.
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
derek napisał:

Rzeczywiście ciężko się z Tobą dyskutuje i nic cię nie przekonuje. Czas zdjąć te okulary z oczu derek. Jesteś tak zaślepiony że aż promieniuje. Słoneczko

Wyrażam swoje zdanie i rzeczywiście Twoje argumenty mnie nie przekonują. Natomiast nie pisz o "zaślepieniu" bo równie dobrze ja mógłbym takiego sformułowania użyć wobec Ciebie, zwłaszcza że w tym wątku podawałeś już nieprawdziwe informacje.

Tomaszek napisał:
Po 1 Konkurs miał się rozstrzygnąć na korzyść Bińkowskiego, ale nikt nie sądził, że Michałowiczowa wygra 1 głosem.

W komisji konkursowej są nie tylko przedstawiciele burmistrza, ale też kuratorium, nauczycieli, rodziców, związków zawodowych. Równie dobrze można byłoby stwierdzić, że w ZST miał wygrać Seńko, a w G1 Lisowa (choć niestety w tym przypadku nie miała kontrkandydata). Ale jeśli twierdzisz, że nikt nie sądził że Michałowiczowa wygra jednym głosem, to powiem odwrotnie. Pewne osoby były przekonane, że to właśnie Michałowiczowa wygra 1 głosem. Zapewniam Cię, że do dwunastu jeszcze umieją liczyć.

Tomaszek napisał:
Nie wiem czy w szoku czy w czym innym podpisano protokół komisji konkursowej, której notabene przewodniczącym był Burmistrz Mękarski i ogłoszono, że Michałowiczowa jest lepsza (bo wygrała).

Akurat "układ" pod patronatem burmistrza Mękarskiego zdecydował, że Michałowiczowa ma wygrać. Takie jest moje zdanie. Więc to co napisałeś w pkt. 1 jest częściowo prawdą, ale w drugą stronę.

Tomaszek napisał:
Po 3 Czas prezentacji był jedynie pretekstem do powtórzenia konkursu, aby wygrał Bińkowski - a to bzdura totalna. To tak jakby ktoś kto zdaje przed komisją konkursową na mianowanego i swoje osiągnięcia, przedstawia w 15 a nie 10 minut i ktoś by zakwestionował jego czas wypowiedzi. Pan Bińkowski był po prostu przygotowany tylko na 10 minut!

Totalną bzdurą jest twierdzenie, że czas prezentacji nie ma wpływu na ocenę kandydatów. Nie może być tak, że komisja ustala czas prezentacji na określoną ilość minut, a przewodniczący tą decyzję łamie i pozwala prezentować się wybranej kandydatce prawie trzykrotnie dłużej. I nie twierdź, że Bińkowski był przygotowany tylko na 10 minut bo skąd niby możesz to wiedzieć, a powtarzasz bzdury gdzieś tylko zasłyszane.

Tomaszek napisał:
Po 4 Czekam na czasy, kiedy to przy kolejnym konkursie pan Bińkowski pozna smak goryczy po przegranej w konkursie w ten sam sposób.

A ja życzę G2 jak najlepiej. Osobiste wycieczki mnie nie przekonują jakoś.

Tomaszek napisał:
Po 5 wychodzi na to, że życiowym błędem Michałowiczowej było to, że nie potrafiła zaprezentować się w 10 minut.

Rzeczywiście, opacznie sama sobie zaszkodziła. I przewodniczący komisji też jej w tym pomógł.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Sty 19, 2008 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
W komisji konkursowej są nie tylko przedstawiciele burmistrza, ale też kuratorium, nauczycieli, rodziców, związków zawodowych. Równie dobrze można byłoby stwierdzić, że w ZST miał wygrać Seńko, a w G1 Lisowa (choć niestety w tym przypadku nie miała kontrkandydata). Ale jeśli twierdzisz, że nikt nie sądził że Michałowiczowa wygra jednym głosem, to powiem odwrotnie. Pewne osoby były przekonane, że to właśnie Michałowiczowa wygra 1 głosem. Zapewniam Cię, że do dwunastu jeszcze umieją liczyć.

Kuratorium = 3:0 dla Bińkowskiego
Rodzice = 3:3
Związki ZNP - Michałowiczowa ; Solidarnościuchy - Bińkowski = 4:4
Mękarski - Bińkowski = 5:4
Przedstawiciele miasta - 5:6 dla Michałowiczowej!

I tak szczerze ci powiem, że w tym temacie nie masz pojęcia co piszesz - w komisji było 11 osób! Bo jeżeli sądzisz że do 12 umieją liczyć to albo był remis, albo Michałowiczowa wygrała 2 głosami. Dobra pewnie nie zaczaisz - uwaga:

12 głosów czyli:

6:6 / albo 5:7 tak? więc jeden kandydat ma 2 głosy więcej!

Ośmieszyłeś się to ty nie umiesz liczyć do 12!!!!!!!!!!!

ja wiem że w 1 konkursie było jak napisałem 5:6

Pozdrawiam wielce szanowny matematyku!

Aha stawiam tezę że Seńko też był pewny swojej wygranej.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 00:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
jazzmen napisał:

Wnioskuję, że jesteś odemnie młodszy. Cool

Zacytuję mego mistrza fizyki z LO K>Koślę:
"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" - święta prawda

to mylnie wnioskujesz Jęzor
Powrót do góry
derek
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 02:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:

Kuratorium = 3:0 dla Bińkowskiego
Rodzice = 3:3
Związki ZNP - Michałowiczowa ; Solidarnościuchy - Bińkowski = 4:4
Mękarski - Bińkowski = 5:4
Przedstawiciele miasta - 5:6 dla Michałowiczowej!

Po tym co napisałeś wiem, że masz pojęcia jakie osoby wchodzą w skład komisji. Po pierwsze, w komisji jest 2 przedstawicieli Rady Rodziców, a nie 3. Po drugie, zapomniałeś, drogi matematyku, o przedstawicielach Rady Pedagogicznej - w komisji zasiada ich również 2.

Tomaszek napisał:
I tak szczerze ci powiem, że w tym temacie nie masz pojęcia co piszesz - w komisji było 11 osób! Bo jeżeli sądzisz że do 12 umieją liczyć to albo był remis, albo Michałowiczowa wygrała 2 głosami. Dobra pewnie nie zaczaisz - uwaga:

A czy Ty masz pojęcie o tym co piszesz? Wierzę, że piszesz szczerze, ale jednak piszesz po raz kolejny już w tym wątku nieprawdę! Nie zgadza się ani skład ani wynik. W komisji było 12 osób. Zapomniałeś zauważyć, że można było oddać głos wstrzymujący się. Zaczaiłeś? Ciekawe, prawda? A te Twoje wyliczenia u góry częściowo nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Tomaszek napisał:
12 głosów czyli:

6:6 / albo 5:7 tak? więc jeden kandydat ma 2 głosy więcej!

Na pewno nie tak! Przemyśl inne kombinacje. Może dojdziesz do ciekawych wniosków...

Tomaszek napisał:
Ośmieszyłeś się to ty nie umiesz liczyć do 12!!!!!!!!!!!

Widać kto nie umie liczyć do 12. I czekam na przeprosiny...

Tomaszek napisał:
ja wiem że w 1 konkursie było jak napisałem 5:6

Radzę nie pisać "wiem" dopóki się nie jest czegoś pewnym.

Tomaszek napisał:
Pozdrawiam wielce szanowny matematyku!

I wzajemnie.

Tomaszek napisał:

Każdy może postawić swoją tezę, o ile ją oczywiście udowodni.
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomaszek napisał:
I tak szczerze ci powiem, że w tym temacie nie masz pojęcia co piszesz - w komisji było 11 osób!

Należę do tych osób co umieją się przyznać do błędu - tym razem masz rację w komisji było 12 osób do tego się przyznaję i skoro zależy ci na przeprosinach - przepraszam.

derek napisał:
Zapomniałeś zauważyć, że można było oddać głos wstrzymujący się. Zaczaiłeś? Ciekawe, prawda? A te Twoje wyliczenia u góry częściowo nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.

Nadal twierdzę, że 1 konkursie było 5:6 dla Michałowiczowej.

Tomaszek napisał:

Nadal uważam, że Seńko był pewny swojej wygranej. A jeżeli chodzi o udowodnienie ... hmmm no nie chodziłem za nim z dyktafonem więc ... nie udowodnie ci tego, nawet jakby miał świadków to z pewnością stwierdziłbyś że nie są wiarygodni.
Powrót do góry
kerut
Urodził się by nawijać
Urodził się by nawijać

PostWysłany: Wto Sty 22, 2008 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

derek napisał:
Tomaszek napisał:
]Aha stawiam tezę że Seńko też był pewny swojej wygranej.

A ja bym to chyba udowodnił ....... Diabełek Jęzor lol
Powrót do góry
Tomaszek
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 00:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kerut napisał:
derek napisał:
Tomaszek napisał:
]Aha stawiam tezę że Seńko też był pewny swojej wygranej.

A ja bym to chyba udowodnił ....... Diabełek Jęzor lol

kerut z nieba MI spadasz - udowodnij!!!!

po 1 derekowi
i po 2 mnie, ŻE MAM RACJĘ Cool
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: