« Turek.net.pl Regulamin HydeParku       
   HydePark - www.hp.turek.net.pl
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Aktualnosci Turek
Aktualnosci
Pogoda Turek
Pogoda
Praca Turek
Praca
 FAQFAQ   CzatCzat   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciekawe linki dot. GSM

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Badyl
Ciężki przypadek
Ciężki przypadek

PostWysłany: Wto Lip 26, 2005 19:48    Temat postu: Ciekawe linki dot. GSM Odpowiedz z cytatem

Przyklejam temat z ciekawymi linkami dotyczącymi działu GSM.

- Darmowe ściąganie SIMLOCKA, bez programów, wystarczy IMEI i sieć.

- http://sms.ikp.pl - darmowa bramka SMS na wszytskie sieci.

- Dobry portal telekomunikacyjny, testy, newsy, porównania

- Bardzo rozbudowane forum dot. Siemensa, do ściągnięcia dzwonki, tapety, gierki javy - nie tylko na siemensa

- Zedge.no - mnóstwo darmowego stuffu - tapetki, dzownki itp - wymagana rejestracja.

- Duży wybór gier JAVA !

Macie jakieś ciekawe linki - dawać w tym topiku Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ankhu
Maniak

PostWysłany: Wto Lip 26, 2005 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki o wielki badylu Bardzo szczęśliwy
mozna posiedziec i polookac Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Colin
Maniak
Maniak

PostWysłany: Sro Lip 27, 2005 00:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawe stronki Uśmiech...polecam przejrzec sobie testy telefonow Uśmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen
bOnKu
Straszna gaduła
Straszna gaduła

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2005 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.orca.mila.edu.pl/~s_nagraba/ to coś do se t310 ale trzeba mieć kabelek
http://www.gsmzone.net/gsm.php/pl,download,subpage_id,free_software,subsubpage_id,Siemens.html a tu dużo programów do Twojego telefonu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
wern
Pismak jakich mało
Pismak jakich mało

PostWysłany: Pią Paź 14, 2005 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.telepolis.pl/
http://www.gsmarena.com/
Powrót do góry
ankhu
Maniak

PostWysłany: Sob Paź 15, 2005 08:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczegolnie gsmarena ciekawa Oczko
Powrót do góry
Soban
Średni pismak
Średni pismak

PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś do sony ericssona
http://myt610.lasyk.net/
Powrót do góry
rogal
Advanced Technikułe
Advanced Technikułe

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiedzialem gdzie wrzucic wrzucam tu xD

DOŁADOWANIE 30 ZŁ ZA 2 SMSY!!!!!!

Gdy ktoś z Twoich znajomych potrzebuje telefonu komórkowego, poleć mu POP-a, nie musi to być nawet znajomy, wystarczy tylko namówić kogoś, aby wysłał jednego sms-a, za którego on i Ty dostaniecie po 15 zł, jeżeli spełnicie wszystkie warunki opisane niżej. Uwaga osoba, która kupiła POPa musi wysłać smsa nie dłużej niż 2dni po aktywacji telefonu!!!
W nagrodę za każdą namówioną osobę dostaniesz 15zł doładowania! W ten sposób możesz polecić POP-a dwóm osobom – to aż 30zł w dodatkowych doładowaniach.

Gdy namówisz kogoś na POPa, wyślij na numer 2345 smsa, którego treścią będzie numer telefonu osoby polecanej (np. 501234567). Koszt smsa to 29gr brutto. Ty – jako osoba polecająca – musisz mieć POPa minimum od 4 miesięcy (aktywacja Twojego numeru, z którego następuje polecenie, powinna nastąpić co najmniej 4miesiące przed wysłaniem smsa z numerem osoby polecanej).

Osoba, która kupiła POPa po Twojej namowie, powinna wysłac nie później niż 2 dni po aktywacji telefonu (rozumianej jako pierwszy wysłany SMS lub wykonane połączenia) SMSa na numer 2345 z numerem osoby, która ja poleciła, – czyli z Twoim numerem (treść SMSa np. 501234564). Koszt tego smsa to 29gr brutto.
Uwaga! SMSy od Ciebie i osoby polecanej muszą być wysłane w odstępstwie nie większym niż 2 dni.

Po weryfikacji wysłanych SMS-ów program przyzna dodatkowe doładowania zarówno poleconemu, jak i polecającemu, czyli Tobie – po 15zł dla każdego! Doładowania zostaną automatycznie przyznane w terminie do 2 miesięcy od weryfikacji. Żeby skorzystać z bonusowych doładowań, użytkownik musi mieć możliwość wykonywania połączeń wychodzących

Jak znaleźć kogoś z nowym nr??

Przykład kolegi:
Jak ja szukałem kogoś kto ma telefon nie dłużej niż 2dni to robiłem to tak:
1. Szłem do sklepu i spisywałem co najmniej 2 numery telefonów z zestawów startowych, które leżały na półce (najlepiej spisywać „te z góry” bo szybko sprzedają się).
2. Co jakiś czas puszczałem sygnałka na ten nr. jak zgłaszała się poczta to czekałem kolejny dzień. A jak był sygnał to pisałem SMSa, żeby on wysłał jednego SMSa i dostanie za niego 15zł (Ty też dostaniesz 15zł)
3. I wszystko grało czasem były „opory” ale wysłali to co chciałem i dostałem te 30zł za 2 SMSy, przynajmniej wydałem na to wszystko dużo mniej niż na zdrapkę w kiosku Jęzor

Dzwonienie za free z wykorzystaniem klonowania karty.
1.Porzyczasz karte od znajomego zczytujesz KI i IMSI, robisz klona i reszta już sama przychodzi do głowy.

2. Kupujesz zestaw startowy(zalecam zachowanie paragonu), otwierasz go tak żeby niczego nienaruszyć(mam na myśli opakowanie) wyciagasz karte SIM zczystujesz KI i IMSI robisz klona dla siebie, Karte SIM wkładasz z powrotem do orginalnego opakowania(ma wygladać wszystko tak jak gdyby nigdy nie było otwarte), odnosisz zestaw sprzedawcy i prosisz o zwrot gotówki jako powód możesz powiedzieć że sie rozmyśliłeś itd.(zgodnie z prawem UNI do 7 dni roboczych od daty kupna bez podania przyczyny można zwrócić towar).
Jak robisz to z wieksza ilościa kart to polecam je upłynniać na giełdach, można jeszcze na tym zarobić kupować startery prepaid w hurtowni.

3.Na podsatwie zgromadzonych numerów IMSI i KI można sobie zrobić karte która sie nigdy nie skonczy(znaczy abonamentowa) można to robić na pałe wbierając losowo KI i IMSI ale jedno musi wynikać z drugiego--------odsyłam do tematu klonowania kart SIM.
Numery KI i IMSI można zdobyć w inny sposób ale to zadanie dla hackerów ,a nie dla mnie "lamera"

Jak zklonowac karte SIM:
Klonowanie kart SIM, polegające na odczytaniu unikatowych informacji z karty i stworzenie jej kopii, choć niezbyt tolerowane przez operatorów znajduje coraz większą popularność. Podstawową cechą takiego rozwiązania jest wygoda ponieważ odpada konieczność przekładania karty do innego aparatu. Z takiego rozwiązania powinni być zadowoleni ludzie aktywni którzy przykładowo wsiadając do samochodu po prostu włączają drugi telefon z zestawem głośno mówiącym i mogą od razu ruszać w drogę bez potrzeby przekładania karty. Ponieważ sieć GSM nie pozwala równocześnie pracować dwóm kartom naraz aktywna jest ta która została zalogowana jako druga. Jako alternatywę dla klonowania karty która może wtedy ulec uszkodzeniu Era wprowadziła rozwiązania Era Tandem polegające na udostępnieniu dwóch jednakowych kart SIM, przy czym aktywna może być tylko jedna.

Poza klonowaniem kart SIM istnieje jeszcze możliwość zapisania na nowej karcie do 8 aktywacji działających u różnych operatorów. Inaczej mówiąc korzystając tylko z jednego telefonu możemy mieć dostęp aż do 8 różnych numerów telefonów i, co jest nowością wobec baterii dualnych przełączać się pomiędzy nimi bez ponownego włączania telefonu. Możliwość zapisania na jednej karcie SIM kilku aktywacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem kiedy ktoś używa dwóch kart SIM i jednego telefonu. Odpada bowiem konieczność wymiany karty za każdym razem kiedy chcemy z niej skorzystać. Nie trzeba też nosić ze sobą drugiego telefonu.

Sam proces klonowania karty SIM jest według operatorów niebezpieczny dla niej i może spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Polega on na odczytaniu z karty SIM dwóch kodów
odpowiedzialnych w sieci GSM za autoryzację użytkownika i umożliwienie mu dostępu do sieci na podstawie uzyskanych informacji na podstawie przesłanych kodów IMSI oraz KI.

Kiedy te informacje zostaną odczytane przez oprogramowanie służące do edycji danych na kartach SIM następuje ich modyfikacja i zapis na czystej karcie w postaci wiadomości SMS. W ten sposób na jednej karcie można zapisać nawet do 8 aktywacji. Poza tym na karcie SIM pozostaje jeszcze miejsce na książkę telefoniczną mogącą pomieścić do 208 wpisów i 10 wiadomości SMS (w zależności od stosowanej karty). Warto jeszcze dodać że dostępna pamięć jest dzielona pomiędzy wszystkie zapisane aktywacje.

Co do kwestii bezpieczeństwa to sprawa wygląda dość ciekawie. Kopiując kartę SIM będzie ona miała te same kody autoryzacyjne IMSI oraz KI ale kod zabezpieczający PIN i PUK będą już inne. Choć wydaje się mało prawdopodobne aby ktoś poznał nasz kod PIN i ukradł nam kopię karty z której będzie mógł korzystać, jest to jedyna ochrona przed niepożądanymi rachunkami ponieważ od strony sieci wygląda to mniej interesująco. Aktywna karta SIM to ta która została zalogowana jako druga przy czym aby przejść do drugiej konieczne jest wyłączenie telefonu z tą pierwszą w środku. A więc teoretycznie w przypadku kradzieży jednej z kart nasze konto jest bezpieczne dopóki nie wyłączymy telefonu. Chodzi po prostu o to aby uniemożliwić pracę tych samych aktywacji w jednym czasie nie tylko ze względu na ochroną ale także ze względu na możliwości techniczne sieci.

Internet za free po GPRS

Potrzebujemy telefon GSM obsługujący standard GPRS do tego karta startowa Heyi(za za 5zl wystarczy) i kabelek do podłączenia telefonu z komputerem(kabelek Data lub FBUS, czasami dla stabilnej pracy jest potrzebne dostarczenie zewnetrznego zasilania do układu kabelka max232 lub kompatybilnego, jak kupimy gotowy kabelek to możliwe że bedzie wymagał wlasnie takiej przerówbki, najlepiej zrobić kabelek samemu)
Wszystko było testowane na telefonach SIEMENSA wiec nie wiem jak sie to ma do innych marek, na tych modelach działa na 100%.
Instaluje na komputerze modem podłączony do portu w komputerze do którego mam podpiety telefon( u mnie jest to rs232, a dokładnie com1). Dla tych co nie wiedzą jak to zrobić mogą pujść na łatwizne i zainstalować pakiet Siemens Soft Data Link. Zawiera on miedzy innymi sterowniki wirtualnych urządzeń. Po zainstalowaniu całości i wybraniu portu COM, do którego podłączony jest telefon przez nasz interfejs, powinniśmy nieco rozejrzeć się w systemie.
To tyle podłaczamy telefon pod wybrany w programie lub systemie com i co mamy, neta , predkość nie jest zabujcza bo az 9600bps w porywach ale z laptopem na wsi wystarczy.
UWAGA!!! należy pamiętać że z karty SIM nie możemy wysłać ani jednego sms'a nie można też z niej dzwonić, karta musi zostać "uśpiona" czyli niekatywna w pewnym sesnie, poprostu wkładamy ja do telefonu i włączmay telefon, nie wykonujemy zadnych połączeń inaczej motyw tu opisany nie bedzie już działał na tej karcie. Nie trzeba zmieniać IMEI telefonu, troche sie usmiałem jak to uslyszalem. Fajna sprawa jest fakt że tych kart wyprodukowali tyle że jak by je chcieli poblokować to by chyba Heyia padła.
Powrót do góry
Brain
Digital Adv. Technikułe
Digital Adv. Technikułe

PostWysłany: Pon Lip 30, 2007 01:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum ogólnie o GSM dużo tapet, dzwonków itp
Forum o BS EF81
Powrót do góry
leecasssiie
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Czw Lis 14, 2019 13:17    Temat postu: Re: Ciekawe linki dot. GSM Odpowiedz z cytatem

Uśmiech

Ostatnio zmieniony przez leecasssiie dnia Sob Lut 22, 2020 13:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
emmasanchez3
Początkujący dyskutant
Początkujący dyskutant

PostWysłany: Nie Lis 17, 2019 12:55    Temat postu: hello Odpowiedz z cytatem

any update here?

- - -

Sent from Samsung Smartphone
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum hydepark Strona Główna -> Komputery Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: