« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prezydent Andrzej Duda
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 09:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

smack, zeby nie bylo ze jestem za bonim czy cos, mnie ten czlowiek irytuje za całym sabotowanie przyznania latajacemu potworowi spagetti statusu religii przez wychodzenie ponad swoje komptenecje. Ale walenie ludzi po mordzie, nie ważne z jakich powodów jest żenujące. Wyobrażasz sobie np, naszeg szanownego rpezydenta walacego zliscia obame z tekstem "obiecałeś nam wizy zeszłej wiosny, a poźniej to olałeś".

To jak juz jestesmy przy polskich komentarzach zaglady ( Polecam https://www.facebook.com/PolskieKomentarzeZaglady/?fref=ts )
to jestem ciekaw twojego smack, oraz małgosi zdania na temat sprawy z (chyba) szefową fundacji Hejtstop, oraz atakmi wobec niej wystosowanych przez pudzianowskiego, oraz kukiza (co go kolejny raz skresla moim zdaniem jako człowieka wartego jakiegokolwiek sazcunku)

jesli nie znacie sprawy to wrzuce linki do artykułów.

Mnie przerażają, co może śmiesznie zabrzmi, przeraża mnie ilość "lajków" oraz jakosc komentarzy pod nagannymi moimi zdaniem postami pudzianowskiego i kukiza w porównaniu do ilością wsparcia jakie udziela się hejtstop. Co tylko obrazuje w jakim stanie jest obecne spoleczenstwo.

Ale co tam moje zdanie, według kaczynskiego przeciez cały czas skarze sie w ambasadzie rosyjskiej na polskę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Mar 08, 2016 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domyślam się, o którą sprawę Ci chodzi i choć nie pamiętam dokładnego brzmienia komentarzy, wiem mniej więcej, o czym mówisz. Zacznę jednak od wyjaśnienia jednej kwestii - mnie nie niepokoi małe poparcie (choć to oczywiście pojęcie względne) dla inicjatywy HejtStop, bo absolutnie nie popieram zawiadomienia prokuratury w sprawie wpisu Mariusza Pudzianowskiego odnośnie imigrantów, którzy zniszczyli wart kupę kasy ładunek ciężarówki, co - nawiasem mówiąc - jest normą w przypadku kursów przez Calais, gdzie "biedni uchodźcy" nagminnie rozrywają plandeki, wchodzą na chama do środka, niszczą towar itd. Tak samo jak normą jest to, że kierowca, który nie zauważy albo u którego nie wykryją obecności nielegalnych imigrantów, płaci sowitą karę na granicy brytyjskiej. Ale o tym mówić nie wypada, bo to przecież rasizm albo - modniej - hejt.

Oczywiście nie popieram nazywania imigrantów "śmieciem ludzkim", ale daleka jestem również od entuzjazmu wobec informowania o takich wpisach organów ścigania. Podobnie jak nie przyszłoby mi do głowy informować prokuratury o komentarzach po wypadku Andrzeja Dudy.

A teraz do rzeczy... o ile zawiadomienie przez HejtStop prokuratury w sprawie wpisu Pudzianowskiego uważam za cyrk i rzecz idiotyczną, o tyle komentarze pod adresem autorki zawiadomienia, uderzające nie w to, co zrobiła (bo krytyka tego czynu to żaden "hejt", ale po prostu krytyka, z którą trzeba się liczyć, jak cokolwiek się w życiu robi), ale bezpośrednio w jej osobę uważam za naganne i niedopuszczalne, niezależnie od tego, czy pisała je osoba prywatna, celebryta, czy polityk. Co tu więcej dodać? Jeżeli oceniam użycie danych słów pod adresem drugiego człowieka za niewłaściwe, to przecież nie modyfikuję swojego stanowiska w zależności od tego, kogo te słowa dotyczą i kto ich używa.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat o prezydencie więc jego groszy kilka w sprawie hejtu:
"ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie" - mówi prezydent. Mówi, że na demonstracjach KODu widzi twarze ludzi, którzy dużo stracili i stąd ich aktywność wynika... Czy to nie jest obrażanie ludzi??? Skoro widzi takich, którzy stracili coś tam i teraz ludzi podburzają i agitują to NAZWISKA proszę, konkrety - co stracili, jak ludzi nakłaniają itd. Pyta prezydent, gdzie były te wszystkie komisje weneckie czy europejskie jak w Polsce wybory sfałszowano, jak prawo łamano i aferzystom pobłażano... NAZWISKA proszę, dowody, kto sfałszował, kto pobłażał i jak... i trochę szacunku do ogólnie szanowanych międzynarodowych organów... Poza tym po opinię i dobrą radę do komisji weneckiej sam min. Waszczykowski się zgłaszał, a teraz się na nią wypina, ośmiesza, uwłacza powadze... Tak jakbym kumpla o pomoc poprosił a później go wyśmiał i wydrwił, bo niby w czym mógłby mi ten nic nie znaczący szaraczek pomóc... WSTYD i tyle. Tak się nie zachowuje porządna osoba publiczna, a co dopiero głowa państwa..
I dziwić się zwykłym szarakom, że hejtem po internecie rzucają, jak sama głowa państwa takie brednie publicznie wygłasza i szczuje ludzi na siebie - ten, który niedawno mówił o pojednaniu i solidarności...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Mar 09, 2016 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie ludziom się dziwię, bo skoro kogoś oburza jakieś zachowanie, to powielanie go tylko dlatego, bo "on zaczął" jest idiotyczne. A teraz mamy taką sytuację, że ci, którzy protestują, bo bulwersuje ich sposób dyskutowania strony rządowej, stosują dokładnie ten sam styl dyskusji w stronę rządzących, tłumacząc, że "oni zaczęli". Jak w młodych grupach przedszkolnych, ale nie wszystko, co u dzieci jest zjawiskiem normalnym, przystoi ludziom dorosłym, którzy na dodatek domagają się tego, aby traktować ich serio.
Powrót do góry
jazzmen
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Mar 10, 2016 09:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to nie jest postawa prawdziwie chrześcijańska a przede wszystkim katolicka. bo u nas proszę pani, to jak ktoś cos powie nie tak, to od razu po ryju !Uśmiech i to jest prawdziwy polak i katolik...po ryju i sprawa załatwiona - a niech tylko spróbuje się odpyskować...to wtedy jeszcze z buta mu i znowu po ryju Uśmiech
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 09:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydent został wygwizdany na obchodach poznańskiego czerwca. Nie pochwalam takiego zachowania, nie na takich uroczystościach - to raz, a dwa - to w końcu głowa państwa i wstyd przed światem jak go ludzie gwizdami witają. Prawda jest jednak taka, że należy mu się i sam sobie na to zasłużył i zbiera "zasługi" dalej...
Znowu zagrał sobie jak mu Kaczyński kazał i nie przyjął wniosków KRS o mianowanie 10 sędziów. Stawia się ponad prawem - choć interpretacje są tutaj różne. W każdym razie wbrew dotychczasowym zwyczajom sam wie lepiej... Ma gdzieś cały proces weryfikacji kandydatów prowadzony przez KRS i powoła sobie wg własnego widzimisię kogo będzie uważał za stosowne...
I jeszcze jedno co do tych gwizdów... hipokryzja niektórych polityków PiS, którzy jeszcze niedawno usprawiedliwiali ludzi buczących, tupiących i gwiżdżących przy podobnych uroczystościach na Komorowskiego, Tuska czy Bartoszewskiego - dzisiaj oburzonych, wręcz zgorszonych i gotowych do karania "tej szumowiny zakłócającej tak dostojne obchody" - to jest powalające jak zmienia się punkt widzenia... i daje świadectwo moralności tych ludzi...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm... to "nie popierasz", czy jednak "sobie zasłużył"? Zdanie "nie popieram, ale sobie zasłużył" jest nielogiczne - albo jestem przeciwko gwizdaniu na uroczystościach państwowych i tym samym nie znajduję powodów, które takie gwizdanie by usprawiedliwiały albo uważam, że są przyczyny, które mogą je usprawiedliwić i wówczas uznaję je za zasadne.

Ja jestem jednoznacznie przeciwko takiemu zachowaniu, wszystko jedno, na kogo buczą, uważam, że tacy ludzie powinni być z uroczystości po prostu wypraszani - przez szacunek dla pamięci ludzi i wydarzeń, ku czci których obchody są organizowane. Naprawdę wystarczy mieć minimum kultury osobistej i szacunku dla drugiego człowieka, żeby załapać, że buczenie, gwizdanie i wycie podczas uroczystości upamiętniających ważne wydarzenia historyczne, a przede wszystkim ich ofiary, jest najdobitniejszym określeniem siebie jako zwyczajnej hołoty.

Jeżeli mówimy o świadectwie moralności... o ile dobrze zauważyłam, gwizdano na Andrzeja Dudę, a oklaskiwano Lecha Wałęsę, także ta "druga strona barykady", rzekomo walcząca o demokrację, wolność, standardy i co tam jeszcze, wystawiła sobie świadectwo dokładnie identyczne. Tym bardziej, że ich guru, pan Wałęsa, gdy go oklaskiwano i skandowano jego nazwisko, odwrócił się do nich i machał z szerokim uśmiechem - trudno w takim geście dopatrywać się jakiegokolwiek potępienia lub choćby przywołania swoich wiernych fanów do porządku.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosiu
Napisałem wyraźnie:
Cytat:
...Nie pochwalam takiego zachowania, nie na takich uroczystościach - to raz, a dwa - to w końcu głowa państwa i wstyd przed światem jak go ludzie gwizdami witają...

Następnie dodałem:
Cytat:
...Prawda jest jednak taka, że należy mu się i sam sobie na to zasłużył i zbiera "zasługi" dalej...

I to jest moja ocena jego pracy. Zasłużył sobie, ale nie przystoi na tego typu uroczystościach. Niech się zbiorą, niech jadą pod Kancelarię Prezydenta i tam niech sobie gwiżdżą, buczą, tupią, wyją, skandują do woli (w majestacie prawa oczywiście). To miałem na myśli pisząc, że "sobie zasłużył"... Dziwię się, że odebrałaś to inaczej, bo już troszkę się stąd (hp) znamy i myślałem, że w tak oczywistych kwestiach jak szacunek dla ofiar i bohaterów, gdzie zawsze zdanie mam niezmienne niezależnie kto za hołotę robi (przypomnij sobie wątki z uroczystości PW, Powązki, lecie Solidarności - było tego wiele) myślałem, że tu żadnych wątpliwości co do moich intencji mieć nie będziesz... Przypominam sobie, że jak Bartoszewski po imieniu i słusznie wg mnie "bydłem" nazwał ludzi zakłócających uroczystości, to "biliśmy się" na argumenty, bo twierdziłaś, że za ostro, za mocno i nie przystoi... Ja dalej stwierdzam, że hołotą, chamstwem i zwykłym bydłem (nie urażając krów) są ludzie robiący politykę w momentach hołdu bohaterom.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie najistotniejszą jest kwestia odmowy powołania sędziów na ich stanowiska...kolejny przebłysk "geniuszu" dr prawa dudy...

p.s.
a co do gwizdów...kto sieje wiatr, zbiera burzę - w tym przypadku bardzo adekwatne przysłowie
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Haze, dlatego poprosiłam Ciebie o wyjaśnienie, bo nie byłam pewna Twoich intencji i wolałam się upewnić, tym bardziej, że Duda jest prezydentem budzącym skrajne, a właściwie skrajnie negatywne emocje. Teraz już rozumiem Twoje stanowisko i jeżeli poczułeś się dotknięty moimi wątpliwościami albo odebrałeś je jako podejrzenia o brak szacunku dla ważnych wydarzeń i ich ofiar - przepraszam, nie taka była moja intencja Uśmiech.

Przyznaję, że dyskusji o słowach Władysława Bartoszewskiego nie pamiętam, ale nie wykluczam, że wówczas mogłam mieć inne zdanie na ten temat niż np. dzisiaj. Na HP jestem od niespełna 13 lat, więc moje dzisiejsze poglądy na niektóre kwestie na pewno się różnią od tych, które wygłaszałam tutaj kilka lub kilkanaście lat temu Uśmiech.

Co do odmowy nominacji sędziów zgłoszonych przez KRS. Szczerze mówiąc, trudno mi tutaj wyrobić sobie jakieś własne zdanie - część konstytucjonalistów mówi, że Duda miał prawo tak zrobić, część komentatorów określa to jako precedens i nieszanowanie panujących w Polsce zwyczajów, inni twierdzą, że prezydent złamał procedury... Cóż, jako niewyedukowany prawnie obywatel Oczko, nieco się w tych opiniach i ocenie tej sprawy gubię.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ciekawe jacy to niby konstytucjonaliści...i ciekawe czy też mają takie zdanie odnośnie innych "osobistych prerogatyw" niezłomnego, jak np. przy odwoływaniu i powoływaniu ministrów...no to bardzo ciekawe jest i mogłoby wprowadzić wiele wiele wiele nowego w nasz ustrój.
(ostatnio odnoszę wrażenie, że niektóre "autorytety prawnicze" z prawej strony sceny politycznej, nie zdałyby podstawowego kursu prawa publicznego w byle jakiej uczelni...)
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Cze 30, 2016 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie zapamiętałam ich nazwisk lub choćby uczelni, jaką reprezentują. Drugie niestety, nie jestem osobą kompetentną do oceniania czyjejkolwiek wiedzy prawnej Uśmiech.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Lip 01, 2016 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracam do obchodów Czerwca 56 w Poznaniu. Dzisiaj w TVP trąbią od rana, jaki to Prezydent Poznania niedobry, nagranie publikują jaki to skandal, że urzędnik orkiestry wojskowej do odegrania hymnu nie chciał dopuścić etc... "Rzetelna, obiektywna" TVP Narodowa nie raczyła słowem wspomnieć o rozporządzeniu min MON dot apelu poległych, o pismach Prezydenta Poznania z prośbą o asystę wojskową z pominięciem Smoleńska o braku odpowiedzi z MON itd.
Jak można ingerować i próbować zmieniać scenariusz jakiejkolwiek uroczystości na chwilę przed jej rozpoczęciem??? To jest skandal... Taki Szczerski powinien polecieć ze stołka zamiast pomyje na Jaśkowiaka wylewać. I kłamać w żywe oczy, że ten niedobry Prezydent hymnu nie kazał wojskowej orkiestrze odegrać, a o apelu i Smoleńsku szaaaa... Z rana wojsko nieproszone się wpitoliło i wbrew ludziom nazwiska "poległych" w Smoleńsku w apelu poległych czytało - a ludzie się rozchodzili... Dokąd zmierzamy z takim postępowaniem władzy, z takim zakłamaniem w mediach publicznych... WSTYD
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Lip 02, 2016 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem, jaki jest sens sztucznego wywoływania tego rodzaju problemu. Gdyby nie to słynne zarządzenie o obowiązkowym odczytywaniu wezwania o katastrofie smoleńskiej podczas wszystkich obchodów, niezależnie od okazji, całego tego kłopotu w ogóle by nie było.

Zupełnie nie wiem, czemu to ma służyć. Prostemu podziałowi na tych, którzy chcą upamiętnić Smoleńsk oraz na tych, którzy nie chcą? Jeżeli tak, jest to metoda chybiona - ja jak najbardziej popieram dbanie o pamięć o wydarzeniach ze Smoleńska, jestem zwolennikiem państwowych obchodów rocznic, ale zarządzenie MON-u uważam za pomysł fatalny. Po pierwsze, w ten sposób sztucznie ingeruje się w przebieg obchodów, jeżeli czcimy pamięć wydarzeń czerwcowych, uroczystości powinny dotyczyć właśnie tych wydarzeń. Skoro czytamy wezwanie o Smoleńsku, dlaczego nie odczytać np. tych o wojnie polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, powstaniu warszawskim...? Dlaczego Smoleńsk ma być "dołączany" do każdych obchodów, a np. inne ważne wydarzenia z historii nie? Oczywiście nie jestem zwolennikiem takiego "rozszerzania" apeli pamięci, bo jest to bez sensu, chcę jedynie pokazać, dlaczego moim zdaniem takie ingerencje rodzą konflikty. Dodatkowo, dzięki takim pomysłom, obchody ważnych wydarzeń zamiast łączyć - dzielą.

Po drugie, m.in dzięki słowom części polityków (z różnych opcji) oraz narracji medialnej, udało się z sukcesem wywołać w społeczeństwie skojarzenie katastrofy smoleńskiej oraz wszelakich form jej upamiętnienia z obecną partią rządzącą. Pamiętam, że któregoś roku, 10 kwietnia, poszłam zapalić znicz pod tablicą smoleńską na murze kościoła NSPJ i przeszła mi wówczas przez głowę myśl, że ciekawe, jaka część przechodniów automatycznie zaliczyła mnie do grona PiS-owców. Zarządzenie MON-u takie skojarzenia jeszcze bardziej utrwala, a przez to jeszcze bardziej zniechęca ludzi do jakiejkolwiek formy pamięci o Smoleńsku, bo przecież "Smoleńsk to PiS"...
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Nie Lip 03, 2016 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki sens??? Idzie tylko i wyłącznie o zdyskredytowanie władz Poznania z aktywnie działającym a strukturach PO Prezydentem tego miasta. Media publiczne i ich redaktorzy nie wspominają nawet o kontekście Smoleńskim - ignorują wręcz wypowiedzi polityków, którzy zwracają na ten kontekst uwagę. To samo robią wszyscy politycy PiS jakich słyszałem w tej sprawie. Całą uwagę skupiają na tym, że ten niedobry Jaśkowiak przenosi wojnę polityczną na obchody tak ważnych rocznic, że nie dopuścił wojskowej orkiestry do odegrania hymnów. Czarnecki publicznie pytał Pitery, czy ważne miejsce na konwencji PO było nagrodą za te haniebne incydenty, jakie jeszcze profity polityczne zbierze Jaśkowiak??? TO JEST CHORE.
Ale nie dziwi - w końcu PiS już wielokrotnie pokazało, że w klocki knucia insynuacji, inspirowania konfliktów i obarczanie tym wszystkich dookoła są naprawdę mistrzami (przypomnę, jak ubrali się w moherowe berety, jak Bartoszewskiemu zarzucili, że ich wyborców bydłem nazywa, jak TK zablokowali i robią swoje dalej a wina innych obarczają)...
Co do apeli pamięci. Jasne, że o Smoleńsku trzeba pamiętać i ofiary honorowo traktować - w rocznice tej tragedii. I apel smoleński jest apelem pamięci właśnie. Na uroczystościach typu Czerwiec 56 apel taki zwykło się nazywać apelem poległych - i choćby dlatego Smoleńsk tu nijak nie pasuje. Idiotyczne rozporządzenie szefa MON ewidentnie jest na konflikt wycelowane - i będzie wiele takich okazji, gdzie przy pomocy TVP obrzuci się błotem niejednego włodarza z PO czy PSL. A wszystko jest już zaplanowane i obliczone na przejęcie samorządów i władzę całkowitą.
PiS jest partią, która na rzekomym krzywdzeniu ich przez tych niedobrych innych zbija wielki kapitał polityczny i jest mistrzem w tworzeniu takich właśnie sztucznych konfliktów wykorzystując uczucia patriotyczne i poczucie honoru ludzi. Oto chcieli dobrze, honorowo, coby wojsko hymny Polski i Węgier odegrało a ten przebrzydły Jaśkowiak nie pozwolił, a do tego wstrętny KOD wygwizdał ich prezydenta, który wzniósł się ponad podziały i sytuacji politycznej nie poruszał... Za chwilę wojsko hymn odegra a podczas apelu smoleńskiego gwizdy się rozlegną i znowu będzie krzywda i wielkie larum, jak to KOD zmarłych (poległych bohaterów) szanuje...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Lip 04, 2016 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii zarządzenia MON-u i obchodów poznańskich mamy zdanie w gruncie rzeczy zgodne.

Co do ostatniego zdania Twojej wypowiedzi - cóż, jeżeli to faktycznie KOD gwizdał, buczał itd., rację mają ci, którzy zarzucają im brak szacunku dla wydarzeń i ich bohaterów. Jak to niby inaczej odebrać?

Oczywiście można rozwodzić się nad tym, jaki jest, a jaki nie jest Duda czy Macierewicz, tyle że akurat dla tego aspektu sprawy ma to znaczenie marginalne. Przecież jeżeli ktoś ma coś np. do proboszcza swojej parafii, nawet jeżeli ma w tym rację i jest to w pełni uzasadnione, ale przy tym jest człowiekiem o przynajmniej minimalnym poczuciu kultury osobistej i szacunku dla drugiego człowieka, nie robi awantury, nie wznosi okrzyków ani nie wykłóca się z nim, gdy jest np. gościem na odprawianych przez niego chrzcinach czy ślubie - właśnie choćby przez wzgląd na szacunek dla gospodarzy, gości i uroczystości. Przeciwne zachowanie byłoby dowodem na brak szacunku - niezależnie od tego, czy te zarzuty wobec przykładowego proboszcza są zasadne.

W sprawie buczenia w Poznaniu sprawę widzę podobnie.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pon Lip 04, 2016 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Małgosiu - mają rację co do chamstwa gwiżdżącego KODu, ale o gwiżdżących i buczących na Wałęsę czy Jaśkowiaka politycy PiSu czy redaktorzy TVP już nie wspominają - a jak już wspomną, to usprawiedliwiają, że nie powinni mieli mocne podstawy - bo jeden agent a drugi niedobry cham wojska nie dopuścił do odegrania hymnów...
BYDŁO buczało i tyle w temacie...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 05, 2016 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tutaj też pełna zgoda Uśmiech
Tych, którzy buczeli na Lecha Wałęsę i prezydenta Poznania oceniam dokładnie tak samo, jak tych, którzy robili to w stosunku do Andrzeja Dudy. Nigdy nie ukrywałam mojego stosunku do Wałęsy, ale takie zachowanie na takich obchodach jest czymś po prostu niedopuszczalnym, czymś, co na jednoznaczną krytykę zasługuje zawsze - niezależnie od tego, kogo te gwizdy, buczenia i krzyki dotyczą.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj podczas obchodów 73. rocznicy ludobójstwa na Kresach Wschodnich miało miejsce dość dziwne zdarzenie. Gdy Beata Szydło, Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz składali kwiaty pod pomnikiem, towarzyszyła im asysta wojskowa. Nie byłoby w tym pewnie nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że kilka godzin wcześniej pod tym samym pomnikiem kwiaty składał Andrzej Duda - można rzecz, że zupełnie sam, w każdym razie bez obecności żołnierzy czy ministrów.

Oczywiście media już prześcigają się w domysłach, czym tym razem podpadł Andrzej Duda, że prezes w ten sposób go ukarał. Marek Magierowski prostował, że to sam zainteresowany chciał pojawić się pod pomnikiem bardziej jako osoba prywatna. Tyle że prezydent RP osobą prywatną przecież nie jest, a już na pewno nie w momencie jakichkolwiek oficjalnych obchodów. Smutne to i niepokojące, bo taki cyrk szkodzi wizerunkowi i powadze instytucji głowy państwa jako takiej.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 09:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jemu już nic nie jest w stanie zaszkodzić. człowiek bez charakteru i honoru.
"prezes go ukarał" - to upokarzające dla człowieka, który te przymioty posiada, a jako że on ich nie posiada nie czuje się zapewne "ukrany"
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi bardziej o szkodzenie instytucji prezydenta RP jako takiej. Mnie to się nie mieści w głowie - niezależnie od politycznych sympatii, antypatii, zależności, współzależności itd., każdy polityk, tym bardziej, im wyższe i ważniejsze stanowisko piastuje, powinien mieć na uwadze powagę pewnych urzędów państwowych.

W pierwszej kolejności chodzi tu o relację szef partii-prezydent, a nie Kaczyński-Duda, bo nazwiska mają tutaj znaczenie drugorzędne. Nie potrafię zrozumieć, o ile oczywiście naprawdę miało tu miejsce jakieś "ukaranie", jak szef partii rządzącej może świadomie podkopywać autorytet urzędu prezydenta, na dokładkę takiego, którego sam mianował kandydatem na ten urząd. Nie potrafię też zrozumieć, jak urzędujący prezydent może się na to godzić i mydlić oczy, że poszedł pod pomnik jako "osoba prywatna", więc nic się nie stało. Znaczy rozumiem, że może obawiać się braku nominacji partyjnej w kolejnych wyborach... ale chyba lepiej być dobrym prezydentem przez jedną kadencję niż kiepskim przez dwie.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 11:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej prezydent został pominięty zarówno przez prezesa jak i p.premier w podziękowaniach za szczyt NATO. O wspomnieniu choćby słowem o roli Komorowskiego, Siemioniaka czy Sikorskiego przez te osoby nie wspomnę - prezydent coś słyszałem, że wspomniał i to wg wielu dziennikarzy jest powodem owej "kary".
Tak jak wspomniała Małgosia - to jest szkodzenie instytucji RP, chyba, że nazwę Prezydent RP przetłumaczymy jak na pewnym memie w necie - Prezydent Reprezentujący Prezesa... Jęzor
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam cienia wątpliwości, że pomięcie Andrzeja Dudy w podziękowaniach za szczyt NATO było celowe. Co ciekawe, gdy dziennikarz "upomniał" się o prezydenta, Jarosław Kaczyński powiedział takie słowa:

Cytat:
Jest to wielki sukces prezydenta, prezydent w tym wszystkim uczestniczył, był o wszystkim informowany

Cytat za tvn24.pl

Nie chcę się tutaj silić na jakąś dociekliwą analizę i szukanie drugiego dna, ale trudno nie zauważyć, że sformułowania "uczestniczył" i "był informowany" sugerują raczej bierny, a nie czynny udział prezydenta, a tym samym zwierzchnika sił zbrojnych.

Powtórzę - nie wiem, dlaczego Andrzej Duda, stosunkowo młody człowiek i polityk, gotów jest zgodzić się na zapisanie się w historii taką, a nie inną prezydenturą.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Czw Lip 14, 2016 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak to dlaczego? odpowiedź masz dwa posty wyżej Jęzor
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W imię czego mam ponosić koszty (jako zwykły, uczciwy podatnik) czyjegoś długu???

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/ustawa-frankowa-andrzeja-dudy-wkrotce-trafi-do-sejmu/1dpvn6

Też mam kredyt, tyle, że w PLN i nik go za mnie nie spłaci. Mogłem zadłużyć się we frankach, ale w banku poinformowano mnie o ryzyku związanym z kursem i się nie zdecydowałem. Jak widać, w myśl starego porzekadła "do odważnych świat należy"...
Jak dla mnie jedynym sensownym wyjściem z tej sytuacji jest przeliczenie wszystkiego (kwota kredytu, odsetki przez cały czas obowiązujące, raty spłacone itd) na PLN - tak, jakby kredyt w PLN był zaciągany. I niech kredytobiorca się decyduje, czy mu to pasuje, czy spłaca jak dotychczas. Żadnych kosztów czyjegoś długu nie można przewalać na obywateli...
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Lip 22, 2016 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aleś ty naiwny...w rzeczywistości kreowanej przez PIS można wszystko Bardzo szczęśliwy

ostatnia aktywność rządu w przepychaniu projektów prezydenckich pachnie mi małym dilem - my pchniemy twoje sprawy do przodu, a ty nie skacz chłopaczku i podpisuj nam tutaj szybko ustawę o trybunale.

jak to się skończy? pewnie tym, że ustawy będą podpisane, ale projekty później gdzieś utkną...a prezydent zostanie wystrychnięty, nomen omen, na dudka Jęzor
Powrót do góry
polonus

PostWysłany: Nie Lip 24, 2016 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Nie mam cienia wątpliwości, że pomięcie Andrzeja Dudy w podziękowaniach za szczyt NATO było celowe. Co ciekawe, gdy dziennikarz "upomniał" się o prezydenta, Jarosław Kaczyński powiedział takie słowa:

Cytat:
Jest to wielki sukces prezydenta, prezydent w tym wszystkim uczestniczył, był o wszystkim informowany

Cytat za tvn24.pl

Nie chcę się tutaj silić na jakąś dociekliwą analizę i szukanie drugiego dna, ale trudno nie zauważyć, że sformułowania "uczestniczył" i "był informowany" sugerują raczej bierny, a nie czynny udział prezydenta, a tym samym zwierzchnika sił zbrojnych.

Polska jest krajem, który wykonuje przymusowo ustalenia państw, które mają znaczenie na arenie międzynarodowej.
Jakim więc sposobem Duda, czy inny na jego miejscu prezydent miałby coś do powiedzenia w tak istotnych kwestiach?
To Zachód uczynił z nas państwo frontowe w starciu USA-Rosja,
a Polacy tylko posłusznie zrealizowali to żądanie.
A media odtrąbiły nasz sukces.

Niektórzy uważają, że to było na naszą (polskich władz) prośbę i w naszym interesie. Jeżeli to prawda, to świadczy że to są agenci i wykonują dobrze swoje zadania.
Pozostaje jeszcze opcja bycia posłusznymi idiotami.
Powrót do góry
haze
Szef wszystkich szefów

PostWysłany: Wto Sie 30, 2016 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezydent miał łączyć - a znowu dzieli Polaków, do tego zakłamując rzeczywistość... albo jest kompletnie niedoinformowany

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prezydent-andrzej-duda-w-ogniu-krytyki/ybc5yw

Kto choć troszkę interesuje się żołnierzami wyklętymi musi wiedzieć, że szczątki Inki i Zagończyka znaleziono całkiem niedawno (2014) a ich autentyczność potwierdzono badaniem DNA (chyba) dopiero w marcu 2015...
Przykro słuchać prezydenta, który bębni tak samo jak jego partyjni towarzysze (Szydło, Macierewicz) i insynuuje, że całe 27 lat wolnej Polski ktoś się czegoś bał, nie dopilnował, pogardzał, odmawiał honoru...
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 06:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej Duda powiedział w tym temacie tylko to, co zawarto w artykule czy coś jeszcze? Jeżeli tylko to, przyznaję, że nie rozumiem, o co afera.

Czy nieprawdą jest, że przez ponad 20 lat nie można było doczekać się ekshumacji, badań i pochówków? Ano prawdą. Nie było na to czasu, pieniędzy, "możliwości" itd., zresztą ekshumacje i badania genetyczne i tak są prowadzone w dużej mierze dzięki sponsorom. A to wszystko powinno było być zrobione dawno temu, bo tym ludziom szczególnie należy się godny pochówek.

Gdzie więc tutaj fałsz i manipulacja? PO wpada powoli chyba w jakąś manię prześladowczą, skoro odnosi wszystkie takie słowa do siebie.
Powrót do góry
szczota
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Sro Sie 31, 2016 07:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sugeruje, że dopiero "dobra zmiana" potrafi uhonorować bohaterów, a przez ostatnie 27 lat rządzili zdrajcy, cytat:
"O ile do 89. roku można powiedzieć, że rządził ustrój tych samych zdrajców, którzy zamordowali "Inkę" i "Zagończyka", to przecież po 89. roku teoretycznie nie."

A poniżej albo ignoruje, albo nie ma o niczym pojęcia. Chodzi o to co napisał haze, czyli odnalezienie szczątków itp.
"To jak to się stało, że trzeba było 27 lat czekać? To jak to się stało, że trzeba było 27 lat czekać na to, by Polska mogła pochować swoich bohaterów?"

Maniuluje manipuluje ten nasz nieszczesny duduś.

Poniżej jeszcze fajny tekst w temacie

źródło: żałosna logika https://www.facebook.com/zalosnalogika/?fref=ts

"Po powrocie z urlopu, zostałem od razu wrzucony w Polskę. A jak Polska 2016 to oczywiście żołnierze wyklęci, KOD, zdrajcy, genetyczni patrioci, trzecie pokolenie UB, itp. Zanim kłamliwa machina propagandowa pisząca historię od nowa się rozpędzi, ustalmy fakty
- Żołnierzom Wyklętym nie zawdzięczamy wolnej Polski, ich ofiara poszła generalnie na marne, co nie oznacza, że nie byli bohaterami
- Komuna upadła z wielu powodów, ale na pewno nie dlatego, że po wojnie istniała w Polsce partyzantka. Jednym z tych realnych powodów, dzięki któremu żyjemy w wolnej Polsce jest Solidarność. Najważniejszymi opozycjonistami byli m.in. Lech Wałęsa, Adam Michnik, Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń, Bronisław Geremek, a także Lech Kaczyński, Zbigniew Romaszewski, Andrzej Gwiazda czy Anna Walentynowicz
- W III RP nikt nie opluwał Żołnierzy Wykłętych. Ci co rzekomo ich opluwają, przypominają jedynie - zgodnie z prawdą - że byli wśród nich zbrodniarze, np. Bury
- Jedną z pierwszych książek o Żołnierzach Wyklętych napisała w 1990 Małgorzata Szejnert, współzałożycielka Wyborczej, przez 15 lat szefowa reportażu w GW
- W tym czasie Andrzej Duda kończył liceum, a Jarosław Kaczyński był szefem kancelarii Lecha Wałęsy
- Jeżeli jednak w III RP opluwano żołnierzy to musiał to robić też rząd Olszewskiego, I rząd Kaczyńskiego, prezydent Kaczyński i powołany przez niego prezes IPN Janusz Kurtyka
- Za kadencji Kurtyki (2005-2010) i prezydenta Kaczyńskiego nie odnaleziono i nie pogrzebano zwłok Inki i Zagończyka.
- Odnaleziono je dopiero w 2014 roku dzięki programowi IPN. List intencyjny w sprawie powołania go podpisał szef IPN i minister sprawiedliwości z PO
- Dzięki inicjatywie ustawodawczej Bronisława Komorowskiego uchwalono ustawę, która umożliwia ekshumację i godny pochówek ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956, w tym Inki i Zagończyka
- Na uroczystości podpisania ustawy przez Komorowskiego obecni byli Hanna Pawelek siostra cioteczna Danuty Siedzikówny "Inki" oraz Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego.
- W 2011, Sejm, w którym większość miała PO, na wniosek Lecha Kaczyńskiego podtrzymany przez Bronisława Komorowskiego i zaakceptowany przez rząd Tuska, ustanowił Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
- Na wczorajszym pogrzebie KOD nikogo nie prowokował ani nie zakłócał uroczystośći. Jego członkowie zostali zaatakowani przez ONR, organizację antydemokratyczną, faszyzującą, której rzecznik wstawia sobie na profilowe zdjęcie SSmana. ONR podobnie jak KOD i kibole Śląska przynieśli na pogrzeb swoje flagi."
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Polityka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Skocz do: