« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundial
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Kto zostanie Mistrzem Świata 2018?
Anglia
0%
 0%  [ 0 ]
Belgia
0%
 0%  [ 0 ]
Brazylia
0%
 0%  [ 0 ]
Chorwacja
33%
 33%  [ 1 ]
Francja
66%
 66%  [ 2 ]
Rosja
0%
 0%  [ 0 ]
Szwecja
0%
 0%  [ 0 ]
Urugwaj
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 3

Autor Wiadomość
Sergio
Nie ma szans na leczenie !!!

PostWysłany: Czw Cze 14, 2018 10:43    Temat postu: Mundial Odpowiedz z cytatem

To już dziś.
Obstawiamy? Bardzo szczęśliwy Kto jest faworytem? Jak oceniacie szanse Polaków?
Ogólnie wszystko co z Mundialem związane!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Marian_
Maniak

PostWysłany: Czw Cze 14, 2018 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasza reprezentacja jest taka, że tak samo mogą nie wyjść z grupy jak i dojść do półfinału Oczko
Wielka niewiadoma. Choć raczej z grupy wyjdą. A potem może Anglia, może wyjdzie im mecz, może będzie pięknie. Czego Wam i sobie życzę. Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sergio

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 08:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i się zaczęło...
Powiem szczerze, że pierwszy mecz skończyłem oglądać gdzieś koło 70 minuty- jakąś nudą wiało z murawy. Może to dlatego, że przeciwnicy tacy a nie inni. Ogólnie mam mieszane uczucia co do rozbudowy mundialu ponieważ coraz więcej meczów będzie średnich biorąc pod uwagę rangę imprezy. Z drugiej więcej narodów ma okazję do zabawy.
Osobiście nie podoba mi się również losowanie do grup oparte na jakiś rankingach. To ma niewiele wspólnego z duchem fair play. Powinni losować z jednego koszyka i jeśli do jednej grupy trafią sami faworyci to trudno. A tak? Mamy niby to losowanie, a tak naprawdę wszystko ustawione żeby taka Brazylia i Niemcy czasami nie spotkali się już w grupie.
Powrót do góry
jazzmen

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 09:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tutaj się nie zgodzę z tym, żeby losować wszystkich z jednego koszyka. teoretycznie wygrać mundial mogłaby chociażby wczorajsi saudowie...faworyci wycięliby się w grupach, jedno potknięcie po drodze i już mamy ogóra zamiast mistrza. nie zmienia to jednak faktu, że rankingi nie odzwierciedlają sił - chociażby miejsce polski - ale to już temat na inną rozmowę. co do zasady jednak to nie jest takie głupie.

według mnie, jak wyjdziemy z grupy, to będzie już sukces:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sergio

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie na tym polega piękno sportu, że każdy na początku dostaje teoretycznie takie same szanse tzn powinien. W obecnej formule Ci z założenia lepsi wiedzą, że jeśli trafią na siebie to później, natomiast taka Arabia Saudyjska od razu wie, że nie wylosuje kogoś ze swojego pułapu bo dokłada się jej z koszyków teoretycznie silniejszych. W sytuacji kiedy wszystkich losujemy z jednego każdy może trafić na każdego i takie losowanie moim zdaniem byłoby bardziej w duchu fair play.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saudowie nawet teoretycznie mistrza by nie wzięli, bo zawsze znajdzie się lepszy, co ostanie się w walce.
Tyle, że losowanie bez koszyków powodowałoby, że byłaby możliwa grupa totalnych słabeuszy i wygrałby ją słabeusz, tylko trochę lepszy od innych (słabeuszy). I grupa sparowana z tą (czyli w fazie pucharowej spotykają się ci słabeusze) też będzie słaba i w ćwierćfinale spotykają się słabi a Niemcy, czy Hiszpania odpada (bo w grupie byli Niemcy, Brazylia, Hiszpania i Argentyna i potem w drabince mają Anglię, czy Portugalię). A teraz jak jesteś według rankingu słabszy i wpadniesz na potencjalnie lepszych to jak wygrasz to jesteś kimś, widocznie zasłużyłeś.
Bez rozstawienia drużyna na 100% lepsza zajęłaby miejsce wyraźnie gorsze niż powinna. A słabeusz, przy szczęściu w losowaniu mógłby być wyżej, niż np Hiszpania, czy Niemcy.
Co nie odpowiadałoby klasie drużyn.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli z góry można założyć że Niemcy są lepsi niż Polska więc po co mecz? Rozumiem, że najlepsze federacje chcą zabezpieczyć swoje interesy i uniknąć grup śmierci. Tyle, że to był dodatkowy smak mistrzostw- były grupy słabe, były grupy śmierci. Analizy kto jak wypadnie po wyjściu z takiej grupy. Na tym polega rywalizacja- każdy ma na starcie teoretycznie takie same szanse. Teraz tak nie jest. Losując z jednego koszyka stratni są Ci najlepsi bo mogą trafić na siebie, ale za to zyskuje cała reszta bo może akurat trafi im się łatwa grupa. Efekt jest teraz taki jak w LM na końcu zostają zawsze te same 3-4 zespoły- cały urok odpadania faworytów i czarnych koni przegrywa z biznesem.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
Niemcy są lepsi niż Polska więc po co mecz?

Obiektywnie oceniając Niemcy, Brazylia, Francja są lepsze od Polski (oczywiście w piłce). Ale po to jest mecz, by dać szansę potencjalnie słabszym.
A dzięki rozstawieniu w ćwierćfinale spotykają się czołowe drużyny, a nie np. Maroko albo Arabia Saudyjska... Powiesz, że to zabiera smak rywalizacji... Jeśli Maroko wywalczy awans w takim rozstawieniu jak teraz i w 1/8 wygra z drużyną z czołowej 20, to wtedy ćwierćfinał z Niemcami będzie ciekawy. Ale jak Maroko wyjdzie ze słabej grupy, bo było najmniej słabe, a w 1/8 zagra z innym outsiderem, bo ta druga grupa była tak samo słaba, to ćwierćfinał będzie do jednej bramki.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż. Różnica wynika z faktu, że Ty dajesz fory jednym (tym lepszym) żeby trafili na siebie w "odpowiednim" momencie- czyli niejako reżyserujesz mundial, a ja optuję za rozwiązaniem opartym na (w mojej opinii) równych szansach dla każdego. Mam świadomość, że losując wszystkich z jednego koszyka może dojść do sytuacji kiedy dwa potencjalnie lepsze zespoły spotkają się już na początku turnieju, ale co w tym złego? Że jeden odpadnie i w jego miejsce awansuje jakaś inna ekipa z innej słabszej grupy? No cóż- dla mnie to byłoby szczęście tego słabszego i nieszczęście tego gorszego- ale to byłby efekt przypadku. A tak mamy ustawkę na dzień dobry i grajcie...

A tymczasem pierwszy raz na MS użyto VAR.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 13:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
No cóż. Różnica wynika z faktu, że Ty dajesz fory jednym (tym lepszym) żeby trafili na siebie w "odpowiednim" momencie...

Nie, ja po prostu chcę wysokiego poziomu fazy pucharowej, nieważne, czy zagra Egipt, Maroko, czy Australia. Jeśli zagrają tak, że awansują do ćwierćfinału (wg tego rozstawienia) to będzie dobry ćwierćfinał. Ale jeśli awansują, bo fuksem mają słabiutką grupę?? Będzie cienizna.
Masz inną opinię i masz do niej prawo, ja uważam inaczej i to nie jest reżyserowanie mistrzostw.
A co do VAR, bardzo dobrze, że w końcu to wprowadzono.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to idąc tym tokiem myślenia w fazie pucharowej też pasowałoby parować wg. rankingów. Na szczęście jeszcze do tego nie doszło. O ile akceptuję takie segregowanie w eliminacjach to na samej imprezie nie powinno to mieć już miejsca. W końcu to jest turniej. Także zgadza się, każdy ma własne zdanie, ma swoje racje po swojej stronie i niech tak pozostanie.

Również uważam, że VAR póki co zdaje egzamin i nie zabija futbolu jak to wielu znawców wieszczyło.

Jeszcze pierwszego meczu Polaków nie było, ale zastanawiam się czy gorące i parne Soczi to dobry wybór na bazę. Trzeba zaczekać do pierwszego meczu, ale mam nadzieję, że klimat bazy będzie atutem i mówiąc kolokwialnie Polacy będą w stanie zabiegać rywali.

Póki co cieszy mnie remis Islandii z Argentyną. Uśmiech
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sergio napisał:
...uważam, że VAR póki co zdaje egzamin i nie zabija futbolu jak to wielu znawców wieszczyło.
(...)
Póki co cieszy mnie remis Islandii z Argentyną. Uśmiech

No... czyli w dwóch kwestiach się zgadzamy, nie jest źle Oczko
(choć ja Islandii życzyłem zwycięstwa, nawet, gdyby to zagroziło brakiem Argentyny w fazie pucharowej)

I jeszcze co do VAR, futbol zabijały pomyłki sędziów, lub czasem celowe działanie. VAR to może wyeliminować. Ja bym wprowadził wzorem siatkówki VAR na żądanie. Np 3 razy na mecz trener żąda VAR, to wyeliminowałoby celowe nieskorzystanie z VAR przez sędziego bo sprzyja jednej z drużyn (lub wziął kasę)

I jeszcze jedno, fajnie, gdyby Polska zagrała z którąś drużyną z grup A-D, czego sobie i Wam życzę Oczko

Ostatnio zmieniony przez Marian_ dnia Nie Cze 17, 2018 17:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się na piłce nożnej niespecjalnie znam, ale myślę, że powrót polskiej reprezentacji po fazie grupowej byłby zdecydowanie poniżej oczekiwań, liczę że przynajmniej awansują do II fazy rozgrywek.

Bardzo podoba mi się reprezentacja Islandii, kontynuują to, co pokazali na ostatnich mistrzostwach Europy. Mimo że nie są piłkarską potęgą, a przed ostatnim Euro byli nawet lekceważeni, wychodzą na mecze jak równy z równym, niezależnie z kim grają, bez kompleksów. Widać, że w siebie wierzą i widać, że wierzą w nich kibice... świetnie się ogląda ich spotkania Uśmiech
Powrót do góry
Paweł Sz.
Maniak
Maniak

PostWysłany: Pon Cze 18, 2018 00:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak patrząc na to jak "padają" kolejni faworyci (Argentyna, Niemcy, Brazylia) zaczynam wierzyć w finał w stylu Polska V Chorwacja Bardzo szczęśliwy

Remisy/przegrane faworytów mogą mieć poważne reperkusje. Na przykład Szwedom wystarczy remis z Niemcami i wygrana z Koreą Płd (która raczej sie nie będzie liczyć ze względu na to, że mają bardzo słaby fizycznie i czysto piłkarsko skład poza jednym piłkarzem z Tottenhamu) by sobie w ostatniej kolejce zagrać na remis z Meksykiem i wyjść razem z nim z grupy (pod warunkiem, że Meksyk też wygra z Koreą).
Brazylia ma jeszcze goorzej, bo Szwajcaria wydawała się najslabszym na papierze przeciwnikiem Bardzo szczęśliwy czekają ich starcia z bardzo dzielnie grającą Kostaryką i niemalże gwiazdorską Serbią (Milinković-Savić, Matić, Kolarow, Ivanović są gwiazdami/wysoko cenionymi graczami na swoich pozycjach na skalę światową).

Oj może być i mam nadzieję, że będzie ciekawie Bardzo szczęśliwy

tak wracając do Brazylii- bardzo ciężko jest być ostatnio fanem ich reprezentacji Uśmiech mecz ze Szwajcarią- po lewej stronie Brazylii najlepszy ofensywny LO na świecie- Marcelo i jeden z pięciu najlepszych napastników świata- Neymar na przeciwko Lichsteinera, który ostatnie 2 lata miał bardzo słabe (np. Juve nie zgłaszało go do LM, w lidze woleli grać na PO np. niemalże 90o letnim (hiperbola) Barzaglim etc.), a tu się kończy 1-1 Uśmiech)

Dybala z Argentyny i Kamsirski z Brazylii mogą chyba powoli po cichu żałować, że nie wybrali jednak rep. Polski :].

Co do naszych... sądzę, że wbrew pozorom solidnie i pewnie wygramy z Senegalem oraz z Japonią. Szczególnie drużyna z Afryki ma pewne argumenty w ofensywie, ale defensywa (szczególnie z tymi parodystami między słupkami) to sita, które Lewandowski z Kownackim/Milikiem powinni zupełnie rozłozyć (po prostu muszą strzelać z każdej ćwierćpozycji. Bramkarze Japonii i Senegalu wpuszczają naprawdę kuriozalne bramki!). Nasze super pokolenie ca 88's jest też już dojrzałe piłkarsko, taktycznie, jest zgrane i ma świadomość, że dla nich jest to de facto ostatnia szansa na sukces (choć Lewandowski może jako Pan Piłkarz Senior przewodzić naszej reprezentacji również w 2022 roku w wieku 34 lat. Ten typ napastnika jest długowieczny).

Na koncie widzę 7 punktów po fazie grupowej. Między nami a Kolumbią walka o pierwsze miejsce rozstrzygnie się raczej w kategorii bramek.

Co do grupy G to gdzie w awans Belgii byłbym w stanie postawić nawet te 50 zł (Bardzo szczęśliwy) to w Anglię nie wierzę wcale (nie ryzykowałbym nawet 5 zł), Tunezja czy nawet Panama są w stanie utrzeć tym piłkarskim bufonom nosa i w postaci którejś z tych ekip widzę przeciwnika dla Polski w 1/8 (także 1 miejsce musowo!).
W ćwierćfinale możemy trafić na kogoś w rodzaju:
Meksyk/Szwecja/Serbia/Szwajcaria (!!!)
Półfinał to już raczej team w rodzaju Chorwacji, Urugwaju, Portugalii lub Hiszpanii (drużyny już raczej pokrywające nawet nasz team spirit, synergię i nadwyżkę gwiazdroską).
No, ale mundial ma swe tajemnice... Oczko
w finale mielibyśmy coś w rodzju Kolumbii lub Belgii.

Ogólnie liczę na to, że się te top 4 trochę przewietrzy a w finale wystąpią drużyny, które jeszcze mundialu nigdy nie wygrały Uśmiech.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Cze 19, 2018 07:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na wczorajsze mecze i zakładając awans Polaków z grupy to będzie mecz Polska-Anglia lub Polska-Belgia. Wolałbym Anglię z tej dwójki. No, ale to trochę jak dzielenie skóry na niedźwiedziu. Dzisiaj Polacy minimum jakie muszą wynieść z meczu to 1pkt. Obawiam się, że Senegal może zdemolować naszych piłkarzy i do następnego meczu przystąpią mocno poobijani, dlatego ten 1 pkt uznam za sukces. Choć oczywiście wierzę w przekonujące zwycięstwo!

Co do innych grup to niesamowicie skomplikowali sobie sytuację Niemcy. Praktycznie kolejny mecz to mecz o wszystko, a Szwecja z którą przyjdzie im grać to wymagający rywal i w przypadku remisu mistrzowie świata będą w beznadziejnej sytuacji.

Powoli można podsumowywać pierwszą rundę... Dla mnie na ten moment pierwsza trójka to Portugalia, Hiszpania, Meksyk i Islandia z tytułem czarnego konia.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Wto Cze 19, 2018 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie mecz skończył się przy 0-2.
Wyłączyłem w cholerę. Z taką grą nie mamy szans na wyjście z grupy. Nie wiem nawet jaki wynik jest w chwili kiedy piszę. Może już 0-3? Kuźwa, to wygląda jak mecz towarzyski po rozdaniu świadectw (powołań).
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Sro Cze 20, 2018 07:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm no co tu dużo pisać- porażka na pełnej linii. Nie wiem gdzie popełniono błąd/błędy ale to co zobaczyłem to żenada w najgorszym wydaniu...
Nie było, ani drużyny, ani koncentracji, ani ambicji, ani kondycji- po prostu nie było punktu zaczepienia który dawałby jakieś pozytywne wrażenia na przyszłość.
Jedynym usprawiedliwieniem może być pogoda- parno i gorąco, ale nikłe to pocieszenie biorąc pod uwagę że to był pierwszy mecz a wszyscy podobno zdrowi byli.
Nie wiem czy nasza reprezentacja jest w stanie w ciągu kilku dni radykalnie odmienić obraz jaki zaprezentowała na murawie. Wątpię. Narazie to jest kopiuj-wklej MS w Korei- wszyscy na reklamach nikogo do grania.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Cze 20, 2018 07:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie nawet w sumie nie jest żal tej przegranej, bo zawsze, niezależnie od dyscypliny, żal mi jest porażki po dobrej grze. Wczoraj nawet nie było za bardzo na co popatrzeć. Tak, jak napisał Sergio - brak podstawowych rzeczy, w tym chyba również współpracy, co w grach zespołowych powinno być czymś kluczowym.

Nie wiem, czego oczekiwać w meczu z Kolumbią - z jednej strony oni również zbyt wiele nie pokazali póki co, ale z drugiej również będą grali o wszystko, więc należy się spodziewać z ich strony silnej determinacji.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 04:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robi się coraz ciekawiej... Jak wrażenia po meczu Chorwacja - Argentyna? Oczko
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mi to Messiego aż się szkoda zrobiło. Pozytyw jest taki, że bramkarz Argentyny przejął pałeczkę fajtłapy od Szczęsnego. Miny Argentyńczyków i szok to było... mocne. Za to Chorwacja nabiera rozpędu także mogą namieszać i daleko zajść bo forma i jakość w ich grze jest.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt, widok emocji robił wczoraj wrażenie, zwłaszcza na argentyńskiej ławce i sektorach publiczności. Szok, niedowierzanie, które potem przerodziły się już chyba w rezygnację. Jako ogromny minus postrzegam zachowanie Argentyńczyków na boisku, którzy swoją frustrację wyładowywali na Chorwatach, czego zwieńczeniem było kopnięcie leżącego zawodnika w rękę. Jak na mój gust, za to Argentyńczyk powinien natychmiast ujrzeć czerwoną kartkę, zachowanie wybitnie niesportowe, agresywne i bez klasy.

Ja wczoraj od samego początku kibicowałam Chorwacji, więc ucieszyłam się z wyniku. W przeciwieństwie do sąsiada zza ściany, który - sądząc po odgłosach i okrzykach - kibicował raczej Argentynie Oczko
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małgosia napisał:
Robi się coraz ciekawiej... Jak wrażenia po meczu Chorwacja - Argentyna? Oczko

Wrażenia takie, jakie (mam nadzieję) będą po meczu Szwecja-Niemcy, czyli "ja pier...."
Zresztą dziś Brazylia uciekła spod topora w doliczonym czasie.
Generalnie faworyci trochę zawodzą, my też byliśmy faworytami i zawiedliśmy Oczko
Może skoro już faworytami nie jesteśmy...

Przy meczu z Senegalem wyłączyłem TV przy 0-2, przy meczu z Kolumbią jak było (jest) 0-3.
Zastanawiam się, czy oglądać mecz z Japonią, może wtedy wyłączę przy 0-4??
Nie mamy drużyny. Totalna rozsypka. Witaj trzecia dziesiątko rankingu FIFA. Szkoda.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Pon Cze 25, 2018 05:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja obejrzałam do końca, choć polski kibic nie bardzo miał na co patrzeć. Gra beznadziejna, tak z Senegalem, jak i z Kolumbią. Nawet nie zrobiło mi się szkoda, że odpadliśmy, bo sami pokazaliśmy dobitnie, że po krótkiej przerwie na bardzo dobre Euro 2016, międzynarodowe imprezy piłkarskie to wciąż za wysokie progi na nogi naszych reprezentantów.

Mecz z Japonią pewnie włączę, chociaż jego wynik nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczenia. Dla nas to spotkanie o nic, nawet mało prawdopodobne wysokie zwycięstwo nad rywalem nie zmieni postrzegania naszej drużyny na tym mundialu. Zresztą i tak obstawiam zwycięstwo Japończyków - wbrew przewidywaniom, które ustawiały ich w miejscu najsłabszej drużyny w naszej grupie, pokazują naprawdę niezłą piłkę i szczerze życzę im awansu do 1/8. W przeciwieństwie do nas, oni mają na to realną szansę i - wnioskując po charakterze, jaki już pokazali na boiskach - w czwartek wyjdą na murawę zdeterminowani, aby ten cel osiągnąć.

Najbardziej szkoda polskich kibiców, którzy pojechali do Rosji. Nie dlatego, że nie wychodzimy z grupy, bo to może się zdarzyć nawet mimo dobrej gry i woli walki na boisku, ale dlatego, że właśnie tych dwóch (i wielu innych) elementów zabrakło. Na dobrą sprawę polscy kibice nawet nie mieli nawet momentów radości podczas meczów.

PS. Mam nadzieję, że Sergio się nie obrazi, ale usunęłam jego ankietę i wstawiłam nową - nie ma już co prognozować, jak daleko zajdą Polacy podczas mundialu, bo po wczorajszym meczu wiadomo, że chłopaki powoli pakują się do domu. Mimo to mundial jeszcze trwa, więc możemy obstawiać dalej - dodałam nową ankietę Oczko

Wyniki poprzedniej:
Jak daleko dotrze Polska w MŚ?
1/8 finału - 2 głosy
Półfinał - 2 głosy
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pon Cze 25, 2018 07:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie obrażę się, ankieta straciła na aktualności... Niestety.

Oglądałem wczorajszy mecz i... brak słów. Ale tak sobie pomyślałem, że jeśli kiedyś gdzieś awansujemy do ME czy MŚ to ten mecz powinien być jako lektura obowiązkowa puszczany przed każdym meczem. Ten i ten z Senegalem, ewentualnie dla urozmaicenia ten z Ekwadorem, Koreą Południową. Może wtedy będzie więcej pokory, bo póki co to są trzecie MŚ które oglądam z naszym udziałem i na dwa z nich jechaliśmy z założeniem, że awans z grupy to "rozbiegówka". Rzeczywistość pokazała, że nic takiego nie miało miejsca.
Dobrze ktoś powiedział- trzeci mecz to nie będzie żaden mecz o honor- ten był wczoraj, teraz mecz z Japonia to będzie mecz o pietruszkę.

Patrząc jednak do przodu...
Trener- tutaj mam mieszane uczucia. Z jednej strony zawalił. Z perspektywy czasu widać, że Soczi jako baza to był fatalny wybór. Z drugiej próbował, zmieniał... I tak sobie myślę, że zasług mu nie odmawiam, ale chyba jednak zmiana.
Kapitan- no cóż- dla mnie Lewandowski w kadrze może dograć do następnego mundialu, ale kapitana widzę gdzie indziej. Na dziś nie ma niestety następcy.
Obrona-lewa strona do przebudowy- wczoraj wszystko szło tamtędy jak w masło. Bedarek- będziemy mieli z niego pożytek i spokojnie można na nim zacząć opierać cała formację.
Pomoc- zwłaszcza środek to porażka i tutaj reprezentację trzeba wymyślić na nowo. Krychowiak i Górski- to nie ta bajka, może gdyby byli w gazie- ale nie są.
Atak- Lewandowski miał swój turniej życia. Trzeba chyba odważniej postawić na innych, a Lewandowskiego sprowadzić trochę na ziemię- zimny prysznic w postaci odebrania opaski kapitana może zadziałać tak in plus i wtedy do następnych MS ma bilet, a jeśli in minus to i tak i tak nic kadrze by nie dał.
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Wto Cze 26, 2018 09:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieniając temat to... dziwiła mnie postawa Rosji, a właściwie wybuch jej formy... Dziwnym trafem kiedy cały rosyjski sport umoczony jest w doping piłka nożna pozostaje czysta. I to w sytuacji kiedy są organizatorem mistrzostw. Dziwnym trafem FIFA prowadzi 34 postępowania wyjaśniające i zero reakcji, po prostu nie ma tematu. Dla mnie to zakrawa na kpinę.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Sro Cze 27, 2018 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i mamy pierwszą ogromną sensację turnieju - Niemcom nie dość, że nie udało się wyjść z grupy, to na dobitkę kończą mundial na ostatnim miejscu w swojej tabeli, z ujemnym bilansem bramkowym. Co prawda każdy widział w meczach z Meksykiem i Szwecją, że drużyna zza Odry gra słabo, ale chyba nikt do końca nie wierzył, że wizja obrońców tytułu pakujących walizki po I fazie turnieju stanie się faktem.

Mnie szkoda Islandii, choć trzeba przyznać, że pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, podobnie jak po Euro 2016. Dali swoim kibicom dużo radości i powody do dumy. Taką wolę walki należy podziwiać. Nie znam się za bardzo na piłce (chociaż wiem, co to spalony! Jęzor), ale wydaje mi się, że ta drużyna ma duży potencjał i z czasem będą zespołem liczącym się w międzynarodowych rozgrywkach.
Powrót do góry
Marian_
Maniak

PostWysłany: Sro Cze 27, 2018 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli Polska nie będzie najgorszą ekipą mistrzostw.
A to się zanosiło, 8 drużyna w rankingu FIFA (wiem, ten ranking o dupę potłuc) na ostatnim miejscu w grupie (no chyba, że wygramy z Japonią, wysoko). A tu LIDER rankingu odpada zajmując ostatnie miejsce w grupie!!!
No tego bym się nie spodziewał. Bardzo szczęśliwy
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt. Odpadnięcie Niemców to niespodzianka dużego kalibru. Mnie trochę irytuje w tej sytuacji "radość" wielu osób z tego faktu. Chyba wyłażą kompleksy i to tym bardziej w sytuacji kiedy sami zaprezentowaliśmy padakę na boisku.
Dzisiaj ostatni mecz naszych i do domu- szkoda. Zwycięstwo dałoby cień szansy Nawałce na utrzymanie posady- porażka lub nawet remis to jego koniec w kadrze.

Podsumowując fazę grupową... Chorwaci są na fali wznoszącej, Szwecja również ma szanse zajść daleko, Brazylia gra swoje, Hiszpania też, mocne wydają się Anglia i Belgia. Chociaż akurat te dwie ostatnie drużyny prawdziwy test mocy będą miały dzisiaj. Rosja swoje minimum już ma i na wiele więcej bym nie liczył, podobnie będzie pewnie z Japonią, Argentyna również nic wielkiego nie pokazuje.
Powrót do góry
Małgosia
Nas nie dogoniat

PostWysłany: Czw Cze 28, 2018 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oddajmy sprawiedliwość, że niemieckie media też kpiły z Polaków po stracie szansy na wyjście z grupy. Było to z ich strony odważne posunięcie, zważywszy na fakt, jak zaprezentowała się reprezentacja w meczu z Meksykiem. Szczerze mówiąc, mało mnie dziwi, że w takiej sytuacji niektórzy odczuwają pewien rodzaj złośliwej satysfakcji, że ci, którzy naśmiewali się z nas, sami wylecieli z hukiem. Oczywiście nie są to odczucia wysokich lotów, ale kto z nas ich czasem nie podziela? Oczko

Ja może dam radę zdążyć na II połowę meczu z Japonią, ale - choć może to zabrzmieć dziwnie - życzę Japonii wyjścia z grupy. My na tym mundialu i tak niczego już nie osiągniemy, nam zwycięstwo niczego nie da, u nich może wiele zmienić.

Edycja - wyniki ankiety:
Które drużyny z grupy H awansują do 1/8 finału?
Japonia i Kolumbia - 3 głosy (60%)
Japonia i Senegal - 1 głos (20%)
Kolumbia i Senegal - 1 głos (20%)
Powrót do góry
Sergio

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 07:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mnie nie przekonuje argument w postaci "bo oni z nas też się śmiali". Po pierwsze to Niemcy przegrali z Meksyk iem zanim my z Senegalem i już były drwina, memy, fb, tweeter. Po drugie śmiać się śmiał z nas cały piłkarski świat nie tylko Niemcy, ale tylko ich dostrzegamy- co tylko potwierdza że jako naród mamy jakiś kompleks nizszosci.
Może zabrzmi to śmiesznie ale pamiętam jak kiedyś kibice z Turku pojechali na mecz do Kielc. Byliśmy tam prowokowani przez zaplotowych napinacz itp. Mimo to wszyscy skupili się tylko i wyłącznie na dopingu Tura. Koniec końców przegraliśmy ale po meczu w dyskusjach nawet na tym forum pojawiali się kibice Korony i byli pełni podziwu klasy jaka zaprezentowaliśmy. Szkoda że nie stać nas jako narodu na podobne zachowanie.

Wczoraj pożegnaliśmy się z MS. W stylu hmmm słabym co by nie powiedział. Wygrana owszem była, ale ta końcówka meczu to coś żałosnego. Współczuję kibicom którzy pokonali tysiące kilometrów, zapłacili za bilety, za hotele i... Zobaczyli coś takiego. Plusem ponownie okazał się Bednarek co potwierdził strzeleniem bramki, Grosicki udowodnił że nie mamy zastępcy na jego pozycji, a z racji wieku to nie za dobrą perspektywa. Zieliński również blysnal, no i Lewandowski potwierdził że jeśli ma w kadrze pozostać to nie jako kapitan. Wierzę że odegra w niej jeszcze pozytywną rolę, ale jako element składu a nie przywódca. Dla kogo był to mecz o honor niech sam oceni czy go obronił, dla mnie to był mecz o pietruszkę. No i pokazał jak niewiele potrzeba było do awansu z drugiego miejsca bo że Kolumbia była najlepsza w naszej grupie.chyba nie podlega dyskusji.
Może ankieta z typem mistrza spośród cwiercfinalistow?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Sport Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: