« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czasy języka Angielskiego - kłopot

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Hobby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
radekM
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 15:33    Temat postu: Czasy języka Angielskiego - kłopot Odpowiedz z cytatem

Właśnie rozpocząłem przygodę z językiem Angielski, przerobiłem podstawy czyli: przymiotniki, spójniki, rzeczowniki, itp. lecz utknąłem na czasownikach modalnych. Niby je rozumiem itd. nawet z kontekstu wszystko rozumiem jak słucham mp3 czy filmy.

Zastanawia mnie fakt bo nigdzie nie mogę znaleźć czy można je streścić do tabeli tak jak w języku Polskim czy Niemiecki.
Pytam się o to, ponieważ dobrze znam język Niemiecki i niby są to języki pokrewne, ale za nic nie potrafię umieścić i sklasyfikować gramatyki Angielskiej. (tj modalne względem stron, funkcji i czasów) w Polskim to idzie w Niemieckim to idzie, ale w Angielskim?

Ma ktoś jakiś pomysł. Korzystam z Wielkiej Gramatyki Pons i nie ma tam układów tabel tylko typy zdań, a ja chcę tabele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedyne, co przychodzi mi do głowy to poszukać takiej tabeli w podręcznikach do nauki angielskiego (np. tych szkolnych) lub - prościej - spytać jakiegoś nauczyciela/korepetytora, czy wie, gdzie takową tabelę można znaleźć.
Powrót do góry
radekM
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak dalej uczę się Języka Angielskiego i mam jednak wrażenie, że tu bardziej chodzi o to, że oni nie rozpoznają tyle co gramatyki wg. tabel, a bardziej wg. rodzai zdań. Czyli inaczej mówiąc, każdy czas ma swoje czasowniki posiłkowe i przeznaczenie oraz operatory, a nawet przypadki i przyimki. Nie ma tak jak w Języku Polskim czy Języku Niemieckim, że można przeplatać formy krzyżowo i uzyskiwać barwność twórczą. Oni chyba mają schemat na wszystko Uśmiech
Powrót do góry
Nook
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy chodzi o coś takiego?

KLIK
lub
KLIK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
q1aser
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Sro Sie 03, 2016 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chodzę na korepetycje do takiej studentki. Znalazlem jej ogloszenie, umowilem sie no i mnie uczy. Fajna sprawa jak ktos nas uczy, a nie sami kombinujemy Oczko
Powrót do góry
tratwa1
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Nie Sie 26, 2018 09:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasadniczo problem z korepetycjami jest taki, że kosztują.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Hobby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: